Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted antiszemita az...

Szerinted antiszemita az "Állítsuk meg Sorost" plakát?

Figyelt kérdés
2017. júl. 6. 10:33
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/171 anonim ***** válasza:

hájjaa; idézni csak pontosan, szépen.


"A pártTAL, a néppel, tűzön vízen át...."stb.

2017. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/171 anonim ***** válasza:
91%

#65 "Természetesen elhiszem, hogy elõítéletesen gyûlölöd a zsidókat"


Nem gyűlülőm őket, csak tudomásul veszem, hogy más kultúrához tartoznak, mint például a muzulmánok, amely kultúrának egyes elemeit nem osztom.

2017. júl. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/171 anonim ***** válasza:
Pozitív visszacsatol; bocs, de ez nekem szólt, ha jól értettem.
2017. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/171 anonim ***** válasza:
54%

Pozitív visszacsatol # 68/71 Időpont tegnap 22:30


"A tények makacs olgok. ... Neki volt meg a belső információja arról, hogy a németek nem fizetik tovább a font paritását az ERM-ben"


Aha. Mert a német újraegyesítésrõl egyedül õ tudott, ahhoz belsõ információ ( szokásos megnevezése: bennfentes információ ) kellett. Hááápeeersze. Azt, hogy NSzK gazdaságát erõsen megterheli az NDK csõdtömege, ami az újraegyesítéssel a nyakába szakadt, azt is egyedül soros tudta, mer ahhoz is bennfentes info kellett.

Meg ahhoz is, hogy az ndksok ÖSSZES bankbetétjét, ami ndk márkában volt, az újraegyesítékor 1:1 ben írták jóvá nszk márkában. Tehát minden ndk német, akinek bankban pénze volt, az ott levõnek a háromszorosát kapta ajándékba, ami mgött nem volt se termék, se munka, se semmi. errõl is egyedül Soros tudott bennfentes infoból. Háápeersze. A M.Kir. Kossuth-rádió is biztos tõle hallotta.


Merthogy a németek ezek miatt votak kénytelenek leértékelni a márkát, amit azán megszívott az ERM, leginkább a britek.


Úgylátszik, "az irodalmából" ezek kimaradtak ( vagy elkerülték a figyelmedet ).

( Najó, könnyû nekem, nem kell a fidesz agit-prop anyagából tájékozódnom, mert akkoriban személyesen bosszankodtam, h nem volt se elég pénzem, se elég idõm, hogy azt cssináljam, amit sokan, h vettek ndk márkát amennyit tudtak ( legálisan, akkor már keleti pénzre reg nem volt korlát vagy ha igen az 10 eft volt, ami több, mint 1000 marka). Kivitték ndk-ba, vettek érte az ndkstól 1 nszk márkát 2 ndk márkáért, vagyis bagóéert. Hogy mi volt ebben a néet üzlate? Az, hogy õ betett a 2 ndk markát a bankszámlájára, ahol aztán 1_1 ben írták jóvá, vagyis így 1 nszk márkából csinált kettõt. Nem soros, hanem akármelyik n+émet és akármelyik magyar. )


Egyébként ez volt a kisebb, hisz a lakossági megtakarítás mindig jóval kisebb a gazdaság egészéhez képst, márpadig a trabant, a wartburg nem igen verte a fiatot, citroent, vw-t.


Ennyit sorosól, aki ettõl függetlenül nekem se szívem csücske, tutira bõven sok disznóságot csinált, csakhogy azokról nem tudsz Te se, nem tudok én se. Csak azt tudom, hogy tuti.

Illetve egyrõl tudok, amiért Izraelben nevezik patás ördögnek: ott olyan NGO-kat is támogat, amelyek Izraelt lejárató cikkeket írnak. Nem kritikát, hanem lejárató hazugságokat. Nem ugyanaz. Mielõtt jönnél, hogy má megint antiszemitázok, hát nem, mer azoknak az ngoknak a tagjai szintén zsidók, egytõl egyig.


"Ki ő ? Mohamed?... De mi nem vagyunk muzulmánok.... "


Hamá így trszed fel, megsúgom, hogy valójában jogellenes a kép használata. Nem Soros személyiségi jogát sérti, mert õ közszereplõ, viszont a fotó felhasználásához voltak kikötések, amiket ez a plakát meghágott.


Nekem persze nem ez a bajom, hanem az, hogy tudom, hogy Sorosról a legtöbb embernek csak másodjára jut eszébe a spekuláns, elõször, hogy zsidó.


EZÉRT mocskos, aljas a plakát.


"a zsidók kivülállók, valamilyen szinten más mércével mérik magukat, mint a többieket."


