Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokakat miért zavar, hogy a...

Sokakat miért zavar, hogy a magyaroknak növekszik az igénye munka terén és nem akarnak alja munkát végezni kevés fizetésért?

Figyelt kérdés

Ezek az oldalon is sok ilyen ember van, "a magyarok nem akarnak dolgozni".


De a családban is van ilyen szemléletű ember, aki szerint a szellemi munka nem munka."egész életében nem dolgozott", mondja a kontrollerre,beszerzőre betanított sori munkásként.

Szerinte én azért mentem főiskolára, "mert nem akarok dógozni".


A diploma egyfajta mentőöv, egy mankó,hogy könnyebben induljon az ember az életben.Egyfajta előny,hogy jó állást, kényelmes(ebb) életet kapjon az ember.



A helyi,regionális újságok,hírportálok állandóan cikkeznek,hogy nem találnak betanított munkást.Akit találnak az vagy alkoholista és nem alkalmas vagy valami fiatal, aki ott dolgozik pár hónapot, majd dobbant külföldre.


A betanított munkát vállalók folyamatosan fogynak.Ha megnézzük, a mostani generációk sokkal tanultabbak, sokkal több a középfokú,felsőfokú végzettséggel rendelkező ember, akik bizony nem azért tanutak,hogy betanított munkát végezzenek.

30 éve elég volt a 8 általános.Manapság viszont magasabbak az igények.


2017. szept. 17. 13:06
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Mert primitív férgek.
2017. szept. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

"17:11 dehogynem állít elő nagyobb értéket a diplomás mérnök: megtervezi a házat, és a terv többször is felhasználható ház építésére."

Na és azt a többi házat ki építi meg? Ugyanúgy a kőműves. Ő sem csak egy házat képes megépíteni, hanem többet is.


"És olyan tervet készít, amilyet a kőműves nem tud."

Meg is építi magának? Hát nem, mert azt meg ő nem tudja, a kőműves meg igen. Ha a tervezgetés önmagában érne valamit, akkor az emberiség 90%-a milliomos és híres lenne.


"Másrészt. Áruld már el, mi az elképzelésed róla, 100 ember közül hány képes diplomás építésszé válni, és hány kőművessé?"

Nagyjából ugyanannyi mindkettőből. Ahhoz, hogy valaki építész legyen, jó esze, logikája és érzéke kell legyen, ahhoz pedig, hogy kőműves legyen, megfelelő állóképességre, precizitásra és a monotonitás tűrésére van szükség. Valaki ehhez megfelelőbb, valaki meg ahhoz. Csak azért, mert neked az egyikhez vannak adottságaid, semmivel nem vagy több, mint az, akinek a másikhoz. Sőt, megsúgom, még akkor se vagy több, ha esetleg mindkettőhöz vannak, mert biztos, hogy vannak más területek, amikben viszont gyengébb vagy másoknál.


Ez a proli szóval való dobálózás meg már kezd annyira unalmas lenni, mint a baba-mama témáknál az ősanyázás.

2017. szept. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
02:46 Sajnálom, proletár kollégám, rosszul látod, de nem érvelek tovább, mert felesleges. Reménytelen eset vagy.
2017. szept. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Ha attól vagyok reménytelen eset, mert nem fölényeskedek, csak mert nekem diplomám van, másnak mg nincs, akkor oké, bevállalom, az vagyok. Mondjuk szomorú, hogy abból lesz a reménytelen eset, aki úgy gondolja, hogy mindenfajta emberi képesség és erőfeszítés ugyanúgy értékes. De jó, oké, akkor én vagyok a hülye, te meg a sárga villamos, megegyeztünk.
2017. szept. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
88%
A tanultság nem egyenlő a kultúráltsággal. Az hogy egyesek lenézően beszélnek másokról mert épp tanultabbak. Kit érdekel. Ebből látszik hogy a tanulás semmit se ért. Tanulással illemet és jellemet nem vesz magára. És igen tényleg unalmas már hogy mindenki proli aki nem tölt be államtitkári tisztséget.
2017. szept. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!