Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy nagyon...

Miért van az, hogy nagyon sokan elítélnek minden olyan törekvést ami az erkölcsösség felé próbálja terelni az embereket?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a kommenteket és azt veszem észre, hogy a többségnek nincs igénye egy olyan társadalomra ahol az emberek erkölcsösek és fegyelem, rend, tekintélyelvűség van.


Pl a sorkatonaságot is elítélik, vagy azt, hogy ismét a keresztény vallás határozza meg az emberek életét stb.


Vagy szerintetek helyes, hogy az emberek főként a fiatalok kicsapongó életet élnek, olyan elvek nélkül mint hazaszerezet, istenhit, család stb?


Nem értem, én nem akarok sem náci, sem kommunista diktatúrát, és beismerem, hogy a középkori egyháznak is sok bűne volt, de tekintélyelvű rendszerre van szükség ahol fontosak a keresztény értékek, a hazaszeretet, a tisztelet, a család stb és nincs hedonizmus, anyagiasság, fényűzés hanem mindenki puritán életet él.


Szerintem ez lenne a tökéletes rendszer.

Mert gondoljatok bele! Nem sok jövöje van egy olyan nemzetnek amely nem védi meg magát és polgárainak sincsenek elvei csak az anyagiak meg az élvezetek mozgatják őket.


Ti, hogy látjátok ezt?



2017. aug. 25. 19:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

A kereszténységnek és a sorkatonaságnak semmi köze nincs az erkölcsösséghez.

Sőt, sokkal több erkölcsileg "jó" embert ismerek azok között, akik nem vallásosak, mint azok között, akik minden vasárnap ott ülnek a templomban...

2017. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Én nem szeretnék puritán életet élni, ráadásul ki határozza meg, hogy milyen életet éljünk. Hazaszeretetet, tiszteletet nem lehet rákényszeríteni senkire. Család? Ezt se lehet kényszeríteni és szerencsére páran tudják is, hogy nem nekik való, így nem teszik tönkre más életét.A másik fele, hogy a fejlődés is megállna. Úgyhogy költözz inkább Észak-Koreába, ott kiélheted magad.
2017. aug. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
Nem a magyarázatodra reagálva, hanem általánosságban... Az emberek a mai felfogást szeretik, miszerint akkor teszik jól, ha saját magukat állítják a középpontja, és azt csinálnak, ami nekik jólesik.
2017. aug. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Nem szoktam a politika kategóriában olvasgatni, a keresztény kulcsszó miatt akadtam rá a kérdésbe.


Szerintem az már régen rossz, ha a kereszténység tekintélyelvű. A Krisztus követésnek, és az erkölcsös életnek belső indíttatásból kell fakadnia, em azért mert a rendszer előírja.

2017. aug. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Milyen jó is a kereszténység. Gyerekeket erőszakolnak meg, aztán felülről rájuk nyomnak egy agresszív ügyvédet, hogy kikényszerítse a titoktartást tőlük, a pedofilt pedig áthelyezik egy másik kényelmes helyre, hogy újabb gyerekeket erőszakoljon meg. Erkölcs...


Azért, mert amikor valaki az "erkölcs" nevében prédikál, akkor 0%-ban beszél a "belsősök" erkölcséről. "A többiek" erkölcstelenek, "mi" pedig jók vagyunk. Így megerősíti és bújtatja az erkölcstelenséget, és erősíti a társadalmi megosztottságot. NEKED nem kell változnod. A szemét muszlimoknak kell. Te akkor is jó vagy, ha szó szerint gyerekeket erőszakolsz meg. Így működik az "erkölcsösség felé terelés" a valóságban. És pontosan ugyanezt láthatjuk az összes vallásnál, meg a nagy politikai ideológiáknál.

2017. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
#1 Nem az egészségeseknek kell az orvos, hanem a betegeknek! Azok mennek templomba, akik meg akarnak szabadulni a bűneiktől. Kivéve aki divatból jár templomba. A sorkatonaságnak meg tényleg semmi köze az erkölcshöz, sem a tisztességhez!
2017. aug. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

Wartburg nélkül nincs erkölcs!


Na jó, most az egyszer komolyan veszlek. Az erkölcs relatív, ezért nagyon kontraproduktív, amikor az állam beleszól az emberek magánéletébe és erkölcscsőszködni próbál. Egyedül annak kéne fontosnak lennie, hogy a törvények legyenek betartva, minden máshoz senkinek semmi köze.

2017. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Meg a nagy büdös lópikulát. A kereszténység és az összes többi vallás szemétre való halandzsa, épp elég volt az évszázados ámokfutásuk a középkorban.
2017. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%

19:40-nek:


Az a helyzet, ha nem ülsz minden vasárnap a templomban, akkor nem tudod, hogy kik ülnek minden vasárnap a templomban.

ha viszont ott ülsz minden vasárnap a templomban, akkor elfogult vagy a minden vasárnap a templomban ülők javára, és nem mondasz ilyeneket.


Kérdezőnek:

Én nem tekintélyelvű rendszert szeretnék - ha egy ilyen rendszerben egy hülye felülre kerül, akkor nekem igazodnpm kell hozzá, mert ő a tekintély. Na ne!


Az igazi értékek tiszteletét, megbecsülését tartanám fontosnak - ehhez ezt előtérbe helyező nevelés, oktatás szükséges, valamint ennek a mindennapi életben való érvényre juttatása szükséges.

(zárójelben: ehhez többek között a mai liberálisok ellehetetlenítése is szükséges.)

2017. aug. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk a saját portádon söprögethetsz kicsit, drága Paolo kezdjük ott, hogy nem hazudozunk.
2017. aug. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!