Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem undorító amit az Index művel?

Nem undorító amit az Index művel?

Figyelt kérdés

Nem találjátok gyomorforgatónak hogy az indexen most Putyin látogatása miatt hirtelen aggódva írnak a határon túli magyarokról, amikor az állampolgárságukról kellett szavazni, hogy visszakaphassák a magyart is akkor minden voltak, román meg ukrán, csak magyarok nem.


[link]



2017. aug. 28. 09:40
1 2 3 4 5
 41/43 Pro Patria ***** válasza:

Pontosabban ezt írtad: "Annak, hogy olyanok, akik soha nem éltek itt, soha még csak a lábukat sem tették be szavazati joguk legyen semmi köze ahhoz, hogy valaki aggódik-e a határon túl élő magyarságért vagy sem."


Vagyis hogy igen, lehet felhasználni úgy is a határontúli magyarokat politikai célú, napi aktualitású szópárbajra, hogy a szavazati jogukkal szemben továbbra is ellenérzést fogalmaz meg ugyanez a kör - mint kifejtetted.


Én pedig a saját szavaidra, amiből érezhetően egy belefoglalt megközelítés ("akik soha nem éltek itt, soha még csak a lábukat sem tették be szavazati joguk legyen") olvasható ki tőled, magadtól, arra reagáltam.


Ha már mindenképp külön akarjuk választani a kiköltözött, és a határontúl élő magyar állapolgárokat (merthogy csak utóbbiaknál visszatérő közhely az akinemittadózik, és csak egy pár éve), akkor tehetünk úgy különbséget, hogy előbbiek önként hagyták el az országot, utóbbiaknak nem saját választásuk volt ez, és nem mozdultak a saját lakóhelyükről.

Szóval lapozzunk.

2017. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ha már mindenképp külön akarjuk választani a kiköltözött, és a határontúl élő magyar állapolgárokat"


Légyszíves hagyd a kiköltözötteket. Semmi közük sem a fenti kérdéshez sem az én válaszomhoz. Azért akarjuk mindenképpen különválasztani, mert a kérdésben csak a nem magyar állampolgárnak született magyar nemzetiségűekről volt szó.

Ha mindenképpen meg szeretnéd velem megvitatni a kiköltözöttek szavazati jogát, írj ki egy kérdést ezzel kapcsolatban és nagyon szívesen elbeszélgetek veled róla. De sem ez a kérdés sem az én válaszom nem erről szól. Bármennyire is próbálod te beleolvasni.

2017. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 Pro Patria ***** válasza:

"Légyszíves hagyd a kiköltözötteket. Semmi közük sem a fenti kérdéshez sem az én válaszomhoz."

- De, erről van szó. Mindennek a milyenségéhez egymáshoz társított pontok szükségesek. Máskülönben nincs alap rá.

Te, te magad azt foglaltad bele (nyilvánvaló személyes álláspontot is kifejtve ezzel), hogy "...hogy olyanok, akik soha nem éltek itt, soha még csak a lábukat sem tették be szavazati joguk legyen semmi köze ahhoz...", vagyis hogy ezt "továbbra is tartaható" gondolatként minősíted magad előtt.

Holott már ez az alaptételed is hamis, mert a 10-15-20 éve nyugaton élő, és hazaköltözni nem szándékozó állampolgárok szavazati joga ugyanezek (és a te) körödben nem vált ki hasonló ellenérzést.

De, releváns erre hivatkozni. Az marad, akkor is, ha ezelől próbálsz kifarolni.

2017. aug. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!