Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez az 5 évente esedékes...

Ez az 5 évente esedékes önkormányzati választások mennyire igazak? Mindig így lesz vagy ez csak egy átmeneti folyamat?

Figyelt kérdés

Én úgy emlékszem hogy Kósa Lajos egyszer azt mondta, hogy 2014 után csak 2 önkormányzati választás lesz 5 évente utána visszatérnek a 4 éves ciklusokra, mert ezzel az a céljuk, hogy 2024 után a lakosság 2 évente döntsön majd az adott kormányzatról.


Erről mit gondoltok?



2017. okt. 1. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi értelme van, de ha marad minden az eredeti terv szerint akkor tényleg így lesz, hogy miden 2. évben szavazunk, hol a parlamenti képviselőkről hol a helyiekről.


Egyfelől jó is, mert így folyamatosan kell a pártoknak pedálozni az embereknél másfelől meg így szinte nem lesz olyan időszak amikor komoly változtatásokat, reformokat lehetne véghezvinni, mert az rövid távon biztosan megszorításokkal jár, amit a választópolgárok nem szoktak tolerálni.

2017. okt. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jó is lenne így a választások után nem lenne az hogy 3 évig nem csinálnának semmit csak az utolsó évben húznak bele
2017. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudni.
2017. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Crisopher ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy azt szeretnék bevezetni, hogy 2 éves eltolásban legyenek az országgyűlési és helyhatósági választások. Ezért lesz 2x5 éves ciklus, utána meg visszaállnak a 4 éves ciklusokra. A 2x1 plusz év ugye pont ezt az eltolást valósítja meg. Egyébként külföldön is szokás egy ilyen eltolás. Nálunk azért voltak azonos évben eddig az országgyűlési és a helyhatósági választások, mert amikor megtörtént a rendszerváltás és 1990-ben megtartották az első szabad választásokat, nem akarták még két évig a helyükön hagyni a tanácsok vezetőit (így hívták az önkormányzatokat a szocializmusban), ezért aztán már 1990 őszén sort kerítettek a helyhatósági választásokra. De többször szóba került már, hogy megvalósítják a 2 éves csúsztatást, és hát végül is így oldják most meg a dolgot. 2019-ben még 5 évre választunk, 2024-ben meg már újra 4 évre. Akkor már pont 2 éves tolásban lesz az országgyűlési választásokkal, hiszen előtte 2022-ben lesznek országgyűlési választások, utána pedig 2026-ban.
2017. okt. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!