Lécci, olvasd el nagyon figyelmesen mégegyszer, amit a kiválasztottságról írtam # 40 Időpont tegnap 17:18-ban irtam. Különös tekintettel a prófétai idézetre.


"nem nagyon keveredtek, ha jól tudom, a vallásuk tiltja"


Jól tudod, csakhogy ez azoknak a parancsoknak egyike, melynek az Örökkévaló, áldott Õ, magyarázatát is adta: azért, mert a pogány, bálványimádó házastár eltérítené Izrael gyermekét Tõle ( az Egyi--tentõl ), visszasûlyesztené a bálványimádásba, ami a három legsúlyosabb bûn egyike, amit zsidónak akkor sem szabad, ha saját éltét menthetné meg vele.


Ehhez persze tudni kell, hogy a Tóraadás idején ( és még utána kb 1500 évig ) CSAK Izrael volt egyistenhívõ, minden más nép többistent hitt és bálványimádók voltak. ( amihez mellesleg túlnyomórészt emberáldozat is tartozott )


"egyfajta elkülönülés nyilvánvaló."


Ezt meg honnan a faxbõl veszed?


"BÁRMIFÉLE, egy zsidót érő kritikára"


NEM.

( Tudnám, mifrancnak irkálo, mikor nem olvasod! )


Megírtam: HA TÉNYSZERÛEN BÍRÁLSZ, ARRA SENKI NEM MOND antiszemitizmust. Csak a zsigeri elõítélets gyûlölködésre, aminek része ez az allításod is. Megjegyzem, ezt sem Te találtad ki, nem is a Vezéred, mert már a 20-as, 30-as években az akkori vezér a zsidó "támadás" ellen igérte megvédeni a népet. Ugyanezt mondta, monták, hogy a zsidókat nem lehet bírálni.


"Soros védelmében"


A franc védi Sorost, akik hágorgunkl azért háborgunk, mert a sorosozás kitalálói pontosan tudták, tudják, hogy Sorosról a zsidók jutnak az emgerek eszébe.


"Magyarországon a zsidók többsége Orbánnak szurkol,"


Hát ez baromira aranyos, hogy Te, a zsidógyûlölõ mondod meg nekem, a zsidónak, hogy mit gondolok. Remek.

Persze, ez sem új, mar rákosi elvtárs és Kádár elvtárs is mindig megmondta nemkem, hogy mit gondolok. tényleg. Nem is azt, hogy mit kell godolnom, hanem kifejezetten, hogy mit gondolok. Talán, mert tutták, hogy nem vagyok költõ. Mert a költõrõl tudjuk, hogy amikor az újság azt írta, "a költõ itt arra gondolt", õ odaírta: gondolta a fene.

Tudud, mi zsidók nagy többségünkben már 3500 éve xarunk arra, hogy ki szerint mit kellene gondolnunk, mindig mindnrõl azt gondoljuk, amit épp arról gondolunk.

Ja, ha mekkérhetleg, ne pont Te akard pont nekem bemutatni Köves Slomót, vagy a nézeteit ( amikkel úgyszólvan maradéktaanul egyetértek, ahogy ezzel a megjegyzésével is, csak épp ez nem volt válasz arra, hogy szerinte a plakát összekacsint-e az antiszemitákkal, vagy sem.


A menekültezés meg baromság, egyébként aki jön, többsége azért mert vezéred fõnöke ( putyinelvtárs ) kibombázta.

A sharia még nayobb baromság, ezekbõl egy szó sem igaz, londoniaktól, németektõl tudom.


"53 nemi identitás"

Az indiánoknál volt ilyesmi, de csak 5 ( öt ).


Amúgy, tyalán má montam: védjen meg Téget Pártun és Kormányunk a Kedves Vezetõnk Vezetésével.

Auuuuuuuuuuu, bocsi, ez vissza van szíva, már rabbi Méirnek megmondta a felesége ( ezelõtt kb 1800 évvel ), hogy nem szabad átkozni. Plane ijjjen csúnyán.

Szóval ez vissza van szíívva, inkább próbálj rászokni a józan észre és az védjen meg, mert az a biztos. :)


"három magas rangú zsidó is kiáll"

Csak az kerülte el a figyelmedet, hogy közülük legalább ketten elmondták: ahány zsidó, annyi vélemény és, hogy ez nagyon fontos a zsidóságban.

Szóval, ami õk ondanak, az egy-egy vélemény, ahogy az enyém is.


"Nem gyűlülőm őket"

jól értette az ürge, neki szólt, nem neked.


