Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nincsen...

Magyarországon miért nincsen annyira elterjedve a rugalmas/kötetlen munkaidő?

Figyelt kérdés

Én például rugalmasban vagyok,amikor nincs dolgom hazamegyek,amikor van, akkor meg maradok.

Ha összejön sok túlóra, akkor meg kilehet venni az egész napot is.


Nem is dolgoznék soha kötöttben,szűk látókörűnek és értelmetlennek tartom, olyan munkakör nincsen, ahol teljesen egyenletes a mennyiség mindig.

Nekem ne mondja meg senki, mikor keljek fel és mikorra menjek dolgozni.Kivéve,ha konferencia van, akkor be kell érni.


Van, hogy reggel dolgom van, vagy délután.

Magam osztom be a munkát, senki sem piszkál érte.

Emellett a sportolást is könnyebb így időzíteni.


Ez egy német cég egyébként, én voltam kiküldetésen, Németországban még az utolsó adminisztrátorok,titkárnők is rugalmasban voltak.


Magyarországon még sokszor a komolyabb pozíciókban sem szeretik megadni a rugalmast.Pedig, sokkal jobb, a dolgozónak meg a cégnek is.



2017. aug. 11. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére én is ilyen helyen dolgozom. Ha sok a munka, bent vagyok, ameddig kell. Ha kevés, akkor mehetek haza. Nem áll senki az ajtóban, hogy hányra érek be. Itthonról is dolgozhatok. De ehhez kell bizalom a munkaadó részéről, felelősségérzet a munkavállaló részéről. Ez szerintem nem sok helyen van meg. Biztosan sokan visszaélnének vele.
2017. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Mert a munkaalapú társadalom koncepciójába nem fér bele ez a "fogom magam és lazán hazamegyek" stílus.

Itt dógozni kő keminyen a végsőkig.

2017. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Mert az Opelt (és a többi multi termékét) nem lehet "rugalmasba" összeszerelni. Márpedig adót a multin kívül nemigen fizetnek. Az adóból lesz a tüzelőanyag, amivel fűteni lehet a Tudásalapú Társadalom milliónyi lángelméjének izzó kohóját.
2017. aug. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Ha csak irodai, tinglitangli adminisztrációs munkaköröket nézünk, ott pl., ahol ügyfélfogadási idő van, elég nehéz lenne megvalósítani a rugalmas munkaidőt.:-) A komolyabb tevékenységeknél (orvos pl.) pedig elképzelhetetlen, kivéve a folyamatos rendelkezésre állást nem kívánó, diagnosztikai (képalkotó, labor, patológia) szakmákat, bár ezeknél is csak korlátozottan lenne lehetséges. Mindazon területeken, ahol folyamatos jelenlét szükséges, nyilván nem kivitelezhető.

Egyébként én nem helyhez és időhöz kötött munkát végzek, nagyjából magam osztom be a munkaidőmet, viszont ez azzal jár, hogy esetenként 7 napból 6-ot dolgozom, vagy napokon keresztül 14-16 órát. Igaz, bőségesen meg is éri.:-)

2017. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

Mert magyarországon alacsonyak a fizuk --> ellógják a munkát. Ha kevesebbet kellene dolgozni azt még jobban ellógnák.


Én pl tanár/kutató vagyok. Az órák nagyrészét ellógom. Önálló feladatot adok, ha nem kéne leadni azt a pár órát be se jönnék.

2017. aug. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én mondjuk azt látom, hogy normális helyeken ahol a teljesítmény és feladat a lényeg, ott a munkaidő is rugalmasan van kezelve. Elvárják hogy hajts ha kell, de mellette ha nincs mit tenni akkor nem kell beülni csak azért hogy ott legyél.


Viszont vannak kötött feladatkörök ahol egyszerűen ott kell lenni. Portásként, biztonsági őrként a legunalmasabb munkát végzed a világon, mégsem mondhatod azt hogy na, hazamegyek mert nincs kedvem itt ülni.

2017. aug. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Ha mindenki így gondolkodna, akkor nem lenne, aki megtermelné a zabálnivalót a mocskos pofádba, te idióta.
2017. aug. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Ez Magyarország. Mi nem vagyunk rugalmasak, mi "poroszosan" merevek vagyunk.
2017. aug. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Hogy a kérdésedre válaszoljak: szerintem bizalmatlanság a munkavállaló felé, ha nincs szem előtt, akkor nem dolgozik.

Pl. én sem lehetek rugalmasban, pedig kreatív munkakörben dolgozom, azaz projektjeim vannak, határidőkkel - adott esetben este tízig is melózok, ha van megrendelés. De ha nincs, akkor meg bent rohadok nyolc órában, és nézem a falat. Most pl. két hete semmi dolgom nincs, tök üres az iroda, de nekem bent kellett ülnöm, mert csak! :D Fújatom a ventilátort, égetem a neont, fogyasztom a kávét, az ásványvizet, használom a számítógépet, filmet nézek, netezgetek, pedig közben rohadt sok elintéznivalóm lenne, pl. bevásárlás, fogorvoshoz eljutni végre, DE NEM LEHET, mert 8 óráért fizet, akkor legyek is ott 8 órát. Ezek a főnök szavai. Ettől én meg annyira frusztrált vagyok, hogy majd felrobbanok!

2017. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Több oka is van. Elsődleges a bizalmatlanság. Másodlagos az infrastruktúra hiánya. Harmadlagos a szervezetlenség. Negyedleges a lustaság. Ötödleges az általános intelligencia és szakmai alázat hiánya (ami van, az kevés). Az elsőn kívül a többi nem értéksorrend, csak ahogy eszembe jutott.
2017. aug. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!