Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokakat miért zavar, hogy a...

Sokakat miért zavar, hogy a kormány előhozta Sorost?

Figyelt kérdés

Ez a Soros téma nem ma kezdődött.

Soros fenyegetése régen köztudott volt, a kormány mégis csak most fedezte.Amit,jól tett.


A "sokak" alatt a liberálisokat,balliberálisokat értem.Miért mosdatják állandóan Sorost?

Azért, mert pénzeli az ideológiájukat?Azért, mert Istenként tekintenek rá?

Ezeket a vádakat eléggé tagadják, de semmi bizonyíték nincs rá, hogy nem így állnak.


Elmondom mi a szitu, a liberálisok sehol sem lennének Soros nélkül, kis senkik lennének, akik az alacsony minőségű kannás bort nyalogatják a romkocsmákban.Az egész SZDSZ létre sem jött volna.

Nélküle Senkik lennének, mivel az összes liberális,migránsbarát civilszervezetecskét,pártocskát Soros finanszírozza.Enélkül a pénz nélkül nem léteznének ezek a szervezetek.



Én támogatom a plakátkampányt is, sőt több reklám kellene.

Az állam ellensége azok, akik rátámadnak a családokra és erőszakkal változtatni akarnak az ország etnikai összetételén.Ugyanis, migránsokat befogadni még mindig nem kötelességünk és nem is lesz az.


Minél több embernek kell felismerni Soros fenyegetettségét.

Nyugat-Európában aktívabb Soros és láthatjuk, már van olyan város, ahol többségbe kerültek az idegen etnikumúak.Ezt kell megakadályozni, az eszközök nem számítanak.


2017. júl. 2. 16:11
1 2 3 4
 21/39 szántóvető ***** válasza:
100%
látom nem erősséged a szövegértelmezés.
2017. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Nem kaptam választ, újra felteszem a kérdésem:


Csak a példa kedvéért, a civil szervezetek finanszírozásán kívül miként tevékenykedik még Soros az országban?

2017. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 szántóvető ***** válasza:

egy országra sokféleképpen lehet nyomást gyakorolni.

"Soros György az angol font ellen:

1990-ben a német gazdaság, még az újraegyesítésből adódó nehézségek ellenére is erősebb volt, mint az angol gazdaság. Ennek ellenére az angolok 2,7 márka felett akarták tartani a font árfolyamát. Ezen próbálkozásuk közben magasan tartották az alapkamatot és az inflációt is.

Számos deviza spekuláns, Soros Györggyel az élen, úgy vélte, hogy egy ilyen fix átváltási ráta nem tartható fenn sokáig a piaci erőkkel szemben. Ezért short pozíciókat kezdtek felvenni az angol fonttal szemben. Soros egyre nagyobb kölcsönöket vett fel, hogy növelni tudja pozícióját. Közben Anglia kétszámjegyűre növelte alapkamatát, megpróbálva ezzel befektetőket odacsábítani. Az angol kormány azt remélte, hogy ezzel a lépéssel sikerül a nagy mértékű eladói nyomást ellensúlyozniuk és nagy mértékű vételi nyomást teremteniük.

Idő közben, a kamatok kifizetésekor jött rá az angol kormány, hogy több milliárd fontjába fog kerülni a font védelme, amit nem tudott megengedni magának. Így történhetett meg, hogy Soros György térdre kényszerítette az angol jegybankot és keresett ezzel legalább 1 milliárd dollárt. Az érdekessége az egésznek, hogy utána a kormány kénytelen volt leértékelni a fontot, aminek a segítségével sokkal versenyképesebb lett az angol gazdaság."

2017. júl. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

"Csak a példa kedvéért, a civil szervezetek finanszírozásán kívül miként tevékenykedik még Soros az országban?"


Neked ezeknek a szervezeteknek a pénzelése nem elég?Mit vársz?


Ezeken a szervezeteken keresztül befolyásolni lehet a politikát, közvéleményt.

Például az egyik ilyen szervezetecske, tájékoztató anyagot osztogatott a migránsoknak, hogy miként a legsikeresebb a határátlépés és mit kell mondani (hazudni) a határrendészeknek.

Ez bőven nemzetbiztonsági kockázat.

2017. júl. 2. 18:58
 25/39 anonim ***** válasza:
91%

"Neked ezeknek a szervezeteknek a pénzelése nem elég?Mit vársz?"


Nem, mert egyrészt ezek szerint te sem tudsz semmit Sorosról, csak amit írnak róla, másrészt pedig "különböző szervezeteket finanszíroz"...ez így nagyon homályos.


És tudod, hogy mennyire homályos? Annyira, hogy én is, és a civil szervezetem is le lett Soros bérencezve, holott nem hogy nem kaptunk tőlük semmit, de ha van valami hiány egy rendezvényen, azt saját zsebből fizetjük.


Továbbá az, hogy megváltoztatják a közvéleményt...Egész pontosan hány olyan civil szervezet plakátját láttad az utcán, ami erre tesz kísérletet? De egész őszintén. Linkelj egyet.


Nevetséges, hogy sok ezres tüntetésekre is "Soros finanszírozást" mondanak, ami még ha igaz is a szervezők részéről, akkor sem jelent semmit az összegyűlt sokezer ember részéről. Nem fizetnek le 10 ezer embert, hogy xy-kor legyenek itt és csinálják ezt. Ha így lenne, már meggazdagodtam volna.


"Például az egyik ilyen szervezetecske,"


Pontosan melyik?

2017. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

25: Ha sok ezer fős tüntetèst tudsz szervezni 10 milliós színpaddal, akkor mi a bajod? Nem élsz elég jól? Más ennyi pénzből lakást venne.