"tudomásul veszem, hogy más kultúrához tartoznak"


Tényleg? Más kulúrához tartozik/zott Giacomo Meyerbeer, Jean Halevy, Popper Dávid, Aba Novák Wilmos, Szép Ernõ, Szigeti József, Mahler Gusztáv, Szerb Antal, Keleti Ágne, Elek Ilona, Sándor Csikar, Salamon Béla, vagy az a pápai zsidó közösség, akik az 1848 március 15-i forradalom h+ir+ere a zsinagógában a rabbi vezetésével LEVETT KALAPPAL énekelték el a Magya Himnuszt, vagy azok a zsidók, akik alapították - nem csak az MTK-t, hanem a Fradit és az Újpestet is? ( Hogy egykori zsidó osztáytársaimat, egyetemi évfolyamtársaimat és csakélységemet ne is említsem ).

Õk tényleg "más kultúrához tartoznak"? A Biblia "más kultúrához tartozik"?

Hááát, lehet, akkor már tök vili, miért nem értünk szót.

2017. júl. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/171 anonim ***** válasza:
54%

Bocsi, majnem elfeledtem:

Yossi Amraninak, Izrael Állam budapesti nagykövetének is van valamelyes rangja, ugye. Ezt írta:

"Sajtóközlemény

Felszólítom azokat, akik a mostani plakátkampányért felelősek, hogy gondolják át a következményeket. A történelmi tapasztalat alapján semmilyen előny nem származhat egy ilyen jellegű kampányból. Jelenleg ez a kampány egy bizonyos személy politikai bírálatán túl nemcsak szomorú emlékeket idéz fel, de gyűlöletet és félelmet szít. Morális felelősségünk, hogy felemeljük a hangunkat és felszólítjuk az érintett hatóságokat, hogy éljenek hatalmukkal, és vessenek véget ennek az ördögi körnek.

Yossi Amrani

nagykövet

Izrael Állam Nagykövetsége" - [link]

2017. júl. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/171 anonim ***** válasza:
84%

#75-"Yossi Amraninak, Izrael Állam budapesti nagykövetének is van valamelyes rangja, ugye."


Van... Köves Slomónak is... Meg a két másik izraeli politikusnak is az ATV-ben...

Akkor most melyik a zsidóbb?

Nyilván a kormány egyeztetett komoly zsidó szervezetekkel, mielőtt kirakta a plakátot...

Igaz, valószínűleg nem lehet MINDENKINEK kedvező döntést hozni, de hát ez nem új dolog a politikában.


Szerintem az ország védelme a terrorizmus ellen, meg a zsidók védelme a VALÓBAN brutális antiszemitizmus ellen SOKKAL fontosabb annál, hogy esetleg hónaljból, széllel szemben, hunyorítva esetleg bele lehet magyarázni egy zsidó gazember plakátjába az antiszemitizmust.

2017. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/171 anonim ***** válasza:

#74 nneddudgi


Egyelőre két kérdésem lenne, hogy tisztázzuk az alapokat.


Hivatalosan mikor adták fel a zsidók a kiválasztottságukat?

Szerinted mi az alapvető különbség a zsidók és a nem-zsidók között?

2017. júl. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/171 anonim ***** válasza:
50%

Pozitív visszacsatol # 76 Időpont ma 11:45


"Van... Köves Slomónak is... Meg a két másik izraeli politikusnak is az ATV-ben..."


Anéökül, hogy lebecsülném Köves Slomó rabbit, valóban negytudású rabbi, de mégsem több, mint Magyarország három zsidó hitkpözsége egyikének vezetõ rabbija, vagyis VALLÁSI vezetõ. A klipp két másik résztvevõje sem politikus, hanem rabbi.

Márpedig az antiszemitizmus nem vallási, hanem politikai probléma. Mindig is az volt. Najó, talán nem mindig, csak az utóbbi 3500 év során. ( Ábrhám korában talán még tleg tisztán vallási volt.)


Szóval azt gondolom, a Mazsihisz elnöke, Izrael Állam budapesti nagykövete, Frans Timmermans, az Európai Bizottság jelenlegi alelnöke talán ebben a politikai problémában mégis illetékesebb.

Arról nem szólva, hogy - mint mar utaltam rá, a klippen legalább ketten mondták: ahány zsidó, annyi vélemény és, hogy ez nagyon fontos a zsidóságban. Tehát nézd meg a Sajtóközlemény alatti tucatnyi kommentet.


"az ország védelme a terrorizmus ellen, meg a zsidók védelme"


Má montam :)


Egye fene, részletezem:


# 74/77 Időpont ma 00:46 -ban elmagyaráztam a folyamatot, ami a brit krachhoz vezetett és hogy az egészet bárki pont annyiraq tudhatta, mint soros, bármi belsõ info nélkül. Úgy tûnik, megértetted, mert nem vetted elõ újra. Ha mégse, lszi olvasd el mégegyszer, figyelmesen.


