Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar fizetés pusztán...

A magyar fizetés pusztán megeggyezés kérdése? Azért alacsony, mert nem merünk kiállni az igazunkért?

Figyelt kérdés

A topicban rengeteg kérdésnél olvasom, hogy sokan nem értik miért vállalják el az emberek ilyen kevésért pl 120-160-ért a munkát, holott a német nettó minimum 500k alatt fel sem kell és hogy ezt a mentalitást kellene magunkévá tenni magyaroknak. Mert itt sokan, akik a szocializmusban szocializálódtak a munka szeretetére nevelődtek és ezért elvállalják olcsón is a munkát.


Viszont a mai fiataloktól elveszik az életteret, mert azért nem tudnak normálisan keresni a maiak, mert lenyomják a fizetéseket az idősek. Mi ebben az igazság? Valóban a fizetés pusztán megeggyezés kérdése? Amikor interjú van és közlik, hogy felvesznek meg kellene mondani, hogy pl irodai aktatologatást nem végzel nettó 160-ért és akkor többet kellene adniuk ? Az itthoni német autógyárakban is, ha megmondanák az emberek, hogy ennyiért nem kelnek fel reggel és fizessenek annyit, mint a németnek vagy többet, mert a magyar szorgalmasabb, akkor többet kellene adni ? Ennyin múlik a fizetés valóban? Hogyan működik ez?



2017. szept. 4. 17:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%

"Élelmiszer, tisztálkodás, ruházkodás, telefon, internet mind mind ugyanannyi vagy még olcsóbb!"


Nem, nem és nem. Tapasztaltam, laktam kinn, sokat járok ki. Vannak akciók, amikor pár dolog olcsóbb, de alapvetően nem olcsóbb. Ruházkodás pláne nem. max a kínai cuccok, de azt meg ott a nincstelenek veszik.

2017. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

#11

Ezek szerint nem voltál kint. A kaja szinte mindenhol olcsóbb, skandináv országokban nem ez tény de Németországban, Benelux államokban, UK, Franciaországban az. Az más kérdés hogy ott nagyobb a választék de a polc alján megtalálod mindenből a legolcsóbbat, ami nem csak olcsóbb de jobb minőségű is mint amit itt árulnak.

2017. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát én huzamosabban csak Londonban és Németországban éltem. Továbbra is a leghatározottabban állítom, hogy igenis mindkét helyen a bőség zavarában és olcsóbban tudtam vásárolni ami evés és ruházkodás volt. És ugyanazt vagy jobb minőséget, mint itthon.
2017. szept. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
A fizetéseket alapvetően a kereslet-kínálat, piaci alkuk határozzák meg. Lehetne kétszer annyit is kérni, mint a mostani fizetés, csak ugye lehet, hogy a munka nem ér meg annyit, így az illető munka nélkül marad. A munkáltató vehet fel mást vagy elviszi máshova, olcsóbb országba a munkahelyet, kiváltja gépekkel a drága munkaerőt vagy ha nem termel profitot, nyereséget, be is zárhat az egész vállalkozás. A munkáltató szempontjából meg ha nem kap munkát az áhított fizetésért, lehet előbb-utóbb alább adja a bérigényt. Magyarországon most már inkább keresleti piac van, ezért mennek felfelé a fizetések.
2017. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem, azért ennél bonyolultabb a dolog. Én tudok olyan cégről, ahol a szakszervezet már készen állt a sztrájkra, amikor "lejött" a cég európai nagyfőnöke és közölte: ennyink van béremelésre, ha nem jó, " megyünk". Na most, ez vagy blöff volt, vagy nem, de mi ilyenkor a jó döntés, egy többezer embernek munkát adó cégnél? Itt elfogadták, igaz, magyar viszonylatban nem volt kevés, de jóval kevesebb, mint amit el akartak érni.
2017. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
43%

Ez kizárólagosan HATALMI kérdés:

- kit lehet lehülyézni, kit meg nem,

- kivel lehet úgy bánni, mint az állattal, kivel nem.


https://www.youtube.com/watch?v=niO2jvTM5lE

Annak idején egy francia üzletember megkérdezte a KÁdártól, hogy idehozhatja-e a gyárát, Mo-ra? Az Öreg válasza az volt, hogy természetesen idehozhatja, azzal az egy feltétellel, hogy nem fizet kevesebbet a magyar dolgozónak, mint a franciának... -- Legközelebb akkor került szóba a gyártelepítés, miután a Dr. Németh a 4igennel már kifüstölte a kommunistákat a hatalomból.


Nem a csík húzza a repülőt, nem a nyúl viszi a puskát és nem a sz.. húzza le a WC-t. A neokolonializmusnak is megvannak a szabályai. És a bennszülött helytartói is megvannak -- alaposan fizetve: a vén Róna Pétertól a teljesen degenerált Momentumos arcokig.

2017. szept. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Valóban csak rajtunk a talpraesettségünkön múlik, mennyi a fizetésünk ?


Ha ki mernénk állni és mindenkinek több lenne, az ugyanolyan, mintha mindenkinek ingyen osztott volna pénzt az állam. Nem vezetne ez inflációhoz ? Ha nem miért nem teszi meg az állam ?

2017. szept. 16. 14:50
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy csicska nép.
2017. szept. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kicsit bonyolultabb mint hogy itt érthetően leírják,de nagyából: nincs elég hazai termelés (árú) ami ide áramoltatná a lovét.

Pl:itt legyàrtok egy audi-t annak az ára némeországba megy az ottani melos kapbelölle. Az itthoni nem vagyis csak egy keveset,mert miert adna többet a cég? Mi magyarok mit gyártatunk külföldön Boci csokit,ja még azt sem mert azt is eladták...semmit nincs ami ide hozza a pénzt. Abbol gazdálkodunk amink van meg egy minimális exportból.ami ugyan hoz pénzt de elég keveset.


Az a màsik,hogy te hiába fogsz 500k-t kérni nem fogják kifizetni.

2017. szept. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ez a kint minden olcsóbb vs minden drágább vita.

Éltem kint:és az univezrzális igazsåg itt sem feket vagy fehér. Hanem szürke azaz:nem zabáltam magam degeszre és nem is koplaltam de havi 150ezerből dudtam úgy kajálni,hogy minden napra jutott gyümölcs (persze nem saját termelés) energia ital és estre deszert a vacsi után. Viszonylag nehéz fizikai munkàt végeztem,tehát kellett a tàperték.

De 150k kajár nem sok ha keresek 600k-t...

Drágább? arányaiban nem. Kicsit több mint itthon,de a fizu sokkal több mint itthon.

2017. szept. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!