Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetséges az, hogy a...

Hogy lehetséges az, hogy a Kádár-rendszer több lehetőséget adott az akkori fiataloknak a boldogulásukhoz 30-40 évvel egy vesztes világháború után? Majdnem annyi telt el az imperialista, kapitalista rendszer bevezetése óta.

Figyelt kérdés

Már 20 évesen (!) saját ház, vagy lakás, ingyenes diploma, majdnem a fizetésekkel megegyező havi ösztöndíjak, olcsó kollégiumok, olcsó vagy ingyenes sportolási lehetőségek, biztos munkahely, ingyenes nyaralási lehetőség a téesz-,vagy egyéb vállalati üdülőben, és táborozási lehetőség iskolás gyermekeknek.


Ezzel szemben nem is sorolom milyen nyomorúságos helyzetben vannak a mai fiatalok, mert azt mindenki látja.


Nem csoda, ha nem vállalnak gyermekeket még 30, sőt 40 már év felett sem, mert akkor már minek.



2017. júl. 24. 21:58
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:

"Ma meg a tervezett elavulásnak hála, az ember kénytelen állandóan újat venni mindenből."


Szerintem inkább társadalmi megfelelés miatt, többen vesznek újat, hogy lássák neki telik rá.


Amúgy ez is mennyire érdekes, hogy feltehetően ugyanabban az országban élünk, mégis nekünk sohasem voltak ilyen gondjaink, hogy érvényes garanciával nem veszik át, hamar elromlanak.

2017. júl. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:

'hogy anno egy ventilátor elműködött 20 évig is'

Anno egyszerűbb szerkezettel készült, ne feledjük.'


Ki mondta, hogy túl kell bonyolítani, hogy hamarabb tönkremenjenek ?


Anno egy Szaratov hűtő 40 évig elment bármiféle meghibásodás nélkül !!!

Ma meg gari év után max 4-5 év után tönkremegy akármilyen hűtő. Ne mondja valaki, hogy bonyolultabbnak kell lennie a mai hűtőknek, mert mikroelektronika kell bele -.-

2017. júl. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
52%

"Ma meg gari év után max 4-5 év után tönkremegy akármilyen hűtő. Ne mondja valaki, hogy bonyolultabbnak kell lennie a mai hűtőknek, mert mikroelektronika kell bele -.-"


Érdekes, nálunk 8-9 éve az Electrolux hűtő minden probléma nélkül működik az év mindennapján 0-24-ben.

2017. júl. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:

Amúgy Kéri László mondta egyszer, hogy ez a nosztalgia, meg múltszépítés felezi az élményeket.


Amúgy ahogyan mondani szokták most már szabad másképpen csinálni, meg lehet próbálni.

2017. júl. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
88%
Mondom, Tékozló Homár. Az ottani cikkírók egyike se brahiból meg kivagyiságból küldött be esettanulmányt, hanem mert egy nagy kalap szart kapott a pénzéért. Az eXtreme digital rendszeres visszatérő vendég, de a "Média Márk" se marad el mögötte. A tömérdek ruhás cikket már meg se említem.
2017. júl. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
66%
Nekem eddig nem voltak problémáim műszakiakkal, de a családban sem, pedig nem orosz/KGST termékekkel vagyunk ellátva. Egy NDK-s kávédarálónk volt, annak leégett a motorja. Ja és egyikünk sem Exteme Digital, Media Mark cuccokat vett. Nyilván olyan márkák ezek, amiket inkább kerülni érdemes.
2017. júl. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
64%

# 35 Mondhatsz nekem 10 honlapot is, akkor sem fognak érdekelni, hiszen az nem hír, hogy Kis Péter elment a boltba, megvette, hazavitte, beüzemelte majd évekig minden probléma nélkül használta. Nekem inkább azt a számot mutasd, hogy az adott termék összes eladott darabszámhoz képest hány százalékát teszi ki.


Amúgy most rámentem erre a honlapra. Ez komoly???

Heti 10-20 poszt, most tényleg ezt tartod olyan nagyra, miközben 2014-ben ha átlagot nézzünk, akkor hetente 65 ezer vásárláslás történt csak online felületen és a többség szerintem még nem ott vásárol. Én azt hittem, hogy itt több száz lesz hetente és azért szólód le a mai termékeket.


