Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen Magyarorszagon elni?

Milyen Magyarorszagon elni?

Figyelt kérdés
Nem sokara megyunk es nem tudom mire szamitsak. Ugy kb barmi erdekel ezzel kapcsolatban!

2017. júl. 24. 16:03
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

"Igen. Milyen kár, hogy mindenki nem lehet vezető. "


Nem vagyok vezető, diplomám van, nyelvvizsgám, és nettó fél misit keresek. Vélhetően nem én vagyok az egyetlen, számos hasonló helyzetű ismerősömmel találkoztam már egzotikus tájakról Budapestre tartó, magyarokkal teli repülőgépen.:-)

2017. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

#31, és úgy gondolod, ez az általános itt Orbánisztában?

Ööööö, sajnos nem.

2017. júl. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
ma 21:44 Direkt leírtam, hogy a többség rosszul él de vannak sokan akik jól boldogulnak és ez így is van.
2017. júl. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
#33, a gond ezzel csak annyi, hogy a "sokan"-ban főleg nyugat-magyarországiak és fővárosiak vannak, és ők is egyre kevesebben.
2017. júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

"#31, és úgy gondolod, ez az általános itt Orbánisztában?

Ööööö, sajnos nem."


Úgy gondolom, pontosabban meg vagyok győződve róla, hogy a lehetőség mindenki előtt nyitva áll. Sokkal inkább, mint olyan országokban, ahol nincs államilag finanszírozott felsőoktatás, vagy érettségi utáni szakképzés.

2017. júl. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
tegnap 22:11 Lehet de itt meg csak azok írnak 99% ban akik szidják az életkörülményeiket én pedig leírtam, hogy vannak bőven akik agyon jó színvonalon élnek. Mert a kérdező azt hinné, hogy nem lehet jól élni itthon mert csak azok írnak akik rosszul élnek. Lehet jól boldogulni itthon is és gazdagabb országokban is lehet éhezni nem csak Magyarországon. Én sok fiatalt ismerek aki bármi hátszél nélkül nagyon jól megél. Csak 99% ban nem ilyen emberek írnak itt. Kevesebben vannak mint akik rosszul élnek de sok van belőlük is.
2017. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

#35, egy normálisan működő, prosperáló országban valóban mindenki előtt nyitva áll a lehetőség. Idehaza Orbánisztánban meg csak a pártkatonáknak, csókosoknak, kenőpénzeseknek. Tudod, ha valaki valakinek a valakije, határ a csillagos ég...

Sajnos ezzel jár, ha a korrupció az ország természetes állapota.

2017. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

"#35, egy normálisan működő, prosperáló országban valóban mindenki előtt nyitva áll a lehetőség. Idehaza Orbánisztánban meg csak a pártkatonáknak, csókosoknak, kenőpénzeseknek."


Az összes lúzer ezzel igazolja magát, ha nem jut semmire, mert nem is tesz érte semmit.:D Nem vagyok se csókos, se kenőpénzes, sose voltam tagja egy pártnak se, teljesen átlagos családba születtem, ahol én voltam az első diplomás. Aztán a tesóim is követték a példámat. Diákmelóztam már gimisként, aztán egyetem mellett is, a tesóim szintén, de tudtuk, hogy megéri tanulni.

2017. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
#38, kérdés, hogy a népességnek ez hány százalékára igaz. NEM indul mindenki egyenlő esélyekkel. A másik meg az, hogy nincs korlátlan számú férőhely a sztárszakmás egyetemeken se. De még ha így is lenne, a rendszer kitermelne egy csomó mérnököt meg programátort, és ugyanaz történne, mint a jogászokkal meg a közgazdászokkal - a tíz százalékuk kap melóhelyet, a többi meg a munkanélküliek táborát gyarapítja, mert túlképzés lett belőlük. Azaz ezzel a "tanujjad ki a sztárszakmát oszt csiliomos leszel" dologgal a legkevésbé sincs megoldva a probléma, csak jól odébbgörgettük...
2017. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Elég sok "sztárszakma" van, informatikus (beleértve a hálózati mérnököket, rendszergazdákat stb) pedig jelenleg kb. 17 ezer hiányzik a magyar munkaerőpiacról. Ez a szám csak nőni fog a jelenlegi képzési ütem mellett, ahogy az élet minden területén egyre nagyobb szerephez jut a digitális technika, robotizálás. Nem tartok attól, hogy mérnökök vagy IT-végzettségűek állnak hosszú, tömött sorokban a munkaügyi hivatal előtt.:D
2017. júl. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!