Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért elítélendő, ha valaki...

Miért elítélendő, ha valaki "keveset" akar adózni?

Figyelt kérdés

Tizenévesen, húszas éveim legelején én is úgy gondoltam, hogy az a normális, ha sokat adózunk, mindent tisztességesen csinálunk.


Aztán, amikor kikerültem a főiskoláról és elkezdtem dolgozni, sokat változott a gondolkodásom.

Mondjuk úgy, hogy belefáradtam az adózásba.


Hiába kezdődik lassan négyessel a fizetésem bruttója, annak a nettója bizony nem olyan sok.

Ilyen meg olyan járulék, adó, minden marhaság lemegy belőle.


Aztán, hiába vesz az ember jó autót, a sz_r magyar utak hamar szétcseszik a futóművét.De, nem csak az a baj, hogy tele van kráterekkel az út, a befoltozott kráterek is olyan rosszul vannak megcsinálva, hogy utána meg bucka lesz a helyükön, mint egy fekvőrendőr komolyan.Aki járt már Ausztriában, láthatta, hogy bizony rendesen is meglehet csinálni az utat.



Aztán, a műszaki cikkek k_ drágák Magyarországon.

Mondjuk a nemzetközi termékek, egy Beats fülhallgató, egy BMW vagy egy Iphona (utóbbi Magyarországon a legdrágább) például a tengerentúlon jóval olcsóbb és totál ugyanaz a termék, csak kevesebb rá a lehúzós adó.


Az állami egészségügy szintén megér egy misét.Én nem is használom.Miért kell TB-t fizetnem?



Baromi sok adót kell ahhoz képest fizetni, hogy az ország egy putri, minden állami szolgáltatás az egészségügytől a közlekedésig egy kalap ürüléket nem ér.

Miért kellene ezekért adót fizetni tisztességesen?


2017. szept. 14. 20:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"60%-oska te azon háborodsz föl, hogy a gonosz munkaügyisek ajánlottak munkát csak azt neked büdös volt elfogadni! Még neked áll följebb, azok legalább dolgoznak nem úgy mint te kedves semmirekellő. EGY LUSTA DISZNÓ VAGY!"


Adja át ő a székét,és menjen ő összeszerelő gyárba dolgozni!

Azok tesznek legalább valami a társadalomért,mert nem az állam fizeti ki őket kamumunkáért.

Ha meg már kamumunkája van,akkor az a minimum,hogy befogja a száját,és kedves,illedelmes.

2017. szept. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

" azok legalább dolgoznak "


Látom nem fogod fel,fizetni csak azért fognak,ami valaki előállít.

Az,hogy valaki a közigazgatásban papírokat tologat,meg ikszelget,azzal nem nő a GDP.

Ő is ugyanolyan,mint a segélyes,csak ő kb 5ször annyi pénzt kap,mint aki segélyen van.

Ezért is jár be "dolgozni".


Örüljön,hogy valaki betolta oda a fenekét ismerős által és ne fellengzősködjön,amikor semmihez nem ért.

2017. szept. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
#22 neked fogalmad sincs az állam működéséről. Továbbá arról se, mi az érték és mi nem. Te leragadtál valahol a politikai őskorban, ahol érték az , mit megehetek, amit megfoghatok. Nos elkeserítelek. Gyakran szinte nulla érték olyasmihez képest, amit fel se érsz ésszel. És sajnos ott még nem tartunk, hogy az előállított értéket fizessék meg. Ennek z is az oka, hogy akkor a fizetésekben a jelenleginél is nagyobb különbségek lennének. Csak egészen máok lennének az egyes kategóriákban.
2017. szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

21-22! Nem értem a problémádat, eddig arról beszéltél, hogy küldözgetik az embereket gyárba, és milyen "rosszak" emiatt.

Most már arról írsz, hogy a gyári az igazi munka, és az milyen jó, mert az termel.

Akkor hol a gond? Te menjél gyárba dolgozni, termeljél, a hivatalnok meg "hivatalnokoljon". Mindkettőtöknek jó, ő csinálja azt, amihez ért, a gyári betanított munkás is csinálja azt.