Gondolom ennek a kabaré jelenetnek sincsen semmi valóságalapja.

https://www.youtube.com/watch?v=omN_3qw22yE

2017. júl. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
88%

#37 ja hát ha nem érdekel, akkor valóban felhozhatok neked bármit. Még az se érdekelne, ha egyesével elédjárulnának az üzemvezetők, tulajdonosok meg a tervezők, és korrektül kijelentenék, hogy igen, szándékosan tervezünk szart, hogy az emberek minél többször költsék el a pénzt ugyanarra...

No segáz, előbb-utóbb te is belefutsz majd egy ilyenbe, akkor jusson eszedbe majd ez a kérdés. És készülj fel egy jókora "én megmondtam"-ra is.

2017. júl. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:

"Még az se érdekelne, ha egyesével elédjárulnának az üzemvezetők, tulajdonosok meg a tervezők, és korrektül kijelentenék, hogy igen, szándékosan tervezünk szart, hogy az emberek minél többször költsék el a pénzt ugyanarra... "


Először is, szerintem ne te mond már meg, hogy mi érdekelne, másodszor pedig tévedsz.


Harmadszor ha már megmondhatjuk, hogy kit mi érdekel, akkor úgy veszem észre, hogy téged sem érdekel amit mondok. Mint korábban mondottam azért nem releváns a honlap adatai, mert csak és kizárólag arról van szó, hogy ami rossz és egyetlen szóval sem említik, hogy hányan voltak azok, akiknek semmi problémájuk nem volt egy adott termékkel vagy a visszavitellel. Ha annyira rossz lenne a helyzet, akkor egy majdnem 10 milliós országban nem 10-20 poszt születne.


Ha a te érvelésedet követjük, akkor a felrobbanó Videoton televíziók bizonyítják, hogy az előző rendszer termékei még rosszabbak és veszélyesebbek voltak.


"No segáz, előbb-utóbb te is belefutsz majd egy ilyenbe, akkor jusson eszedbe majd ez a kérdés. És készülj fel egy jókora "én megmondtam"-ra is."


Én tudom, hogy nem tökéletes a rendszer, de egy ilyen eset miatt nem fogok általánosítani, mert vele szemben van 5-10 olyan tapasztalat, hogy visszavittem a boltba, kipróbálták, hogy tényleg van-e hiba majd felvették a jegyzőkönyvet és visszaadták a pénzt vagy kicserélték.

Veled ellentétben egy-két ilyen után nem kezdek el általánosan beszélni a mai termékekről.

2017. júl. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

"Először is, szerintem ne te mond már meg, hogy mi érdekelne, másodszor pedig tévedsz."


Nekem aztán mindegy, mi érdekel, tőlem azt is hiheted, hogy a Föld belül üreges, odalenn laknak a kakamatyik és gravitáció nem is létezik. Vannak ilyen tébolyultak.

Ha pedig tévedtem, kérlek cáfolj, észérvekkel, ha lehet. A kínos magyarázkodást és köpkölődést akár le se írd, ezt már meg is spóroltam néked.


"Mint korábban mondottam azért nem releváns a honlap adatai, mert csak és kizárólag arról van szó, hogy ami rossz és egyetlen szóval sem említik, hogy hányan voltak azok, akiknek semmi problémájuk nem volt egy adott termékkel vagy a visszavitellel"


1: Ezek itt csak a bejelentett, tehát a nyilvántartott esetek. Egyszer érdeklődd meg ezt egy áruház ügyfélszolgálatán, esetleg lapozd fel a panaszkönyvet. Lesz ám szájtátás rendesen.

Persze úgyse fogod megtenni, hisz egyik se reprezentatív...

2: A fogyasztói társadalom által elhülyített birkaembernek nem mindig éri el az ingerküszöbét a veszteség. Általában anyázik egy sort, és benyeli a kárt.


"Ha a te érvelésedet követjük, akkor a felrobbanó Videoton televíziók bizonyítják, hogy az előző rendszer termékei még rosszabbak és veszélyesebbek voltak. "


Számoljuk össze, hány felrobbanó Videoton televízió volt - ami magától robbant fel, úgy értem, nem villámcsapás, user error meg hasonló okozta. Ezt vessük össze azzal, a mai televíziók közül hány megy tönkre csak úgy á lá natúr a tervezett tönkremenetel miatt. Az eredményt odabízom.


De akkor itt egy kis olvasnivaló, ami talán cseppet szakmaibb, mint a blog.hu:


[link]


Ennyire nem általános jelenség. Biztos a HVG-nél is fantáziálnak...

2017. júl. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!