Azt kissé bõvítetten összefoglalva: Reagan: SDI ( "csullagháború" ) -> szu megpróbál válaszolni -> gazdaságilag belerokkan -> el kell engednie K-Európát -> német Újraegyesítés -> NSZK nyakába NDK csõdtömeg -> baromi terhelés ( átlagban évi 100 mrd EUR, akkor még majdnem 200 mrd márka ) -> kénytelenek a márkát leértékelni -> többi ERM tag szív, fõleg UK.


A "védelemben" is lássuk a ( részben még csak TERVEZETT ) folyamatot:


1) Kérdés: mit tegyünk, hogy gond nélkül lenyúlhassunk minden vagyont, ami az országban van?

2( Megoldás: Ellenségünk van -> meg vagyunk támadva -> harci helyzet ( ami "komoly veszély" ) -> szigorítás, polgári szabadságjogok minimumra korlátozása -> senki nem kérdezhet, nem leplezhet le semmit, nem tüntethet, mert bármelyik esetben ellenség -> ha mégis megteszi, bekaszlizzuk ->

így meglesz a vágyott EREDMÉNY:

ANNYIT LOPHATUNK, AMENNYIT CSAK AKARUNK.


Ami meg a "brutális antiszemitizmust" illeti, Izrael állampolgárainak 20%-a ilyen "brutálisan antiszemita", plussz Nyugati Part + Gáza ( lakosság kb fele Izraelnek ).

Mindemellett ahány közvéleménykutatás eddig volt, mindbõl az jött ki, hogy a zsidók Izraelben érzik magukat a legnagyobb biztonságban. A "brutális antiszemiták" tõszomszédságában.


"egy zsidó gazember plakátjába"


Na látod! Mer ha bele kéne magyarázni, ha nem volna benne, akkor csak azt írtad volna, hogy "gazember". :)

++++

# 77/77 Időpont ma 12:28


Elsõ kérdésed TELJESEN értelmetlen, ha végre elolvastad volna FIGYELMESEN, amit a kiválasztottságról írtam, Neked is világos lenne. ( Zanza: Az Örökkévaló, áldott Õ, választotta, ebbe FÖLDI embereknek nincs beleszólása, a zsidóknak sincs. )

Másfelõl, bár blõdliként, de évekkel ezelõtt valóban akadt néhány pihent agyú, aki ilyen tartalmú e-mailt "küldött" az Örökkévalónak. Ha megy az angol, kuncoghatsz rajta. Persze, ahhoz valamennyit kéne tudni a Bibliábíol.

[link] ; [link]

Ha még akarsz találni, keresõszavak: "Lord God" "Chosen people" oil Moses left right Almighty Contract Terminat illetve "Lord God" "Chosen people" oil Moses left right Almighty Contract Terminat covenant


"Szerinted mi az alapvető különbség a zsidók és a nem-zsidók között?"


Mint vallásos zsidó, természetesen magamévá tettem, amit a Szent, áldott Õ, mondott, Ámosz próféta szájával:

"Nemde olyanok vagytok számomra, Izrael fiai, mint a négerek. Nemde kivezettem Izrael fiait Egyiptomból, ám ugyanígy vezettem ki a filiszteusokat Kaftor (Kréta) szigetéről, és az arámiakat Kirből." ( Ámósz próféta könyve 9. fejezet 7. vers ) ( A filiszteusok még akkor, Ámosz idején is bálvánimádók voltak, ami zsidó számára a három legsúlyosabb bûn egyike, amit Izrael fiainak ( ma: zsidónak ) még akkor sem szabad, ha azzal saját életét menthetné meg. És mégis, a bálványimádó filiszteusoknál sem különbek Izrael fiai ( ma: zsidók ) az ÚR elõtt. ( Ámósz próféta könyve 9. fejezet 7. vers )

Ezt szintén idéztem már # 40 Időpont tegnap 17:18-ban, ahol a kiválasztottságról írtam, légyszi olvasd el végre és próbáld felfogni!


Viszont idõközben rájöttem, h a plakát TÉNYLEG NEM antiszemita, csak hiányos. EZ a helyes:


[link]

2017. júl. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/171 anonim ***** válasza:
91%
Az izraeli nagykövet tévedett, ahogy kiderült; vagy nem így van?
2017. júl. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/171 anonim ***** válasza:
50%

# 79/79 Időpont ma 22:23


Nem így van.

2017. júl. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!