Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted antiszemita az...

Szerinted antiszemita az "Állítsuk meg Sorost" plakát?

Figyelt kérdés
2017. júl. 6. 10:33
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/171 anonim ***** válasza:
2017. júl. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/171 anonim ***** válasza:
87%

#78


Nézd... Nem akarok belemenni, hogy az én zsidóm fontosabb zsidó mint a te zsidód...

A vélemények a zsidó közösségben is megosztottak. Ez tény.

Az is tény, hogy ahol nagy létszámú muzulmán kissebbség él, mint például Franciaországban az antiszemitizmus sokkal többet jelentett mint plakátokba magyarázható antiszemitának magyarázható szájkarate...


Amikor Soros bedöntötte a fontot, akkor éppen Londonban voltam és megismertem a történet többféle verzióját is.

Soros nélkül nagyobb esélye lett volna egy "soft landing" opciónak, amivel mindenki jobban járt volna.


A "zsidó gazembert" pontosan azért írtam mert ugyanolyan jogos, mint a "magyar, ne lopj" az "ukrán maffia", "albán prostituáltak" meg hasonlók.

Igen, van benne általánosítás, de mindenki tudja, hogy miről van szó.


Ha "amerikai" gazembert írtam volna, (mivel amerikai állampolgár) akkor jelentené azt, hogy minden amerikai gazember?


Nyilván nem.


A "védelem" pedig szerintem jogos, akkor is ha ebbe minden lélegző ellenzéki igyekszik belekötni.

Az európai titkosszolgálatok vért pisilnek, mert a politikusok ignorálnak minden figyelmeztetést, és ezrével engedik Európába a legbrutálisabb terroristákat, akiket ebben a számban már nem lehet figyelni...

Nyilván, azokban az országokban ahol még nincs számottevő terrorizmus, köszönik szépen, nem kérnek.


És ha Sorossal kell szembe menni, akkor vele... És ha fel kell vállani, hogy egyesek ebből is antiszemita hisztit csinálnak, akkor felvállalják.


Ha az ellenzék nem lenne ennyire korlátolt, hogy egy ilyen súlyos helyzetben is azt nézi, hogy hol lehet keresztbe tenni a kormánynak, akkor lehet, hogy lenne elegánsabb módja is a dolognak...

De ha az emberre kintről is meg bentről lőnek, nem lehet mindenkivel egyformán udvarias...


Ami a két kérdést illeti, össze vagyok keveredve...

Először írod, hogy a legtöbb zsidó már nem veszi komolyan a kiválasztottságot, aztán meg hogy szegények nem tehetnek róla, Jehova választotta ki őket...


A másik kérdésre adott válasszal se lettem okosabb, mert igazán nem tudtam meg, hogy alapvetően éi a különbség.


Még erre reagálnék:


"A menekültezés meg baromság, egyébként aki jön, többsége azért mert vezéred fõnöke ( putyinelvtárs ) kibombázta. "


Azt nem hiszem el, hogy ENNYIRE tájékozatlan vagy.

Szíriában még bőven Putyin bombái előtt elszabadult a pokol, amikor az USA helyzetbe hozta a terrorsta államot.

Putyin az ISIS olaj infrastruktúráját bombázta, nem a szír agysebészeket.

Sőt, Putyin nem bombázta se a pakisztániakat, se az afgánokat, se a bangladesieket, se a fekete afrikaiakat, akik Líbián keresztül jönnek...


Azt hiszem, ez a mondatod világossá is tette, hogy te se veszed komolyan azt, hogy a plakát antiszemita lenne, csak inkább egy kihagyhatalan ziccer, hogy a jó öreg antiszemita kártyát elővegyétek a Patás Orbánnal szemben.

2017. júl. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/171 anonim ***** válasza:
87%

79


Az Arutz 20 emlékeztet, hogy Soros György zsidó származásának ellenére olyan palesztin szervezeteket pénzel, amelyek megkérdőjelezik Izrael létjogosultságát, sokakat a nemzetközi közösség terrorszervezetként tart számon. Sőt, volt idő, amikor Izrael megszűnését propagálta a Soros-egyetem, a hazai baloldallal egyetemben.


