Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a középszintű...

Magyarországon a középszintű oktatás miért olyan elavult?

Figyelt kérdés

Több baj is van vele.

Például az ebédszünet hiánya, bár ez általánosban is probléma, egyetemeken viszont már nem.

12:00 és 13:00 között kellene egy egy ebédszünet, vagy 11:45 és 12:45 között.

Munkahelyeken is van ebédszünet.


Én már évekkel ezelőtt érettségiztem, de csak 2 éve diplomáztam és azóta nem változott pozitív irányba az oktatás.

A középiskolák még mindig olyanok, mint a börtönök, kötöttek.

Emlékszem, nem egyszer kaptam beírást az ellenőrzőmbe, mert kimentem a sarki boltba kakaós csigáért.Az iskolai büfé pedig valamiért zárva volt.

Természetesen a szüleim megértették.

Most munkahelyen is kimehetek a városba ebédelni.Ehhez joga van mindenkinek, még egy gimnazistának is is.



Aztán, a tantárgyakkal is sok a probléma.Az egész rendszer túlságosan kötött túl kevés orientációt hagy a diáknak, ami van arra pedig kevés az ideje.


Egy tizenéves már simán összetudná magának válogatni a tantárgyait, mint egy egyetemista, ugyanúgy tantárgyfelvétellel.

Lenne 3 csoport, A csoport kötelezőek, B csoport kötelezően választgató, C csoport szabadon választható.


Alapvető probléma Magyarországon, hogy a szakmai,gyakorlati tudás fölé helyezik az alapműveltséget.Amikor utóbbinál az előbbi sokkal többet ér.



Annak nem sok értelme van, hogy például irodalomból mindent kipuskáznak azok a diákok, akik reálosok.Én is így tettem, mivel semmiféle logikát nem találtam benne.


2017. szept. 23. 16:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
85%

Nekem inkább az volt a gáz a középiskolában,hogy 5. és 6.óra után volt 15-15 perc szünet,és rohanni kellett enni.


Ha meg 7.óra után mentél,mert te nyugodtan akartál ebédelni,akkor húzták a szájukat.


Szánalom,ami nálunk úgy mindenhol megy.


7.45-kor kezdődött az első óra,mert 8 óra nem elég korán.

Jó gyorsan letudni,ez az ideológia.

Ezért sem nőttek még ki a magyarok a szocializmusból..

2017. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert a kormány nem tart igényt gondolkodni képes tömegekre. Nekik az a fontos, hogy egy agyilag zokni néppé váljunk (sikerült) és értsünk ahhoz, hogy egy gépet be tudj kapcsolni a gyárba, majd a 12 óra lehúzása után este már ne akarj világot váltani. Fogadd el a készen kapott híreket, edd meg a GMO-s kajádat aztán holnap kezdj mindent elölről.
2017. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!