Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért támogatjátok a kettős...

Miért támogatjátok a kettős állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Mire jó az?
2010. máj. 27. 21:12
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
66%
Az utolsó válasz első mondata :DDD Kész :DDDDD
2010. máj. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
53%

Amire Te gondolsz, arra szerintem a méltányosság szó jobban illik, mert az erkölcshöz nincs köze.


"Azért, mert trianon előtt azok az emberek magyar emberek voltak. "

Szerintem most is Magyarok, nem csak Trianon előtt voltak azok. A Magyar nemzetiség nem jelent automatikusan állapolgárságot. Azzal a kitétellel, hogy nem szavazhatnak és nem vehetnek igényben olyan alanyi jogon járó támogatást, amibe Ők semmit sem fizettek bele engem sem zavarna a dolog. Ez viszont azt jelentené, hogy nem is igazi állampolgárok, ami visszavezetne a vita elejére.

Ha a származás határozná meg az állapolgárságot, akkor egy bizonyos távoli fokig visszavezetve, majdnem minden ember majdnem minden ország állapolgára lehetne. Én például legalább hármas állapolgár lennék pedig csak 100 évre nézek vissza.

Nem a múltban kellene élni, és elszigetelődni a szomszéd országoktól, hanem inkább együtt működni, hogy ne számítson, hogy kinek mi a származása. Igen, tudom, hogy nagyon nem könnyítik meg a dolgunkat a szomszédok, de Nekünk kellene az okosabbnak lenni. A szemet szemért elv csak azt okozza, hogy tele lesz a világ vak emberekkel.

2010. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
94%

Hívhatjuk méltányosságnak is, de bizony az erkölcs szó nagyon is illik rá...nem csak azt hívjuk erkölcsnek, amikor kapcsolatokról van szó...

Ha valaki magyar, az papíron is legyen magyar és pont erről van szó, amit te is mondasz, hogy ők magyar emberek most is és azelőtt is. Akkor erről miért ne kaphatnának papírt? Mit ártanak neked azzal, ha ők magyarok is nem csak románok/szlovákok stb.? Szerintem semmit...El sem tudom képzelni miért lázadozol ellene, neked tényleg semmit sem árt ez, ugyanúgy, ahogyan nekem sem. Szavazati joguk az állampolgársággal automatikusan NEM jár. Ott szavaz, ahol lakik.

2010. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
71%

Valaki mesélje már el, hogy ha nem lesz szavazati joguk, akkor ez a kijelentés mégis mire vonatkozott?


A Szonda Ipsos március 29-én elvégzett, 2000 fős telefonos adatfelvételéből kiderült, hogy a társadalom többsége nem fogadja el Mikola István és Semjén Zsolt kijelentéseit, amelyeket az utóbbi időben tettek.


Az emberek kétharmada hallott már arról, hogy Mikola István a Fidesz kongresszusán arról beszélt, hogy a határon túli magyarok állampolgársághoz juttatásával szeretné 20 évre bebetonozni a párt hatalmát. A megkérdezettek 71 százaléka ezzel nem ért egyet, 48 százalékuk számára pedig ijesztő is.

2010. máj. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
84%
Megmagyarázzam? MSZP-s marhaság! Ugyanakkora MSZP-s marhaság, mint amit anno annak érdekében mondott, hogy ne legyen kettős állampolgárság, gondolom emlékeztek még. Nézzetek már utána a jognak, ne velem vitatkozzatok...
2010. máj. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
67%

Téved, aki azt írja, hogy a gyes munkaviszonyhoz van kötve. Nemrég szültem, úgyhogy jártas vagyok a témában. Gyest az is kaphat, aki egy percet sem dolgozott életében. A gyed az, ami munkaviszonyhoz van kötve.


Én nem örülök a kettős állampolgárságnak. Nagyon sajnálom azokat a külföldi magyarokat, akiket diszkriminálnak, és biztos vagyok benne, hogy nekik nagyobb a nemzettudatuk, mint az itthon élő átlag magyarnak. De ennek nem most volt itt az ideje. Vagy jóval korábban kellett volna megszavazni, vagy csak pár év múlva, amikor jobban áll az ország.


Sok huszonéves ismerősöm ment ki dolgozni külföldre, Angliába, Írországba,amikor az unió megnyitotta a munkaerőpiacot, még olyanok is, akik alig tudtak angolul. A külhoni magyarok, fiatalok, akiknek nincs kötöttségük miért ne próbálnának itt szerencsét. A nyelvet tudják. De így is nagy a munkanélküliség, nem kell még tetézni, és az kapja meg az állást, aki a "mennyit szeretnél keresni" rovatba a legkevesebbet írja.

Valamelyik híradóban volt ma, hogy egy romániai magyar lány mondta, hogy ő felveszi az állampolgárságot, mert most tandíjat fizet a magyarországi egyetemen, ahol tanul, de állampolgárként ingyenes lesz. Ennek a felvételizők nem biztos, hogy örülnek, hogy ennyivel is csökken az ingyenes helyek száma.

Magyarországi állandó lakcímet nem olyan nehéz szerezni, aki egy kicsit élelmes, és van lehetősége, az meg is teszi. Nem is kell ide költöznie, de ha van mondjuk két gyereke, minden hónapban 26.600 ft kap pluszban. Ha az egyik 2 (3) év alatti, havi kb. 28.000 ft gyest is kaphat mellé. Úgy, hogy nem tett érte semmit. Ha én ilyen egyszerűen pénzhez juthatnék, biztos kihasználnám. És nem csak én, más is.


Nem azt mondom, hogy minden külhoni magyarnak ez jár a fejében, de aki teheti, ki fogja használni ezeket. És miből lesz rá keret? Hisz az itthoni családok is nehezen élnek meg, nehéz a továbbtanulás és az álláskeresés, illetve a munkahely megtartása. És akkor évekig nem emelik a nyugdíjakat, a családi pótlékot, magasak maradnak az adók, stb.


És a szavazati jog... Orbán megoldja.

2010. máj. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
39%
Te sem értesz hozzá...istenem...komolyan erre már nem tudnék szép szóval reagálni. Hihetetlenül bosszant ez a tájékozatlanság. Inkább azt oldd meg, hogy átlásd a helyzetet, legyen fogalmad mit jelent kettős állampolgárnak lenni, mikor melyik országtól kapsz támogatást utána mondd, hogy mit old meg Orbán..
2010. máj. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
39%
Ja és én egyetemista vagyok, tudom hogy megy a költségtérítés és támogatás...ennek is nézz utána...
2010. máj. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem 75% inkább te vagy tájékozatlan! Ezek a dolgok igenis járnak minden magyar állampolgárnak, nincs jelképes és fapados állampolgárság, fel kéne már fogni végre.
2010. máj. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
45%
Mint mondtam NÉZZETEK UTÁNA A JOGNAK, ne velem vitatkozzatok. Ez bosszant basszus, itt egy érdemi vitát nem lehet folytatni, mert az embereknek fogalmuk sincs semmiről!!! Akkor hogyan akartok ti versenyképesen vitatkozni? áhh...
2010. máj. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!