Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szoftverfejlesztőként kötelező...

Szoftverfejlesztőként kötelezően a Fidesz-re kell majd szavaznom '18-ban, annak ellenére, hogy rühellem őket?

Figyelt kérdés

Undorító amit csinálnak, tönkre tesznek mindent, ellopnak mindent, egy korrupt maffia. Az egészségügy, oktatás már kritikán aluli, minden csak Mészáros Lőrincnek megy, lassan már az egész országot felvásárolja, mert olyan sikeres üzletember, annyira vág az esze (irónia off). Szóval teljes mértékben undorodom tőlük, ráadásul ez a tudatos gyűlöletkampány, hogy a buta nép figyelmét elterelje a valódi problémákról, a korrupcióról, ez egy külön gyomorforgató faktor.


Mégis rájuk kell majd szavaznom? Mert szoftverfejlesztő vagyok, pár éven belül bruttó 1 millió forint fölött tervezek keresni Budapesten, és csak a Fidesz garantálja egyrészt az egykulcsos adórendszert, másrészt más párt (Botka) az ilyen fizetésűeket meg egyenesen megkopasztaná mint anno a kulákokat.

Tényleg muszáj a Fideszre szavaznom így?


2017. aug. 21. 21:54
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
21%
Így van, ha lenne +20 ezer informatikusunk, akkor mindig mi rendezhetnénk az olimpiát!
2017. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
55%
A harmincas nagyon szépen leirta. Nem a pénzeket kell átcsoportosítani hanem támogatni azt hogy több pénz legyen.
2017. aug. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
29%

Srácok, írnátok pár cégnevet (akár privátban), ahol millió fölött lehet keresni, plz?


Én senior szoftverfejlesztő mérnök vagyok elég magas IQ-val, elég sok tapasztalattal, de bőven nem keresek bruttó millió fölött...


Azt már máshol kifejtettem, miért nem szeretem a progresszív adózás gondolatát (röviden: aki sokat keres, arányosan több adót is fizet egy kulcs esetén is). Messzemenőkig egyetértek azzal, hogy igen hamar a középosztályra tolnák rá a "fizessenek a gazdagok" lózungot, amiből köszi, de nem kérek. Hiába magas a fizetésem (az itthoni bérekhez képest), még egy közepes méretű lakás is elérhetetlen álom marad, pedig itt már alig férünk el a gyerekekkel - szóval nem érzem magam gazdagnak.

2017. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


A másodiknál a kommentszekciót érdemes megnézni.:-)

2017. aug. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
80%

Egy dolgot értsetek már meg, a progresszív adózásnak nincs köze a szolidaritáshoz, ez szimpla közgazdaságtan, itt arról van szó, hogy ti vagy nem értitek, vagy nem akarjátok érteni, vagy oda se figyeltek, ha megpróbálja valaki elmagyarázni, hogy miért lenne jobb.


De akkor legalább mondjátok azt, hogy igen én leszarom mi jó az országnak, azt nézem mi a jó nekem.


Ne gyertek ezzel a körítéssel, hogy de akkor elmenekülnek külföldre a jól fizetett XY-ok, mert pont IT szektorban olyan hatalmasat külföldön se tud ám szakítani, részben épp az ottani többkulcsos adók miatt, ironikus módon ha nettó félmillió felett keresel már nem éri meg igazán kimenned külföldre, mert arányaiban te kevesebbet nyersz, tehát ezt az érvet húzzátok ki.

Ha alacsony keresetű vagy, akkor jobban megéri kimenned külföldre, nagyobb az olló ugyanis az itteni és a nyugati bérek vásárlóértéke között.


Továbbá nagyon szép meséket írtok arról, hogy mindenki a maga szerencséjének kovácsa, csak ez nem igaz, az emberek nagyon nem egyenlő esélyekkel indulnak az életben, ha már az IQ szóba került, ha valakinek 85-ös IQ-ja van, hogy a fenébe végezzen el két-három egyetemet meg tanuljon meg mondjuk három nyelvet? Lehet akármilyen szorgalmas nem fog menni. Ez csak az intelligencia, a családi háttérről, a lakhatási lehetőségekről pedig könyveket lehetne írni, vannak is, tessék olvasni őket, mikor esetleg nem szakadtok bele a szoftverfejlesztésbe.


Ha valaki elém tolna egy rakás érvet amellett, hogy jó az egykulcsos adó, akkor természetesen én is támogatnám, de eddig senki nem tudott egyetlen épkézláb érvet se előhozni, tőletek nem is várom el, nem a szakterületetek. De eddig az egykulcsos adó sok jót nem csinált. Nem is nagyon van sehol a világon, aki lusta olvasni íme a wikis térkép:

[link]


Aki figyeli az adózással kapcsolatos híreket az tudja, hogy Magyarország szinte egyedül van azzal, hogy behozta, ugyanis a legtöbb kelet-európai ország is épp, hogy áll át progresszív adózásra, nem, hogy erőltetné a gazdaságot hosszú távon tönkretevő egykulcsosat.


A 30-as válaszoló viszont egyenesen megmosolyogtatott, ugyanis mindazt, amit most Magyarországon a jobboldal csinál azt a baloldalnak tulajdonítja, amit meg a baloldalt csinálna azt meg jobboldalnak. Jelenleg élünk egy olyan időszakot, amikor gyerekként vagy kezelve meg mehetsz árkot ásni közmunkán ahelyett, hogy képeznének bármire is. Mentségére szóljon a Fidesznek, észbe kapott, hogy baj van és most már csak olyanokat akarnak közmunkára küldeni, akinek max nyolc általánosa van, de a baj megtörtént, nehezebb lesz kijönni belőle, mintha el sem kezdődött volna.


