Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szoftverfejlesztőként kötelező...

Szoftverfejlesztőként kötelezően a Fidesz-re kell majd szavaznom '18-ban, annak ellenére, hogy rühellem őket?

Figyelt kérdés

Undorító amit csinálnak, tönkre tesznek mindent, ellopnak mindent, egy korrupt maffia. Az egészségügy, oktatás már kritikán aluli, minden csak Mészáros Lőrincnek megy, lassan már az egész országot felvásárolja, mert olyan sikeres üzletember, annyira vág az esze (irónia off). Szóval teljes mértékben undorodom tőlük, ráadásul ez a tudatos gyűlöletkampány, hogy a buta nép figyelmét elterelje a valódi problémákról, a korrupcióról, ez egy külön gyomorforgató faktor.


Mégis rájuk kell majd szavaznom? Mert szoftverfejlesztő vagyok, pár éven belül bruttó 1 millió forint fölött tervezek keresni Budapesten, és csak a Fidesz garantálja egyrészt az egykulcsos adórendszert, másrészt más párt (Botka) az ilyen fizetésűeket meg egyenesen megkopasztaná mint anno a kulákokat.

Tényleg muszáj a Fideszre szavaznom így?


2017. aug. 21. 21:54
1 2 3 4 5
 21/45 árokpart ***** válasza:
82%
Ha az Mszp-Szdsz ideje alatt is teljesen rendezett volt az életed akkor miért félsz a kormányváltástól? Látod önmagadnak mondasz ellent.
2017. aug. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
Csak az a kérdés, hogy az a rolex lopott-e.
2017. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
62%

"Ha az Mszp-Szdsz ideje alatt is teljesen rendezett volt az életed akkor miért félsz a kormányváltástól? Látod önmagadnak mondasz ellent."


Ez csak számodra ellentmondás. Az, hogy az MSZP idején is "jól" éltem, nem az MSZP-n múlott! Látom nem sikerült abszolválni azt az apróságot, hogy vannak olyan emberek a világon, akik nem a politikától/politikusoktól(/hazugoktól) várják, hogy jobbá váljon az életük...


Viszont hülye lennék egy olyan pártra szavazni, aminek eleve az a programja, hogy fizessenek a "gazdagok" (ennek definícióját többször újraértelmezték, először 1 millió bruttó felett voltak gazdagok, aztán már 500.000...).


Tudod a "gazdagok" nem csak azért lehetnek "gazdagok", mert politikai körökben mozognak, hanem vannak olyanok is, akik ténylegesen karriert építettek, tanultak/tanulnak egész életükben, dolgoznak éjt nappallá téve, tervezik a jövőjüket (nem máról holnapra élnek), magyarul: használják az eszüket. Az ilyen emberek az összes várható tényezőt figyelembe veszik a tervezés során, ez alapján hozzák meg a döntést. A szociális érzékenység nem része ennek a képletnek. Nekem sem segített senki (igaz nem is vártam el senkitől), tőlem se várják el, hogy ész nélkül szolidáris legyek, úgy, hogy ezek a "szolidaritást" hirdető politikusok eleve engem neveznek meg ellenségnek ("gazdagok"). Remélem így már érthető!

2017. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
71%
Szoftverfejlesztőként ennyi kevés eszed nem lehet. Nem itt éltél a Fidesz rémálom előtt? Nem emlékszel az adórendszerre? Kb arra számíts, csak visszaáll a rend. És még így is borzasztóan nagy lesz a szakadék a szegények és a középréteg között.
2017. aug. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
19%

"Nem itt éltél a Fidesz rémálom előtt?"


De, itt éltem, Fidesz "rémálom" előtt libsi agymenés volt. Ugyanez csak pepitában. Ha csak ez közül a kettő közül lehetne választani, akkor inkább a Fidesz.


"Kb arra számíts, csak visszaáll a rend."


Nekem más elképzelésem van a rendről.


"És még így is borzasztóan nagy lesz a szakadék a szegények és a középréteg között."


Bezzeg a régi szép időkben (a kommunizmusban), amikor nem voltak gazdagok csak egyenlőbbek, akik ugyanúgy hazatalicskázhatták a közvagyont a saját házaikba, pont mint ahogy jelenleg is zajlik a törvényesített "rablás" keretei között. Mit ad Isten, pont a komcsi vérszopók és utódaik vannak hatalmon most is (elszámoltatás? ugyan már!). A nép meg bőszen választ közülük, hogy a narancsot szeretné vagy a pirosat (vagy a barnát)... Nincs új a nap alatt?


Én azt mondanám, hogy egy egészséges társadalomban nem a hazug politikának kellene egyenlővé tenni (erőszakkal, adókkal) a "szegényeket" a "gazdagokkal" (természetesen ez utóbbi réteg megsarcolásával, nem a szegények felemelésével), hanem az embereknek végre el kellene kezdenie gondolkodni, és a saját kezükbe venni a sorsukat, különben csak ugyanazt a szaros gatyát húzzuk vissza újra és újra.


