Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Általánosságban kijelenthető...

Általánosságban kijelenthető szerintetek, hogy Magyarországon nincsen munkáltatói kultúra?

Figyelt kérdés

Én egy ipari,termelővállalat humán osztályán dolgozom, több cégnél is megfordultam már.


Vannak magyarországi munkáltatók, akikre természetesen nem igaz,hogy csőlátásúak és legalább olyan a céges kultúra, mint az anyaországukban.

Viszont, sajnos ők nem tartoznak a többséghez.


A jelenlegi munkahelyemen, gyakran ebédelek együtt a pénzügyes kollégákkal,halkan megjegyzik,hogy bármiféle bővítés nélkül is a cég képes lenne akár 30 százalékkal is megemelni a béreket,mindenféle komoly erőfeszítés nélkül.

Viszont, nem teszi, ellenben a német ügyvezető igazgató állandóan a munkaerőhiányra panaszkodik, ami valós probléma és általános az ország nyugati részén.


A legjobb az egészben,hogy a humán erőforrás osztályt cseszegetik miatta, pedig a bérek nem rajtunk múlnak.Felsőbb utasítás is, hogy tegyük vonzóvá a céget de úgy, hogy ne kelljen bért fejleszteni.


Aztán, több koncepciót is tettem már a felső vezetés asztalára, például óránként legyen 15 perces szünet a soron dolgozóknak, mert túl monoton a munka,több automata szódagép.

Eddig az összeset lesöpörték, utóbbit "nincs pénz" indokkal.Az előbbinél pedig megkaptam,hogy "mit képzelek, nem értek a termeléshez".Igaz,hogy nem értek a termeléshez, viszont az emberi erőforráshoz igen, nem lehet robotként vagy egy kicserélhető alkatrészként tekinteni rájuk.Az emberi erőforrás a cég legértékesebb erőforrása, anélkül az felső vezetés,igazgató tanács a hajára kenhetné a céget.


2017. szept. 10. 10:43
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem minden ember alkalmas mérnöknek, ahogy nem mindenki alkalmas jogi pályára,gazdasági pályára.
2017. szept. 10. 13:02
 12/19 anonim ***** válasza:
72%

Az egy dolog kedves 49%-os (bár elnézve amilyen pontokat kapsz ez sem leszel sokáig, mikor először láttalak még 60%-on voltál), hogy durván fidesz idióta vagy, de hogy még szakmai analfabéta is.


ui: most gondolkodom, a kettő lehet együtt jár? Tehát tehetségtelenség=fideszesség?


Nem személyeskedem, csak feltűnt, hogy a legfideszesebbek általában ahhoz sem értenek, amivel elvileg foglalkoznak...

2017. szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"igen, ha az ember fia mérnök vagy szoftveres :)) egyébként meg akkora a túlkínálat, hogy nem ritkán 10 ezer forint ide vagy oda dönt"


A 17 éves fiam a nyáron pl. annak alapján döntött a felkínált diákmelóhelyek között, hogy az egyik cégnél volt edzőterem, amit a belépőkártyások - ő is - ingyen használhattak. 8-10 választási lehetőség volt, nagyjából hasonló bérezéssel, hasonló munkák.

Egyébként nem tudom, te hol élsz, de Magyarországon munkaerőhiány van. Nemcsak a magasan kvalifikált munkakörökben.:-) Igaz, hogy a területi eloszlás egyenetlen, épp ezért az értelmesebb vezetésű cégek már adnak lakhatási, utazási támogatást, esetleg ingyenes vagy nagyon jutányos bérű szállást.

2017. szept. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Nem minden ember alkalmas mérnöknek, ahogy nem mindenki alkalmas jogi pályára,gazdasági pályára.