Ha Soros civileket fizetne, azzal nem is lenne baj. Csak ezek nem civilek, hanem NGO-k, vagy is nem kormányzati politikai szervezetek, akik ugyan úgy politizálnak mint a pártok, csak álruhában. Eddig.

2017. júl. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
88%

"Ha sok ezer fős tüntetèst tudsz szervezni 10 milliós színpaddal, akkor mi a bajod?"


Héhéhé, nem a Momentumra céloztam, és végképp nem úgy, mintha mi lettünk volna azok.


"Nem élsz elég jól?"


Jól élek, de azt egy politikától mentes magánvállalattól kapott fizetéssel tartom fent.


"Más ennyi pénzből lakást venne."


Szerintem ebbe az egybe ne menjünk bele, hogy mi mindent lehetett volna másra fordítani, mert akkor a kormányról bizony nem lenne ennyire moderált véleményem, mint eddig ebben a topikban.


"Csak ezek nem civilek, hanem NGO-k, vagy is nem kormányzati politikai szervezetek, akik ugyan úgy politizálnak mint a pártok, csak álruhában. Eddig."


Szóval azért rosszak, mert nem kormányzatiak. Értem.

2017. júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyszerű: a libbantak azt képzelik, hogy majd a Soros elhozza nekik a Kánaánt, pontosan ugyanolyan ostobák, mint anno a Fidesz-szavazók. Miután az SZDSZ szétesett (hálistennek), és a baloldal is egymással marakodó klikkekből áll, őtőle várják, hogy majd egységesen mögéállva elhozzák a liberók világuralmát.

Hogy tagadják ezeket a vádakat,az se lep meg. Épeszű ember nem büszkélkedne ilyen köhm..."barátokkal" mint Soros Gyurika.

A plakátkampánnyal az a gond, hogy semmi eredményt nem fog elérni. Kifizetődőbb lenne azt a pénzt egy bérgyilkosnak adni, aki golyót röpít Gyurika fejébe, és problem solved.

2017. júl. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
75%

"Soros fenyegetése régen köztudott volt"

- Milyen fenyegetés pontosan? Oké, gátlástalan üzletember, de konkrétan Magyarországot mivel fenyegeti? Mutass egy forrást, ami nem összeesküvés elmélet szint.


"pénzeli az ideológiájukat"

- Mi tilt meg egy konzervatív milliárdost, hogy neki tetsző dolgokat pénzeljen? Semmi. Akkor?


"vádakat eléggé tagadják, de semmi bizonyíték nincs rá, hogy nem így állnak"

- Ha kicsit is értenél jogi dolgokhoz, tudnád, hogy a bizonyítás, a vádoló dolga nem a vádlotté.


" liberálisok sehol sem lennének Soros nélkül, kis senkik lennének, akik az alacsony minőségű kannás bort nyalogatják a romkocsmákban."

- Gőzöd sincs kik vallják magukat liberálisnak, egyszerűen gyűlölsz embereket, akik nem olyanok mint te, nem úgy gondolkodnak mint te. Én sok kérdésbe liberálisnak vallom magam, és soha nem kaptam semmit Sorostól, nem dolgoztam egy civil szervezetnél se. Na erre mit lépsz?


"Az egész SZDSZ létre sem jött volna."

- Talán ez a Fideszre jobban igaz, hiszen Orbán is Soros ösztöndíjjal tanult, és konkrétan a fénymásolót, amin a párt alapító alapító okiratait sokszorosították is Soros szponzorálta... De ez engem nem zavar egyébként, mert ebből is látszik, hogy hozzá járult az itteni közélet fellendítéséhez. Csak épp mi rosszul éltünk ezekkel az eszközökkel.


" összes liberális,migránsbarát civilszervezetecskét,pártocskát Soros finanszírozza"

- Ordas nagy kamu. Hol a bizonyíték? Mellesleg ha utána nézel a kormány mennyit költ konzultációra, plakátra, mennyibe került megvenni a TV2-t, Origot, 888, stb. ezeket összeadva több 10-szerese jön ki annak, mint amennyit Soros Magyarországon elkölt. Akkor kinek nagy a befolyása? Soros ráadásul nem ilyen agresszív befolyásoló eszközökre költi a kevesebb pénzt sem, hanem jogvédő szervezetnek adja, meg egyetemet tart fent, stb. Ezekbe nagyon nagyon nehéz belemagyarázni, hogy politikai befolyást okoznak, de neked persze sikerül.


Megértem, ha nem akarsz kisebbségben lenni a hazádban, de hidd már el, hogy ez a sorosozás ez puszta hülyítés. Egyetlen célja, hogy Fidesz szavazó maradj, ne foglalkozz a sok mindennel amit elrontanak. Megsúgom, lehetne olyan kormányunk, aki megvédi a határt, de közben nem maffiaként működik és nem hülyít ilyen kamu mesékkel! Csak ehhez le kell váltani a Fideszt.

2017. júl. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
40%

27-es:

"Szóval azért rosszak, mert nem kormányzatiak. Értem."


Azért rosszak, mert egy nemes cél, ideológia leple alatt, magukat civileknek kiadva folytatnak politikai, vagy egyéb célú tevékenységet. (Például a magukat humanitárius szervezeteknek kiadó civilekről már kiderült, hogy az embercsempészekkel összehangoltan segítik át a tengeren a migránsokat Olaszországba.)

Tehát ha bele akarnak szólni a politikába, akkor lépjenek színre, mert senki sem szavazott rájuk, innentől pedig az a minimum, hogy nyilvánossá teszik, hogy ki fizeti a tevékenységüket külföldről. Azért jelenik meg minden pisszenés a nemzetközi médiában a vészharang erejével, mert egy jól összehangolt rendszerről van szó, ami túlnyúlik az ország határain.

2017. júl. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!