Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon tudja a kormány, hogy a...

Vajon tudja a kormány, hogy a budai vár alagútrendszerének nagyobb részében kapucinus szerzetesek laknak?

Figyelt kérdés

Nagyra értékelem a magyar kormánynak azt a törekvését, hogy eredeti formájukban helyreállítják a budai várnegyed szebbnél szebb palotáit. Ugyanakkor nem értem, hogy a kormány miért akar átköltözni az egykori királyi, illetve kormányzói palotába. Azért nem értem, mert annak idején még vitéz nagybányai Horthy Miklós sem tette be oda a lábát. Helyette mindig és minden körülmények közt csak a hasonmásai mutatkoztak ott. Ő ugyanis a korábbi Habsburg-uralkodókhoz és nádorokhoz hasonlóan pontosan tudta, hogy a hivatalos kormányzói székhely minden helyisége alatt kapucinus szerzetesek hallgatóznak az alagutakban. Azok pedig csak és csakis a mindenkori római pápának továbbítanak írásos jelentéseket az ott hallottakról. Ők pedig azért számítanak a pápa legmegbízhatóbb hívei közé, mert a szerzetesi fogadalmuk szerint az alagutakba költözésük után a maradék életükben soha, egyetlen percre sem jöhetnek ki onnan és a "Készülj a halálra!" jelentésű latin Memento mori mondaton kívül még egymással sem beszélgethetnek. A jelentéseiket és utasításaikat pedig szintén földalatti, vákuum technikájú csőpostán továbbítják és kapják.

Ha ezek a szerzetesrendek minderre még a szovjet megszállás idején is képesek voltak, akkor miért ne tehetnék meg ma is? És hogy mindezt honnan tudom? Nos, amíg az illetékesek nem kérdezik, addig csak annyit közölhetek, hogy személyes tanulmányaimból és tapasztalataimból.



2017. aug. 21. 09:53
1 2
 11/11 anonim válasza:
Én a saját tapasztalataimból ismerem a Várnegyed alatti alagútrendszer két szigorúan titkos bejáratát. A latinul Ordinis Fratrum Minorum Capuccinorum, ismertebb magyar nevén a kapucinusok rendjének néhány lehallgatási módszerét még a pártállam idején hivatalból volt alkalmam megtapasztalni. Amikor a mostani kormány odaköltözési szándékáról értesültem, -email-ben azonnal felajánlottam a segítségemet a kormány honlapján megtalálható levelezési fiókon keresztül. Azonban a mai napig nem kaptam választ. Valószínűleg dr. Orbán Viktor miniszterelnök úr a vonatkozó intézkedéseket illetően már mindenben megegyezett a Vatikánnal. Ugyanis tudomásom szerint a ferences rendi kapucinusok ügyeibe csak a pápák szólhatnak bele. Ezért szerintem - magamat is beleértve - felesleges ezzel a témával kívülállóknak foglalkozni.
2020. febr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!