A nagykövet levele kapcsán az izraeli csatorna megkereste a külügyminisztériumot, ahol a következő tájékoztatást kapta:


Nagykövetünk hibázott. Izrael minden esetben védelmet nyújt a csupán zsidóságáért atrocitást elszenvedő galuti zsidóságnak. Ez azonban nem jelenti azt, hogy kiáll az Izrael-ellenes tevékenységet támogató Soros György mellett. A Miniszterelnöki Hivatal mindezt azzal egészítette ki, hogy a sajtónyilatkozat Izrael miniszterelnökének tudta nélkül jelent meg és nem tükrözi véleményét.„

2017. júl. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/171 anonim ***** válasza:
50%

Pozitív visszacsatol


Bocsi, csak néhányra, azt is csak zanza, mert tleg nincs több idõm.


"Soros nélkül nagyobb esélye lett volna egy "soft landing" opciónak"


Ne röhögtess. 2015. jan. 15-én a Svejci Nemzeti Bank bejelentette, hogy nem tartja tovább erõltetetten az 1 EUR = 1,2 CHF árfolyamot.

Az árfolyam a bejelentést köevtõ 5 perc alatt 20%-ot zuhant. Soros nélkül.

( [link] - sajnos, ma már ennél részletesebb nincs ( talán más brókercégnél ), de emléxem: amit 2015. jan. 15. napi esést látsz, az valójában a bejelentést követõ 5 perc alatt történt. Igaz, utána visszaugrott és egy ideig ugrált, de végül is lent maradt és csak augusztusra ment vissza többszöri hullámzás után 1.1 közelébe. aki akkor épp nagyn figyelt, az 1 - 2 perc alatt nagyot kaszálhatott, 5 p múlva már nem, mert pont azért szüneteltették a CHF kereskedését. )

Csak egy mániás fidesz fannakk lehet bárkifiát, egyetlen fószert így misztifikálni.

Akkoriban Soros össz vagyona kb 2 mrd volt.


"Ha "amerikai" gazembert írtam volna"


akkor nem lett volna semmi. Mert Európában tudtommal azért, mert amerikai nem inzultáltak senkit, vagy csak nagyon keveset, semmi esere sem közel 6 milliót.


" A "védelem" pedig szerintem jogos "


szerintem meg blöff, maradjunk ennyiben, de kérlek, azért gondolkozz el, különps tekintettel az elõbbiben vázolt folyamatra.

Majd figyeld õsszel a kopaszokat!


"Először írod, hogy a legtöbb zsidó már nem veszi komolyan a kiválasztottságot"


Sztem ezt nem én írtam, nem is értek vele egyet, legfeljebb a vallástalanokra igaz. Bár az sajnos igaz, hogy õk vannak többen, akárcsak a keresztények között.


"össze vagyok keveredve"


Nem csodálom, mert még mindig nem olvastad el. Ha mégis, akkor nyilván igazolni akarod a píza-teszt eredmény(telenség)ét. Persze, megrögzött ateistának hiába magyarázok vallási szemszögbõl. Ha meg akarod érteni, úgy kell tenned, mintha hinnél I-tenben. Másképp nem megy. aztán visszasûlyedhecc, ha azt jobbnak érzed.

Viszont az, hogy "Jehova" egy értelmetlen, semmit nem jelentõ betûsorozat. soxor voltam kénytelen írni róla a gyk-n, keress utána.


"nem tudtam meg, hogy alapvetően éi a különbség. "

Tehát kizárólag akkor lennél okkosabb, ha azt kapnád egy zsidótól, hogy különbnek tartja a zsidókat a nem zsidóknál. z gáz, mert akkor buta maracc, hacsak nem találsz egy ugyanolyan buta zsidót.

El nem tudom képozelni, hogy azon, amit errõl írtam mit lehet nem érteni?


"Nemde olyanok vagytok számomra, Izrael fiai, mint a négerek."


