Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért képzelgik itt sokan...

Miért képzelgik itt sokan azt, hogy ha a Fidesz megbukik a többkulcsos adó a jobban keresők megkopasztását fogja jelenteni?

Figyelt kérdés

A gazdagok nem a párszázezret-1millát keresőket jelentik, hanem a Mészáros Lőrinceket. Miért kell képzelegni nem értem. A régi többkulcsos rendszerre kell számítani, ezt reális képzelegni.


Most őszintén, nem inkább arról van itt szó, hogy akik jól keresnek még annak a visszaállítását sem bírnák elviselni ami volt, hiába van most már tarthatatlan szakadék Magyarországon a szegények és középosztály között?


2017. aug. 22. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
A párszázezer-egymillát keresők sokkal zavaróbbak, hiszen többen vannak, és jelen vannak a mindennapi életben. A mészárosok csak az újságok címlapján vannak. Ezek meg elgázolnak a BMW-vel, télen telefüstölik a városokat, mert sajnálják gázra a pénzt stb.
2017. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mészáros Lőrincekből azért nincs annyi, hogy komoly plusz bevételt eredményezne, ha jobban megadóztatják őket.
2017. aug. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

szakadék van de ha lerántod a középosztályt is a mélybe akkor azzal mit érsz el?

Ettől a szegény embereknek nem lesz jobb csak annak aki kemény munkával dolgozott tönkreteszed az életét

2017. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert ez volt előtte is. Én keresek 200 nettót és tuti valami szuper középrétegbe raknának egy második kulcsal. Pedig 200 nettó semmi
2017. aug. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy Mészárosékból kevesebb van, de ez nem jelenti azt, hogy a középosztályt le akarnák rántani, ez fantázia. Azt nem értem ezt a részt honnan veszitek. Többkulcsos adóról és luxus dolgok mint kastélyok, yachtok, Picasso-k megadóztatásáról beszélnek, a többi honnan jön?


Aki meg attól fél ami a Fidesz egykulcsos adó előtt volt az vállalja fel gerincesen, ne tereljen. Azt nem lehet mondani, hogy rosszul éltek, hiszen akik akkor sem küzködtek filléres gondokkal pont azok lettek hirtelen még módosabbak. Ami nem is lenne gond, mert én igazságosnak tartom az egykulcsost, csak előbb érjük már el, hogy a legszegényebbek is megéljenek egy normális színvonalon. Mert ha ezt nem érjük el mielőbb azzal Magyarország vesztét okozzuk, rövidesen egyszerűen nem lesz más választásunk, mint nekünk is migránsokkal kitölteni a kimenekült dolgozó és családalapító réteget vagy omlik a kártyavár. És ilyen országban ahol nincsen elég kereső, nincs nyugdíj, nincsenek háziorvosok, kukások, eladók, a jól kereső egykulcsosék sem fognak tudni létezni az biztos.

2017. aug. 22. 18:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha bevezetnének második harmadik kulcsot jönne a zsebbe fizetés.
2017. aug. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én egyébként a mostani lopásokat végigkövetve simán el tudnám képzelni, hogy maradjanak a jelenlegi állapotban a jól keresők kulcsai és így csökkentsék akár teljesen nulláig a szegények, minimálbéresek adókulcsát, mert van rá fedezet, csak nem kell ellopni! A lényeg, hogy a kritikusan leszakadt szegényeket fentebb hozzuk, mert nagy baj fenyeget. Én ebben az országban akarok élni és a gyerekeimet is itt akarom felnevelni és azt akarom ők is normálisan működő Magyarországban éljenek, ne az éhezők viadala világában ami itt kialakulóban van.
2017. aug. 22. 18:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Ebben mondjuk, van valami, hiszen a korrupció, éves szinten ezermilliárdos tételt jelent. Csak éppen abban nem vagyok biztos, hogy felszámolható, sőt, abban sem, hogy van rá akarat.
2017. aug. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A legóvatosabb becslés szerint is 12.000 milliárdot síbolt el a Fidesz eddig tőlünk és nyilván nem derült fény minden mutyira, úgyhogy igen, engem az elmúlt ciklusok meggyőztek arról, hogy van rá fedezet a költségvetésben.
2017. aug. 22. 18:53
 10/12 anonim ***** válasza:

A többkulcsos adónál a baj a sávokkal volt.

Abban az időben az államigazgatásban dolgoztam egyszerű beosztott ként. Szerinted mennyire volt kiemelkedő a fizetésem ? Ennek ellenére a karácsonyi jutalmam 54 !!!!! százalékát vitte el az adó és a járulék.

A tőkejövedelmeket viszont nem adóztatták, csak a munkajövedelmeket.

A sok alacsony meg közepes jövedelmű ember egymást köpködi, hogy ki adózik két forinttal többet, az igazán nagy halak meg röhögnek a markukban.

A legegyszerűbb az lenne, hogy minimálbér felett minden bevétel után kellene x % jövedelemadót fizetni, legyen az munkajövedelem, tőzsdei nyereség, cégből kivett eredmény.

Nem kellene különbséget tenni, a pénz az pénz.

2017. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!