Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért elítélendő, ha valaki...

Miért elítélendő, ha valaki "keveset" akar adózni?

Figyelt kérdés

Tizenévesen, húszas éveim legelején én is úgy gondoltam, hogy az a normális, ha sokat adózunk, mindent tisztességesen csinálunk.


Aztán, amikor kikerültem a főiskoláról és elkezdtem dolgozni, sokat változott a gondolkodásom.

Mondjuk úgy, hogy belefáradtam az adózásba.


Hiába kezdődik lassan négyessel a fizetésem bruttója, annak a nettója bizony nem olyan sok.

Ilyen meg olyan járulék, adó, minden marhaság lemegy belőle.


Aztán, hiába vesz az ember jó autót, a sz_r magyar utak hamar szétcseszik a futóművét.De, nem csak az a baj, hogy tele van kráterekkel az út, a befoltozott kráterek is olyan rosszul vannak megcsinálva, hogy utána meg bucka lesz a helyükön, mint egy fekvőrendőr komolyan.Aki járt már Ausztriában, láthatta, hogy bizony rendesen is meglehet csinálni az utat.



Aztán, a műszaki cikkek k_ drágák Magyarországon.

Mondjuk a nemzetközi termékek, egy Beats fülhallgató, egy BMW vagy egy Iphona (utóbbi Magyarországon a legdrágább) például a tengerentúlon jóval olcsóbb és totál ugyanaz a termék, csak kevesebb rá a lehúzós adó.


Az állami egészségügy szintén megér egy misét.Én nem is használom.Miért kell TB-t fizetnem?



Baromi sok adót kell ahhoz képest fizetni, hogy az ország egy putri, minden állami szolgáltatás az egészségügytől a közlekedésig egy kalap ürüléket nem ér.

Miért kellene ezekért adót fizetni tisztességesen?


2017. szept. 14. 20:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
27%

Ja küldjük el a seggvakarókat, csak aztán nem egy hónap lesz egy igazolvány kiállítása hanem három év.


De küldjük el a seggvakarókat.


A korlátolt gondolkodás ha fájna itt páran sivalkodnának.


Ezekre az állami és önkormányzati alkalmazottakra szükség van, ha le lehetett volna építeni bárkit anélkül, hogy összeomlott volna az egész már rég megcsinálták volna.


ez eljuthatna a szürkeállományotokig, már ha van olyan.

2017. szept. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Na és gondold el, hogy 16%-os adókulcsot fizetsz és nem 32%-ot. Ezt mindenki elfelejti megemlíteni :)
2017. szept. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

12! Mocskosul nem számít a jövedelmének mindenki ugyanakkora részét adózza le most is mint mikor progresszív adózás volt.


Ami más, hogy ma sok tucat jogcímen szedik be ugyanazt, ma már az adózás is adózik.

2017. szept. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

"Ja küldjük el a seggvakarókat, csak aztán nem egy hónap lesz egy igazolvány kiállítása hanem három év. "


Dolgozzanak gyorsabban!

A gyárban van ,aki 12 órát dolgozik.

Oda bezzeg bírják küldözgetni az embert,ha bemész akkor egyből azt feltételezik,hogy segélyt akarsz felvenni,közben ő maga is egy segélyes.

Ő is elmehetne a gyárba dolgozni,csak ott 8 órából 8 at kellene dolgozni,itt meg 8ból 4-et üléssel tölt.

2017. szept. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

A közigazgatásba elmegy bárki.Az egy pótolható senki,középfokú végzettséggel bárki ellátja.


Orvosnak,mentősnek,rendőrnek,tanárnak,tűzoltónak menjen el.

Azok valódi munkák.

2017. szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

"Na és gondold el, hogy 16%-os adókulcsot fizetsz és nem 32%-ot. Ezt mindenki elfelejti megemlíteni :)"


Amíg korrupció van,addig teljesen mindegy mennyit adózik a nép,a kulcsok csak annyit döntenek el,kitől mennyit vonnak le.


A többkulcs önmagában nem elég,attól még nem lesz jobb a színvonal ezekben a dolgokban.

2017. szept. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

a többkulcs egy hatalmas humbug, nem létező társadalmi igazságosságot épít


mennyivel is változott az igazságosság amíg több kulcs volt?

2017. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Látom nagyon menő most a "sivalkodás" szó.
2017. szept. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
60%-oska te azon háborodsz föl, hogy a gonosz munkaügyisek ajánlottak munkát csak azt neked büdös volt elfogadni! Még neked áll följebb, azok legalább dolgoznak nem úgy mint te kedves semmirekellő. EGY LUSTA DISZNÓ VAGY!
2017. szept. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Kérdező! Valamit eltévesztettél. Nem elítélendő! Azt akarsz, amit csak szeretnél. Csak az ész nélküli akarás következményeit is viselned kell.

Az ötéves gyerek toporzékol, ha ne mállhat a fa alá. Hiába magyarázza az anyja, hogy rögtön szakad le az ág és agyonüti. Na ilyen a te akarásod.


Az adóból tartja fenn az állam az intézményeit. Tehát adót ne fizess, de minden iskolád teljes költségét. Minden betegséged összes költségét. Fizess, ha személyi kell. Fizess, ha az önkormányzathoz mész, de fizess az MNB-nek fenntartást, különben nem lesz pénz. Fizess a miniszternek, mert ingyen nem csinál semmit, és fizesd a parlamentet, hogy törvényt alkothasson. Mindent amit igénybe veszel. Az összes állami támogatást. Fizesd ki a kórházak építését és az utakat is.

Nem fogom mind felsorolni. De fizetned kell azért is, amiért adó helyett ezt az új módszerhez szükséges pénzbeszedési hálózatot kiépítik, működtetik.


Amúgy ennyi ésszel add vissza diplomádat, és az ország putri állapotáért én vagyok felháborodva, mert te tetted azzá a semmit nem tudásodból következő silány munkával. Direkt és indirekt. Aki ennyire nincs tisztában egy ország működésével, annak semmi sem jár. Csak a szája.

2017. szept. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!