Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell a kormánynak még...

Miért kell a kormánynak még jobban rátennie az ingatlan árak drágulására?

Figyelt kérdés

CSOK, és még azon kívül is támogatják, hogy AirBnB-s külföldieknek adják ki inkább a lakásukat akiknek van, ne magyar munkavállalóknak. Aki nem örökölt ingatlant Budapesten, és tegyük fel 25-30 év között van, az úgy érezheti oly mind1, akármit is csinál, piacképes diploma meg minden, ebben az országban 50 éves korára lehet egy 2 szobás külvárosi ingatlanja, ahonnan 1 óra oda és 1 óra vissza a bejárás a munkahelyére.

50 évesen már rohadtul nem tudja úgy élvezni az ember, hogy nem adósrabszolga, mint fiatalon tudná.

Akkor már tényleg inkább elmennek külföldre és laknak ugyanannyiért albérletben, mint amennyiért itthon laknának (már nem drágább), és cserébe a bérek meg 3x magasabbak, albérletben is nagyon jól lehet élni, főleg ha tényleg piacképes az a szakma.


A kormánynak miért érdeke még jobban előidézni ezt a kivándorlást? Miért jó az, hogy inkább részeg külföldiek jönnek ide széthányni, széthugyozni a belvárost, mint magyar értelmiségiek jönnének, akik húznák felfele a gazdaságot?


2017. júl. 21. 17:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
ma 12:12 Rosszul gondolod mert el fogjuk adni és nem kell másikat venni helyette. Csak erre nem tértem ki mert nem most adjuk el. De amúgy is jó nézni, hogy milyen sokat ér.
2017. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ezzel csak a kupecek jártak megint jól a gazdagok mert ők felvásárolták a házakat mikor olcsóak voltak most meg jó nagy haszonnal eladják azokat.

Az átlag embereknek viszont egy lakás vagy ház megvásárlása is gondot okoz. Az átlag fiatal nem is tud megvenni egy viszonylag normális házat csak akkor ha jelentős kölcsönt is a nyakába vesz, az árak emelkedése csak megnehezítette a fiatalok dolgát de a többi korosztályon sem segített. Ez is csak egy fideszes (orbános) látszat intézkedés lett ugyan úgy mint a többi.

2017. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Rosszul gondolod mert el fogjuk adni és nem kell másikat venni helyette. Csak erre nem tértem ki mert nem most adjuk el. De amúgy is jó nézni, hogy milyen sokat ér."


Persze,nem muszáj másikat venni,mehetsz az utcára is,vagy albérletbe.

De,akinek csak egy ingatlana van,az nem nagyon tud ebből hasznot húzni,mint ahogy más is írta,azok jártak ezzel jól,akik olcsón felvásárolták a lakásokat.

2017. júl. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Aki viszont mondjuk készpénzre vagy hitelre akar lakást venni,az rosszul járt,mert drágábbak az ingatlanok.


Többet kell dolgozni ugyanazét a lakásért,illetve a bankoknak több hitelt kell visszafizetni.

2017. júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
És ki mondta, hogy nekem nincs hova mennem ha eladom? Ki mondta, hogy ne lenne lakásom a házam mellett csak azt nem akarnám soha eladni?
2017. júl. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Neked is csak születni volt nehéz.
2017. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"És ki mondta, hogy nekem nincs hova mennem ha eladom? Ki mondta, hogy ne lenne lakásom a házam mellett csak azt nem akarnám soha eladni?"


Pont erről beszéltem,te lángelme:d

2017. júl. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Részben igazad van, sajnos nem lehet mit tenni de véleményem szerint meg mindig relatíve alacsonyak az ingatlan árak. Magyarul az előnyösebb helyeken komoly áremelkedés fog meg jönni.


En vidéki nagyvárosban elek ahol ugyanez a helyzet. Ugyanakkor vidéken élni olcsóbb nyugodtabb is es egészségesebb is nem értem miért akar mindenki Pesten élni vagy felkoltozni kivéve azokat az országrészeket ahol nincs lehetőség észak kelet es dél nyugat.


Pesten csak a drága lakások drága szolgáltatások borzalmas közlekedés es a hatalmas tömeg van. Minden más vidéken is megtalálható költözz ki kisebb városba.

2017. júl. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!