Én megtettem, leszarom a politikát, egyik félnek sem hiszek igazán, de ha az egyik fél eleve ellenségnek állít be, azért mert megtanultam önmagamtól boldogulni, akkor azt nem tolerálom.

2017. aug. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
54%

Igen kérdező, a Fideszre kell szavaznod.

Végülis, ennek az országnak már úgy is teljesen tökmindegy, mindenképpen szarrá fog menni az egész a sztori végén, addig meg legalább neked legyen jó, mert te felsőbbrendű vagy és megérdemled.

2017. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
57%

"Ha csak ez közül a kettő közül lehetne választani, akkor inkább a Fidesz."


Akkor most buktál le. Te is az a tipikus hóttfideszes vagy akik itt játsszák naponta a "de én ám nem vagyok fideszes csak hát a fidesznél nem volt még soha jobb" kamuzásukat. :DDDDD


Fideszes vagy ízig vérig, szavazz a pártodra, ennyi.

2017. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy tényleg rögtön gyanús volt nekem, hogy szoftverfejlesztő ezzel a kérdéssel? :DDD
2017. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
57%

Nem értem sokak háborgását. Választáskor mindneki arra szavaz aki neki legfőképpen anyagilag megéri. Nehéz azt elérni, hogy valaki kozosben, egészben gondolkodjon, hisz lehet hogy az jobb lenne, de mi lesz ha mégsem ? Kérdem én mindenkitől: ti belemennetek abba, hogy 15%-al kevesebbet keressetek csak azért mert elméletileg akkor majd x e múlva jobb lesz mindenkinek ? És mi van ha mégsem ?


Nem vagyok szoftverfejlesztő, és nem sokkal keresek többet az átlagnál, de emberek, nem a " gazdagokra " kell mutogatni. A fő gond, hogy ebben az országban már az gazdagnak számít aki nettó 250-et keres. Hol lenne már ez gazdagság mikor egy országgal arrébb a minimálbér is majdnem kétszer ennyi ?


Nyugaton kétkulcsos adórendszer van. Csakhogy itt már régóta az van. Sokak úgy gondolják, hogy de jó lenne a kétkulcsos, mert akkor a szegénynek több jutna. Na de mi van akkor ha a tanult szakemberek megelégelik a sok a adot, a 27%-os adat és még azt is hogy velük Csesznek ki. Elmondom, tovább nőne a kivándorlás az értelmes munkák területén. Egy tanult, piacképes diplomával rendelkező nyelveket beszélő simán letud lépni külföldre. Akkor pedig már tényleg megnézhetitek hogy mi lenne ezzel az országgal ha az összes felsőfokú szakember elmegy innen.


A lehetőség adott. Bárki kereshet jól. Egy dolog ami kell hozzá. Tanulás. Ja hogy az nehéz ? Időt kell belefektetni ? Akkor mirol beszélünk ? Az a baj, hogy itt sokan úgy rinyálnak hogy ő sokat keres, akkor fizessen többet. De arra nem gondolnak hogy mibe kerülhetett neki az a magas fizetés ? Lehet hogy fizette a albérletet az útiköltséget az egyetemhez, el kellett koltoznie, nyelvtanarokhoz járt és nem is beszélve, hogy rengeteg időt és energiát szánt bele. A lehetőség adott, bárki kereshet jól, és nem fair dolog azokat büntetni akik tettek a sorsukért és az élethosszig tartó tanulást választották a láblogatas helyett. A jövőben egyre inkább szükség lesz a magasan képzett emberekre, és ha meg őket is bünteti az adott párt, akkor nem lesz jó jövője az országnak.

2017. aug. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
63%
Az alapvető különbség az a két ideológia között, hogy a baloldal elsősorban a passzív segélyezésre alapoz, aminek a fedezetét a jobban keresőktől vonná el, azaz erős állami beavatkozással egy mesterséges újraelosztást preferál. Nem készteti plusz erőfeszítésre, önálló megoldásokra a szegényebb rétegeket. A jobboldali gondolatmenet pedig az, hogy adjunk esélyt, teremtsünk munkahelyeket, tegyük mindenki számára elérhetővé a tanulást - lehetőleg a munkapiaci igények figyelembevételével, adjunk ösztönzést a hiányszakmáknak, segítsük a mobilizációt pl. az adóból leírható lakhatási támogatással azon cégeknek, akik biztosítanak szállást is. Azaz: kezeljük felnőttként az embereket, és mindenki saját maga döntse el, él-e a lehetőségekkel vagy nem. Jelenleg csak az IT-szektorban 20 ezer körüli betöltetlen állás van, jó részük olyan munka, amit néhány hónapos átképzéssel bárki tud végezni. Ezekkel nyilván nem számíthat egymilliós bérre, de kezdőként 200-250 ezerre igen. Évi cca. 400 milliárdos kiesést jelent az állami bevételeknek csak az IT-s munkaerőhiány.
2017. aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!