Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szajkózzák sokan a...

Miért szajkózzák sokan a kivándorlást mint rossz dolgot, amikor így is többen vagyunk, mint amit a gazdaságunk elbír?

Figyelt kérdés

A bérek alacsonyak, az ingatlanárak magasak, ezért sokan kényszerülnek idegenekkel lakni egy lakásban megosztva, vagy akár egy szobában. Ilyen szélsőséges helyzetek, nyomorgások Afrikában, Indiában, Kínában és a többi harmadik világbeli helyeken alakultak ki, csupa olyan országokban amik túlnépesedtek, és a gazdaságuk nem bírta ezt.

Ha minél többen kimennének, akkor csökkennének az ingatlanárak és növekednének a munkabérek, tehát egyre jobb lenne a helyzet, de nem így van. A helyzet egyre rosszabb. De ha megnézzük még országos szinten is hol növekedtek legtöbbet a reálbérek? Ahonnan a legtöbb elvándorlás volt, Miskolcon. Erre veri a mellét állandóan Miskolc polgármestere is, mondogatja mint egy papagáj hogy a reálbérek itt növekednek a leggyorsabban az egész országban és váá és ez az ő kemény munkája. Lóf**zt, ez az elvándorlók kemény munkája. És hol csökkentek a legtöbbet a reálbérek az elmúlt években? Budapesten. Ott csökkent a legtöbbet a megélhetés/munkabér arány, magyarul a reálbér. Illetve pontosabban szólva ott "növekedett" a leglassabban, de ez a növekedés csak elméleti és a gazdagokat érinti, az átlagember élete ott romlott.

Arról nem is beszélve, hogy a külföldre kivándorolt magyarok utalják haza a legtöbb pénzt, ami a gazdaságunk jelentős részét teszi ki, tehát csúnya szóval azt is lehet mondani, hogy részben a külföldön dolgozó magyarok tartják el az országot.


Ezt miért nem mondják el, amikor ennyire negatívan és "úristen mi lesz" módjára állítják be a kivándorlást? Amikor ezzel mindenki jól jár. Mert jól jár az aki kimegy, sokkal több pénzt keres, sokkal jobban él. De jól jár az is aki itthon marad, mert akkor az ő bére növekedni fog előbb utóbb.


2017. júl. 22. 16:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%

"an kényszerülnek idegenekkel lakni egy lakásban megosztva, vagy akár egy szobában. Ilyen szélsőséges helyzetek, nyomorgások Afrikában, Indiában, Kínában és a többi harmadik világbeli helyeken alakultak ki"


Meg Németországban, Angliában, Hollandiában meg még sorolhatnám.

Nem unalmas még balázska?

2017. júl. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Aki diplomás, jó szakember, vagy esetleg több mint 100 IQ-ja van az elmegy. Hátramarad az alja + a kissebbség. És most gondolkozz el mi lesz Mo.-val 20 év múlva
2017. júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
Én nem vagyok kissebség és aljanépnek sem tekintem magam. Azért nem megyek ki mert azon szerencsések közé tartozom aki kapott szülői segítséget saját házhoz jutáshoz. Nem a teljes költséget tudták fedezni és nem is egy palota. Nem vagyok jómódú de keresek annyit amiből meg tudok élni.
2017. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

A helyzet az, hogy sokan már nem csak a pénz miatt nem jönnek haza (illetve mennek ki), hanem a mentalitás és környezet is sokat nyom a latba.


Totál más kint az élet, mint itthon. Más mentalitásúak az emberek (akik voltak már kint, tudják, hogy miről beszélek), nem annyira toxikus az élet, mint Magyarországon.


A legdurvább az, hogy már olyan is menni akar, aki fél évvel ezelőtt még kézzel-lábbal tiltakozott ellene.


Akárki fog győzni, nem fog egyik napról a másikra megváltozni a magyarok mentalitása és nem jön rendbe az ország gazdasága sem. Szerintem tíz-tizenöt, max húsz éven belül Bulgária, vagy Ukrajna színvonalára fogunk süllyedni és tele lesz az ország kisebbségiekkel (az új többséggel).


Én konkrétan menni fogok legkésőbb két év múlva és ha nyugdíjasok lesznek a szüleim, jönnek ők is hozzám szépen. Nem hagyom, hogy itt keljen leélniük az öregkorukat.


De még az is lehet, hogy előbb kirángatom őket, hogy dolgozzanak ott kint is.

2017. júl. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
29%
Mi az hogy többen vagyunk? Munkaerőhiány van. Egyébként az én bérem emelkedett 25%-ot két év alatt a munkerőhiány miatt
2017. júl. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Csak az a gond, hogy a legjobb, legkepzettebb szakemberek ( is ) mennek ki. Nem igaz, a gazdasagunknak szüksége lenne mondjuk meg 22.000 informatikusra, 10000 villamosmernokre és még sorolhatnánk. A kivandorlassal az is a gond hogy az értelemes munkaerő megy ki, akik 3-4 szer annyi GDP-t termelnenek mint az átlag ember. Ha ez folytatódik, akkor tönkre fog menni az ország. De hát miért is ne mennenek, hisz a magyar emberek mentalitása , az ugyeskedes, az árverés, a tanulás megvétele sokakat kiuz innen.
2017. júl. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

"n nem vagyok kissebség és aljanépnek sem tekintem magam. Azért nem megyek ki mert azon szerencsések közé tartozom aki kapott szülői segítséget saját házhoz jutáshoz."


Erre beír másik loginról:D

Balázska, balázska :D

2017. júl. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
ma 17:26 Nem tudom milyen nézet eltérésed van ezzel a Balázskával és azt se tudom ő ki. De kezd kissé betegesnek tünni hogy neked itt lassan mindenki Balázska. Egyébként Zoltán vagyok. Haveroknak Zoli koma vagy poénból egyesek Zolibácsinak is szoktak hívni.
2017. júl. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Többen vagyunk, mint amit a gazdaságunk elbír? Te beteg vagy.
2017. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%

A minimálbéres vagy akörüli állások bérszínvonalára jó hatással van a kivándorlás de pl. a GDP-re tuti nincs jó hatással az ha kevesebben dolgozunk itthon. Megint hiába nőnek az alacsony képesítést igénylő munkabérek ha közben egyre kevesebb ilyen cég marad itt, mert tőlünk keletebbre olcsóbban is tud gyártani. (utána meg sírunk, hogy nincs pénz az oktatásban, egészségügyben ... )

Aki kint van az ott meg is kell éljen, nehezen hiszem, hogy nettó 400-500 ezerből egy lényegesen magasabb árszínvonal mellett még hazaküld az itthoniaknak 200 ezret ami az átlagbér. (szóval hogy ők tartják el a hazaiakat elég nagy hülyeség)

A másik gond, hogy pl sok diplomás megy ki aki kint "budit pucol", míg itthon akár vállalkozóként tényleges értéket teremthetne. De nyilván egyszerűbb és kevesebb kockázattal jár egy kinti akár képzettsége alatti munka elválása.

Ingatlanárak mindenhol magasak, rokonom Svédországban város melletti faluban 120 millióért vett házat, ez itthon 15 millió forint lett volna és nem keres 10x jobban mint az itthoniak.

2017. júl. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!