Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért elítélendő, ha valaki...

Miért elítélendő, ha valaki "keveset" akar adózni?

Figyelt kérdés

Tizenévesen, húszas éveim legelején én is úgy gondoltam, hogy az a normális, ha sokat adózunk, mindent tisztességesen csinálunk.


Aztán, amikor kikerültem a főiskoláról és elkezdtem dolgozni, sokat változott a gondolkodásom.

Mondjuk úgy, hogy belefáradtam az adózásba.


Hiába kezdődik lassan négyessel a fizetésem bruttója, annak a nettója bizony nem olyan sok.

Ilyen meg olyan járulék, adó, minden marhaság lemegy belőle.


Aztán, hiába vesz az ember jó autót, a sz_r magyar utak hamar szétcseszik a futóművét.De, nem csak az a baj, hogy tele van kráterekkel az út, a befoltozott kráterek is olyan rosszul vannak megcsinálva, hogy utána meg bucka lesz a helyükön, mint egy fekvőrendőr komolyan.Aki járt már Ausztriában, láthatta, hogy bizony rendesen is meglehet csinálni az utat.



Aztán, a műszaki cikkek k_ drágák Magyarországon.

Mondjuk a nemzetközi termékek, egy Beats fülhallgató, egy BMW vagy egy Iphona (utóbbi Magyarországon a legdrágább) például a tengerentúlon jóval olcsóbb és totál ugyanaz a termék, csak kevesebb rá a lehúzós adó.


Az állami egészségügy szintén megér egy misét.Én nem is használom.Miért kell TB-t fizetnem?



Baromi sok adót kell ahhoz képest fizetni, hogy az ország egy putri, minden állami szolgáltatás az egészségügytől a közlekedésig egy kalap ürüléket nem ér.

Miért kellene ezekért adót fizetni tisztességesen?


2017. szept. 14. 20:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%

Sok felől lehet nézni, mert persze az, hogy hova vándorolnak az adóforintok az megint egy más kérdés. De egy tisztességes országban a te érdekeidet kéne szolgálniuk.


Másik oldalról viszont, ha mindenki adót csalna még kevesebb jutna és még putribb lenne minden...

2017. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
65%
Kedves kérdező! Teljesen egyetértek veled,undorító hogy mennyi adót kell fizetni a nagy semmiért...
2017. szept. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
66%

Talán el kéne oda jutni, hogy nem félig üres az a rohadt pohár, hanem félig teli!

Például van műút majdnem mindenhova, lehet anyázni, hogy ilyen szar meg olyan szar, de még a 90-es évek elején is tele voltunk földutakkal, amint elhagytad egy falu/város központját. Lehet, hogy nem cseszte szét a futóművet, csak eső után elsüllyedtél benne tökig, nagyon olvadás után meg kocsival öngyilkosság volt bemenni.

Oké fizessünk kevesebb adót a kocsik után, de akkor nem is kell ennyi burkolt műút.


Rengeteg olyan állami vállalat, meg szolgáltatás van, amit nem veszek igénybe, mégis fizetek utána, ha nem tetszik, hogy költik el, akkor tessék szépen kormányt váltani, ne itt sivalkodni, hogy én mostantól adót akarok csalni, mert rámjött a durci-morci.


Te most lelki nyugtatást kérsz ahhoz, hogy milyen jó dolog az adócsalás. Nem az. Olyan mint a bliccelés "szar a béjkávé meg úgyisazállamtarcsafönn akkor minek vegyek jegyet???" Lopás, azt kész. Aki lop az meg tolvaj.

2017. szept. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
50%
Egyáltalán nem elítélendő. Ha majd terrorkedvelő Schmidt Máriához hasonlóan bekerülsz a nemzetgazdaságilag kiemelt vállalkozók körébe, majd neked sem kell adót fizetned már.
2017. szept. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%
Azért kell adót fizetni, mert mindenki fizeti, és semmi jogod nincs rá, hogy önkényesen felmentsd magad alóla. Mert akkor mindenki felmenthetné magát, és az államnak nem lenne bevétele. Ha az államnak nincs bevétele, gondolom tudod, mi történik, hiszen azt írod, nem vagy már gyerek.
2017. szept. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
50%

"Miért elítélendő, ha valaki "keveset" akar adózni?"


Mert ma Magyarországon mindenki szereti fizetni a világ legmagasabb ÁFÁ-ját, élvezi a kátyús utakat, meg azt, hogy patkányok potyognak az álmennyezetről a kórházban meg hogy minden olyan drága. Legalább is erre engedek következtetni, mert ma Magyarországon az emberek csőrét leginkább valami milliárdos öregember "migráncs tervei" meg a civil szervezeti piszkálják, véletlenül sem az általad felsorolt dolgok.


Bár lehet mi vagyunk a hibásak, mert nem úgy nézzük a dolgokat, ahogy a 3-as számú kommenttársam felvezette, miszerint: "nem félig üres az a rohadt pohár, hanem félig teli". Szóval inkább örüljünk, mert a befolyó temérdek adóból politilusaink meggazdagodnak, a szar utak miatt jól megy az autószerelőknek és örvendezzünk, hogy csak patkányok potyognak a kórházakban a betegekre, nem pedig az plafon!

2017. szept. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%

persze az ÁFA :DDD nem kéne elcsalni az SZJA-t például ballerkák

"mindenki ezt csinálja"

hát ez engem kicsit sem érdekel

2017. szept. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Szerintem ketté kell szedni a dolgot.

"Kevesebbet szeretnék adózni" - az emberek egy része ezt hallva rögtön azt gondolja adócsalásról van szó, másik része pedig azt, hogy adóoptimalizációról.

Az adócsalás ugye büntetendő cselekmény, az adóoptimalizáció viszont nem. Utóbbi azt jelenti, hogy a bevételeidet úgy strukturálod hogy a rendelkezésre álló szabálykörnyezetet úgy használja ki, hogy a lehető legkevesebb adót kelljen fizetni. Ez teljesen legális.

Magánemberként nem éri meg nagyon ilyeneken gondolkodni, de ha céged, netalántán cégeid vannak, egy jó adótanácsadóval sokkal több pénzt tudsz megtartani, kivenni vagy visszaforgatni. Megint csak hozzátenném: legálisan - ez nem adócsalás, hanem ésszerű magatartás.

2017. szept. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy náluk túl sok az állami alkalmazott.

Ezeket el kell tartani.

Pl bemész egy polgármesteri hivatalban,és 10-en vannak ott,ahol 5 ember is elég lenne.


Bezzeg azt tudják mondani más hová menjen dolgozni,ahol nem csak feneket kell vakargatni.


Másik nagy baj,hogy nálunk teljesen elfogadott a korrupció.Nem is érdekli az embereket.

Így meg teljesen mindegy mennyit adózol,mert nem a köz javára költenek belőle rengeteget.

2017. szept. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

"Pl bemész egy polgármesteri hivatalban,és 10-en vannak ott,ahol 5 ember is elég lenne. "


volt is sírás rívás sivalkodás, amikor a seggvakarók jeentős részét átrakták közmunkába ugyan abba az állásba

2017. szept. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!