Nagyon remélem, ha a közmunka őrültségét elkezdték kiverni a fejükből idővel az egykulcsos adóét is ki fogják.

2017. aug. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
25%

#35: Pubi! Én, és a hozzám hasonló balek 100% bejelentett elvékonyodó középosztálybeliek tartják el ezt a nyomorult országot.

Van külföldön jobban elismert szaktudásunk; megfelelő ingatlanunk akkor van, ha örököltünk; van esetleg egy használt autónk; vannak gyerekeink; esetleg (deviza?)hitelünk.


Hova akarsz még minket adóztatni, ha már egyszer így is mi tartjuk el a közmunkásokat, politikusokat, orvosokat, tanárokat, egyéb közalkalmazottakat, mélyszegényeket, stadion építő munkásokat. Valamint mi is befizetjük ám a 27% ÁFÁ-t.


Nyugdíjunk már úgy sem lesz, és a korral sajnos csökkenni fog a piaci értékünk is. Perspektívánk nincs igazán, tíz év múlva sem tartok majd előrébb, mint most. Megtakarításunk akkor van, ha örököltünk valamennyit.


A mi élve megnyúzásunk hogyan fogja jobbá tenni az országot? A még magasabb adóteher hogyan fogja kifehéríteni a gazdaságot? Miért ne mennénk még többen inkább külföldre akkor? Miért ne költenék a megnövekedett adó bevételt ugyanúgy stadionra, vadászházra meg kisvasútra?

2017. aug. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
95%

36! Én nem foglak téged pubizni, de érdekes, hogy jól ismered fel az egyik problémát, miszerint döglődik a középosztály, de közben támogatod a további rombolását. Mint a cukorbeteg, aki eszi a csokitortát, mondván Egyszer élünk...


Ha érdekel az egykulcsos adó épp, hogy a középosztály nyírja nagyon, a csóró nem lesz tőle sokkal csóróbb, tudod szakadék aljáról nehéz mélyebbre esni, de aki még kapaszkodna, az eshet lefelé, és alsó-középosztálynak fáj igazán a mostani gazdaságpolitika.


[link]


Én itt nem akarok meggyőzni senkit a progresszív adózás helyességéről, mert őszintén nincs kedvem egész este közhelyekre válaszolgatni, mint mindenki maga szerencséjének kovácsa és hasonlók.


Felőlem elküldhettek az anyámba különösebben nem hat meg, se az, se a lepontozás, csak kicsit tájékozódjatok, mielőtt olyan dolgokat állítotok, ami nem igaz. tényleg próbáljátok már meg rendszer szinten nézni az ország gazdaságát, ha már egyikőtök olyan büszke arra, hogy mekkora rendszereket lát át.

2017. aug. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
31%

"A 30-as válaszoló viszont egyenesen megmosolyogtatott, ugyanis mindazt, amit most Magyarországon a jobboldal csinál azt a baloldalnak tulajdonítja, amit meg a baloldalt csinálna azt meg jobboldalnak. Jelenleg élünk egy olyan időszakot, amikor gyerekként vagy kezelve meg mehetsz árkot ásni közmunkán ahelyett, hogy képeznének bármire is."


Nagy tévedés. A közfoglalkoztatásnak pont az a célja, hogy a munkanélkülieket visszavezesse a munkaerőpiacra, ne a segélyt várják otthon. Erőszakkal meg nem lehet senkit képezni. Aki akar, tanulhat, nem kell feltétlenül egyetemi diplomát szerezni mindenkinek, jó szakmával is meg lehet élni itthon. 2 ingyenes OKJ-t lehet elvégezni, hiányszakmákra van ösztöndíj, a munkaügyi központok is szerveznek tanfolyamokat. Hadd emlékeztesselek, hogy a Hornék által bevezetett egyetemi tandíjat az első Orbán-kormány törölte el, 2008-ban pedig a Fidesz kezdeményezett népszavazást ellene, amikor Gyurcsányék ismét be akarták vezetni. Az emberek alapból nem egyenlők a képességeiket tekintve, a jogokban és lehetőségekben kell azonos feltételeket teremteni, amiket ki-ki képességei és akarata szerint kiaknázhat. Én sem sértődöm meg azon, hogy miért nem kapok Nobel-díjat.:-)

2017. aug. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
51%

# 28/38 Időpont ma 14:19


Hazudta ez már mérnöknek is magát :-) Meg ő ugat másokra, hogy egész nap itt gyk-znak.

2017. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
69%

Az 1 millió fizetéses szoftverfejlesztő nagyon nagyra van magával. Úgy csinál mintha 1 millió alatt keresni már szégyen lenne.


Amúgy meg ki mondta neked hogy kötelező a "rolex" lacira szavazni? Te 2 dimenziós kis p*cs. Nem csak a fidesz meg az mszp létezik. Mondom én hogy kihalhatna felőled a fél ország, amég neked jó addig semmi nem számít. Még gimnáziumban volt egy osztálytársam akinek az apja a vodafone-nál dolgozott mint szoftverfejlesztő, persze csúcsfizetésért. Akkor ő mondta nekem ezt a mondatot de szó szerint "amég nekem jó addig nekem mindegy hogy mással mi történik".


Vajon miért az ilyen Kazahsztán meg Oroszország fajta országok erőltetik ezt az egykulcsos rendszert, ezen nem gondolkoztál még el? Plusz ha annyira szar a többkulcsos rendszer akkor miért nem halljuk a NY európai szoftverfejlesztőket, orvosokat, mérnököket panaszkodni?


Igen, 50-60% elmegy a fizetésükből de legalább lecsordogál a pénz a társadalom alsóbb szintjeire is. Több pénz általában = nagyobb vásárlási kedv

Ha pedig sokat vásárolnak az emberek akkor attól (is) pörög a gazdaság.

2017. aug. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!