Ez mondja az ÚR. Ja, rágjam a szádba, hogy azért mond pont négereket, mert azok elég távoliak. Aztán emlí filiszteusokat, arámiakat, Izrael legnagyobb ellenségeit.

Most tleg a szádba kell rágni, hogy ez azt jelenti, hogy I-ten elõtt MINDEN EMBER EGYENLÕ és ha I-ten ezt mondta ( próféta szájával ) akkor vallásos zsidó nem vélekedhet másképp.

Emberrel lehet, szabad, sõt kell hohmecolni ( vitatkozni, akár nem másért, csak magáért a vitáért ), de I-tennel NEM. ( Eddig egyetlen embernek engedte meg, Ábrahámnak, aki azon alkudoaott, hogy legyen elegandõ Szodoma és Gomora megmeneküléséhez mindössze 10 igaz a városban és I-ten belement, csak - sajnos - nem talált 10-et sem. )


"Szíriában"


Sajnos Te vagy tájékozatlan.


Arutz 20-ról még nenm allottam, Arutz 7-eet viszont naponta kapok az emil-fiókomba, n+eh+any m+as mellett.


Azt viszont valamelyikben megírtam, h Soros Izraelben "patás ördög": egy magyarajkú izraeli zsidó fb oldaláról "ha valaki Sorossal vesz egy kalap alá, arra lövök!" Másik: "ha valaki mégegyszer ezzel patás ördöggel azonosít, lövök!"


"nagykövet levele"


Biztos úgy van, nincs idõm utánanézni, csak nem írsz tényállításként hamisat.

Bár, alighanem Shiri Zsuzsa tudósítására van alapozva, annak pedig - tapasztalatom szerint - MINDIG utána kell nézni. Többnyire a Haaretz-nek is.


Mint montam, a rabbik is hangsúlyozták, ahány zsidó, annyi vélemeny ( sõt,általában több :D ).


Bibi nyilatkozatai általában tetszenek, olyankat szoktam gondolni, h "persze", "na végre", "ez igen".

Viszont van amikor azokkal értek egyet, akik szerint túlzásba viszi a diplomáciát.

Ez is az az eset. Persze, sorosra joggal allergiás. Viszont a magyarországi tevékenysége - amennyit errõl tudok - teljesen más.


Még valami: amennyire képtelen vagy felfogni, amit a vallási kérdésedre válaszoltam, annak alapján erõsen kétlem, hogy 25 évvel ezelõtt bármit is felfoghattál a gazdaságból.


Bocsi, többre tleg nincs idõm, engem ugyanis nem lát el a mama, nem fizetnek a kommentelésért, dolgoznom kell.

2017. júl. 10. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/171 anonim ***** válasza:
59%

Nem hiszem, hogy az lenne, csak simán sajnálatos, hogy személyes bosszúhadjáratra költik a pénzem. Az nagyon felbosszant, letöltendő kényszermunkára kéne menjen aki azt gondolja, hogy az ilyen pénzszórás az oké. A stadionos meg vizes vb-s pénzszórás pont ennyire felesleges és káros, le kellene dolgozza és fizesse ki, aki kitalálta.

Ha a fidesz nekiáll és privát pénzből (nem amit elloptak hanem amiért dolgoztak) plakátol ilyen hülyeségeket az max picit bosszant, hogy hová süllyedtünk de legalább az ők privát ügyük lenne.

2017. júl. 10. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/171 anonim ***** válasza:
87%

#84 "Most tleg a szádba kell rágni, hogy ez azt jelenti, hogy I-ten elõtt MINDEN EMBER EGYENLÕ és ha I-ten ezt mondta ( próféta szájával ) akkor vallásos zsidó nem vélekedhet másképp. "


Azért szép a Biblia, mert mindenki megtalálja benne azt, amiről úgy érzi, őt igazolja.


A kiválasztottságról legtöbb embernek nem a néger, hanem a következő ötlik az eszébe: (Isiás 60)


10. Az idegenek megépítik kõfalaidat, és királyaik szolgálnak néked; mivel haragomban megvertelek, és kegyelmemben megkönyörültem rajtad.