Azt mondjuk tegyük hozzá, hogy az egyikhez érettségi, szakképzettség, meg külön közigazgatási vizsgák, akár diploma is kell, míg a másikhoz elég a nyolc általános is.

2017. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Látom nem érted.

A gyárba nem azért mennek az emberek,mert az nekik olyan jó,hanem azért,mert nekik nem volt ismerősük,akik betolták a fenekét egy állami helyre kihalásos alapon.


De azt mindenkinek el kell ismerni,hogy akit nem az állam fizet ki az terhet vesz le a társadalomról.

Aki az államtól kapja a fizetését az pedig teher az államnak.


Persze vannak valós állami feladatok is,amik nélkülözhetetlenek,csak az a baj,hogy jóval több olyan állami állás van,mint kellene.


Tehát ha valaki egy gyárban dolgozik megállás nélkül 8 órát az sokkal többet dolgozik és el is fárad,és őt nem az állam fizeti ki,hanem az általa levont adóból fizetik ki azokat,akik az állami szférában dolgoznak.


Még a közigazgatásban dolgozó droid,aki a leghangosabb,hogy ő hogy el van fáradva,8 órából kb 4-et tölt valós munkavégzéssel,mert nekik jár az,hogy nem kell megállás nélkül melózni,nekik jár az,hogy fél órás ebédszünet legyen és hasonlók.


És akkor az ilyen mondja meg,hogy te hová menj dolgozni.Tol maga előtt mindenkit a nehezebb felé,de ő köszöni szépen jól elvan a kényelmes,protekciós helyén.

Ez számomra undorító.Ha már jó helye van,akkor legalább becsülje meg és beszéljen normálisan az emberekkel akiket ő a nyomorba akar küldeni,hogy neki könnyebb legyen..

2017. szept. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Diplomával is dolgoznak emberek a gyárban,és igen van,aki meg csak érettségivel dolgozik a hivatalban,mert van valamilyen ismerőse és betolta.


És amikor valamelyik nyugdíjba megy,már van is a helyére valami rokon,aki majd betesznek.

2017. szept. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Ha a versenyszférában te elkezdesz üvöltözni az ügyfelekkel,mert neked sz-r napod van,vagy fáradt vagy,akkor mehetsz amerre látsz,aki meg állami helyen dolgozik valami kiskiráélynak hiszi magát,hogy ő neki joga van ocsmány módon beszélni az emberekkel.
2017. szept. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Tehát kedves 60%-os válaszoló, téged valami személyes sérelem ért, és mellette még irigy is vagy, és így állsz kvázi bosszút. Elég lett volna ha ennyit írsz, akkor megspóroltad volna sokaknak itt a válaszírást.

Például ha azt hiszed, hogy a tanár, a mentős, az orvos megszakad egész nap a munkájában, hát igencsak tévedsz. Nekem van mentős haverom, azt mondja, van olyan nap, hogy a 12 órás szolgálat alatt egy riasztásuk van, és olyan is, hogy le se ül egész nap.

Nem értem miért akarod kihegyezni az egészet sormelós kontra önkormányzati ügyintéző szintre. Vagyis értem, te szimplán utálod őket, és irigy vagy.

2017. szept. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

De a mentőstől nem sajnálom,mert az életeket ment.


A hivatali közszolga pedig semmi ehhez hasonlót nem csinál.

2017. szept. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Csak ha a hivatali ügyintéző nem dolgozik, akkor a mentős nem tud életet menteni. Fogd már föl végre, hogy ez a rohadt társadalom olyan mint egy organizmus, ha levágod a fejét az államnak, ami ebben az esetben a kormányhivatalokat, önkormányzatokat, törvényhozást jelenti, akkor lehet még vonaglik párat a tetem, de aztán annyi neki.


Amúgy, ha csak ennyi a bajod, sok önkormányzati dolgozónak van jogsija, ahhoz kell elsősegély vizsga, tehát szükség esetén ő is tud életet menteni.


A lényeg, hogy ne tépd már a szád ilyen infantilis módjára. Megbántották a kis lelked, és most itt éled ki magad, hogy jól odamondogathass, inkább menj le egy kocsmába, rúgj be, verekedj össze pár balhéssal, aztán ki is engeded a gőzt.

2017. szept. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!