"


ugyan ezt mondtam én is... örülök hogy egyetértünk

2017. szept. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"A 17 éves fiam a nyáron pl. annak alapján döntött a felkínált diákmelóhelyek között, hogy az egyik cégnél volt edzőterem, amit a belépőkártyások - ő is - ingyen használhattak. 8-10 választási lehetőség volt, nagyjából hasonló bérezéssel, hasonló munkák. "


akkori biztos csókos fideszesnek tetszik lenni, mert a diákmeló helyeket órabérben hirdetik a szövetkezetek, és általában a négermunkákat közvetítik ki, mert ezeket a munkákat ennyiért már csak azok csinálják meg akiknek nincs más választásuk (pl 2 hónapra keresnek munkát)

2017. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"akkori biztos csókos fideszesnek tetszik lenni, mert a diákmeló helyeket órabérben hirdetik a szövetkezetek, és általában a négermunkákat közvetítik ki, mert ezeket a munkákat ennyiért már csak azok csinálják meg akiknek nincs más választásuk (pl 2 hónapra keresnek munkát)"


LOL. Látom, bajok vannak a szövegértéssel. Szerinted a 17 éves, gimnazista gyerekem milyen munkát keresett nyárra?:-)

2017. szept. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én általánosságban sok minden másról is kijelentem, hogy nincs. És ebben a halmazban nem a munkáltatói kultúrát érzem a legfontosabbnak, bár kétségtelen, ott van.
2017. szept. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rossz helyeken dolgoztam, de akár magyar akár külföldi volt a főnök mindegyik csak szlogenek szintén ismerte "az emberi erőforrás a cég legértékesebb erőforrása".

A legtöbb munkáltatónál szemrebbenés nélkül ad a főnök olyan munkát egy jól kvalifikált szakembernek amit egy asszisztens is el tudna végezni. Tehát arra hivatkozással, hogy nincs pénz asszisztensre a mérnök, mérnöki fizetéssel asszisztens munkát végez mert így hatékony és takarékos. Dögöljek meg ha értem.


A másik dolog a sori operátorok kérdése. Sajnos nagyon nehéz helyzetben vannak a HR-esek. Egyre kevesebben hajlandóak 8-12 órát robotolni hulladék pénzért, aki meg elvállalja sokszor annyira sötét agyilag, hogy egy két bites számítógéppel is bonyolultabb problémákat lehetne megoldani. Ezeket az embereket nagyon nehéz ösztönözni bármivel is. Azért járnak be dolgozni, hogy ne haljanak éhen, monoton robotmunkát kell végezniük, olyan feladatokat ahol ha megszakadsz sem lehet motiválni.

Két dolgot tud tenni a HR. Jutalmaz vagy büntet, egyszerű eszközökkel. Ha bejössz minden nap időben dolgozni, akkor bónuszt kapsz, igazolatlan hiányzásnál levonás lesz. Sokszor ez sem számít. Ha kirúgod akkor meg nem lesz aki dolgozzon.

2017. szept. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18. válaszoló! Pont ugyanilyennel találkoztam én is. A versenyszférában, ahol elvileg mindent a gazdaságosság határoz meg tényleg vannak irtó furcsa dolgok, amiről azt hinnéd, hogy csak valami állami mamutnál lehet. Dolgoztam gyógyszergyártó multinál, ott vegyészmérnök csinálta a laborasszisztensi munkát is, és kapta érte a havi bruttó félmilliót. Sose értettem meg, hogy miért nem érte volna meg jobban felvenni bruttó 250-ért egy laborasszisztenst vagy egy vegyésztechnikust, nekik kellett a kémcső pucolásra egy mérnöki MSC diplomás ember. Költséghatékonyság? Az vajon mi?


Személyes esetem, dolgoztam egy szállítmányozási cégnél fuvarszervezőként, eleve úgy adták föl a hirdetést, hogy oroszul/ukránul jól beszélő munkatársat keresnek, aki amúgy beszél németül meg angolul, nálam ez stimmelt. Jelentkeztem, felvettek csak aztán kiderült, hogy egy kanyi fuvar nincs se Ukrajnába, se Oroszországba, a kamionok 90%-a a britekhez ment a maradék Dánia, hollandia, Németország.

Egy hónap alatt nem szólaltam meg oroszul. Úgy aztán rá is kérdeztem, hogy Nu sto tavarisi? Kiderült, hogy azt remélték, hogy majd attól, hogy van oroszul tudó emberük majd lesz fuvar Oroszországba. WOW értem én, hogy minden kínálat megteremti a maga keresletét, de mi ez a hülyeség? Komolyan én nem bántam havi nettó majdnem nyolcvanezerrel kaptam többet mint a csak angolul és németül beszélő szervezők, de mi a francnak kellettem akkor? Fél év után eljöttem, mert angolul már az óvodások is beszélnek, sehova nem fejlődik az oroszom, ha végig angolul meg magyarul beszélek.

2017. szept. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!