11. És nyitva lesznek kapuid szüntelen, éjjel és nappal be nem zároltatnak, hogy behozzák hozzád a népek gazdagságát, és királyaik is bevitetnek.


12. Mert a nép és az ország, a mely néked nem szolgáland, elvész, és a népek mindenestõl elpusztulnak.


13. A Libánon ékessége hozzád jõ, cziprus, platán, sudar czédrus, mind együtt szenthelyemnek megékesítésére, hogy lábaim helyét megdicsõítsem.


14. És meghajolva hozzád mennek a téged nyomorgatók fiai, és leborulnak lábad talpainál minden megútálóid, és neveznek téged az Úr városának, Izráel Szentje Sionának.


15. A helyett, hogy elhagyott és gyûlölt valál és senki rajtad át nem ment, örökkévaló ékességgé teszlek, és gyönyörûséggé nemzetségrõl nemzetségre.


16. És szopod a népek tejét, és a királyok emlõjét szopod, és megtudod, hogy én vagyok az Úr, megtartód és megváltód, Jákóbnak erõs [Istene.]


Azt gondolom az emberek jó részének ez az a kép, ami a zsidókról eszébe jut.

3000 éve, (jogosan, vagy sem, ez egy másik beszélgetés tárgya lehet,) ez az a sztereotíp elképzelés a zsidókról, amit alátámasztani látszik a zsidók (látszólagos vagy valódi) befolyása és anyagi túlsúlya...

2017. júl. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/171 anonim ***** válasza:
59%
Nem értem, miért ilyen nagy szám ez a kiválasztottság. Ha nem hiszel benne, akkor nem mindegy kinek mi a téveszméje? Ha még hiszel benne, akkor lehet az Örökkévalónál reklamálni. A zsidók nem kérik, hogy foglalkozz a dologgal. Te önként megteszed.
2017. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/171 anonim ***** válasza:
66%

#87


"Nem értem, miért ilyen nagy szám ez a kiválasztottság."


Igen... sejtem, hogy nem kényelmes ha egyesek eze rugóznak.


Engem viszont érdekelne, hogy mekkora része a zsidóságnak és mennyire veszi komolyan például ezt:


És nyitva lesznek kapuid szüntelen, éjjel és nappal be nem zároltatnak, hogy behozzák hozzád a népek gazdagságát, és királyaik is bevitetnek.


Annak a fényében, hogy a Föld totális tartozása a Föld GDP-jének 5-szöröse, és a legnagyobb bankok "köztudomásúlag" (semmi esetre sem hitelt érdemlően cáfolva) zsidó kézben vannak. Tehát ők gyűjtik be a kamatot és a fizetésképtelenség miatti javakat...

A közelmúltban görög, olasz és holland politikusokat cseréltek le Goldman Sachsos bankárokra, hogy a kölcsönfizetések zavartalanabbak legyenek.


Lehet, hogy csak véletlen egybeesések, de 3000 éves beidegződést nehéz gyorsan elhagyni.


Ezért lenne jó tisztázni, hogy a kiválasztottság csak egy régi, idejétmúlt mese, amit a legtöbbzsidó szigorúan kikér magának, vagy egy végfázisba jutó vallási alapú terv kulcsa...


És innen adódik a kérdés is, hogy antiszemitizmus-é ha valaki nem ért egyet azzal, hogy éjjel-nappal a zsidókhoz hordják a népek gazdagságát?

2017. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/171 anonim ***** válasza:
57%
Egyre zavarosabban írsz. Tehát szerinted a zsidók nemzetközileg összeesküdtek, hogy tönkretegyék a világ gazdaságát, mert ők abban hisznek és a jelek szerint sikerrel járnak, mert hisznek benne? Megoldás: te meg higyjél abban, hogy te vagy Mátyás király és akkor hamarosan megkoronáznak a Duna jegén.
2017. júl. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/171 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként szépen eljutottunk oda, hogy Soros tönkreteszi a gazdaságot, MERT zsidó. De biztosan nincs itt szó antiszemitizmusról, igaz?
2017. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!