Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem számít bűncselekménynem a közjogi méltóságok nagy nyilvánosság előtti gúnyolása és sértegetése?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mer a világ minden más országában igen szigorúan büntetik az ilyesmit. Hiszen a közjogi méltóságok az egész nemzetet képviselik. A gúnyolódásokkal és sértegetésekkel pedig ezért az egész nemzetet is megalázzák.

2017. szept. 23. 11:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"lőször a királyod kormányával szemben legyél kritikus aztán köpködhetsz másokat is."


mert te aztán marha kritikus vagy a ballibekkel, meg sorossal tényleg :DD


le fog dobni az a magas ló komám

2017. szept. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 hájaaa ***** válasza:

"Az Egyesült Királyságban a felségsértést akár halállal is büntethetik."

Ha ez nálunk is így lenne akkor 2006ban a fél országot kivégezték volna, vagy csak a jobb oldalt nem szabad szidni?

2017. szept. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező keveri a rágalmazást a kritikával, paródiával. Az előbbi illegális, az utóbbiakban semmi kivetnivaló nincs sem jogilag, sem erkölcsileg.
2017. szept. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Ha ez nálunk is így lenne akkor 2006ban a fél országot kivégezték volna, vagy csak a jobb oldalt nem szabad szidni?"


én emlékszem szemkilövésre, meg lovasrohamra

ja tudom a demokrata standard panelt : "minekmentekoda, megérdemeték."


höhöh

2017. szept. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az Egyesült Királyság ilyen szempontból nem releváns, mert az alkotmányos monarchia, mi meg nem. Így semmiféle primitív, Westeros-t idéző archaikus pszeudofeudalista berendezkedés és törvénykezés nem figyelhető meg. Nem értem miért akarod, hogy a fejlettebb államformák igazodjanak a primitívebbekhez.


Itt ugye nem ez a kérdés, hogy miért lehet Smittről elmondani, hogy smittelte a dolgozatát, hanem az, hogy tényleg megtette-e. Amennyiben igen, és ez bizonyítást nyert, természetesen jogos vele szemben az eljárás. Amennyiben meg nem, akkor teljesen irreleváns a te javaslatod, így se - úgy se változna semmi, hiszen koholt vádak alapján elméletileg senkit nem lehetne retorzióban részesíteni. Az, hogy ki mit bánt meg, az a történet szempontjából irreleváns.


"Szerintem @arral nem lehet mocskolódásokat lemosni, csak az egész országot hírbe hozni"


Értem, tehát te azt mondod, hogy mindegy az, hogy smittelt a dolgozat vagy nem, a lényeg, hogy ne derüljön ki, mert rosszat tesz az ország hírnevének. Alapvetően így is lehet vélekedni, de szerencsére a társadalom többsége nem ért veled egyet, és mi úgy gondoljuk, hogy beosztástól függetlenül mindenki felelős a tetteiért, és fejlett, megfelelően működő jogállamban bizony felelősségre vonják, akármilyen méltóság. Persze korrupt rendszerekben a gyakorlati megvalósítás problémákba ütközhet, de arra kell törekedni, hogy ezeket minimalizáljuk.


"Nap mint nap ugyanez történik a jelenlegi közjogi méltóságokkal is."


Tehát neked mindegy, hogy Orbán és Mészáros köztörvényes bűnözők-e vagy sem, a lényeg, hogy ne derüljön ki, mert ez rossz fényt vet rájuk. Ez azért egy elég fanatikus hozzáállás.


"Ez lenne a demokrácia meg a jogállamiság?"


Bizony. Feudalistaként ezt elég nehéz megérteni, de tudod Európában végbe ment egy folyamat, ami alatt a különböző egységes értékrendszereket és jogi kereteket elfogadtuk, evileg(!) beosztás, születési előjogok, vagyon, közjogik szerep nem adnak automatikus védelmet a kritika illetve a felelősség alól. Ez praktikus szempontból is előnyös, hiszen így bizosíthatjuk, hogy megfelelő, alkalmas személyek töltsék be ezeket a szerepeket. Szóval a kérdésedre a válasz, azért nem bcs, mert a magyar (és úgy általában a fejlett világ) lakosság túllépett a feudalizmuson és ma már egyenlőség van ilyen szemptonból, és mindenki kritizálható. Ha ez nem tetszik, bármikor lehetőséged van elköltözni valamelyik monarchiába vagy diktatúrába.

2017. szept. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!