Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más, korábbi köztársasági...

Más, korábbi köztársasági elnök kiállt volna a kormánypártok emberjog tiprásai ellen? Áder János miért nem tette?

Figyelt kérdés

Áder János ugye, nem teszi. Akárhogy nézi akárki. Nem akadályozta meg a menekültek elleni dolgokat, a devizások elleni dolgokat, a kormánykritikusok elleni sértegetéseket, az alsó rétegeket ért dolgokat.

Vagy ha igen senki nem tud róla , mert nem attól hangos a sajtó....

De ennyire pártkatona már csak a Schmidt volt...


Miért? Mi történhet vele?



Göncz Árpád kiállt volna?

Sólyom László kiállt volna?

Mádl Ferenc kiállt volna?


Szerintem a válasz adja magát, de kíváncsi vagyok a véleményekre, pl a Fidesz szavazóktól is.

Ez nem kekeckedés vagy szemrehányás. Egyszerű kíváncsiság.



2017. okt. 4. 21:15
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Túrórudi amugy tudod kiről beszélsz ugye?
2017. okt. 4. 22:29
 12/29 anonim ***** válasza:
68%

#9 ne azt írd, hogy tájékozatlan vagyok hanem írd a konkrét törvényeket amiket az MSZP-SZDSZ kormány hozott és ő alkotmánybíróságra küldte.(nem fogsz tudni ilyent írni, mert nem volt ellenben az általad pártkatonának kikiáltott Áder miatt minősül továbbra is közpénznek a jegybank alapítványainak utalt pénzek, hogy csak egy példát mondjak amikor nem a Fidesznek kedvezett)


Írj konkrétumot, hol és hogyan kell a köztársasági elnök kiálljon.

Mióta népakarat, hogy pl. a devizahiteleseket az állampolgárok pénzén mentsék meg? (ez csak azoknak az érdeke akik hitelt vettek fel)


Hogyan viselkedtek az elődök? Kérlek ne csak a levegőbe beszélj, írj konkrét példákat arra, hogy amikor az SZDSZ is hatalmon volt akkor Göncz mégis mikor és miért helyezkedett szembe velük a nép érdekében.

2017. okt. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
38%

"Nem akadályozta meg a menekültek elleni dolgokat"


Miért tenné? A magyarok többsége nem akar ide közel keleti vagy afrikai embereket nagyobb számban, hívd őket bárminek. Marhára nem érdekel, hogy menekült -e vagy gazdasági migráns vagy véletlenül erre terelte a kecskéit.


Ki a fene akarja ide őket, egy - egy vérzőszívű liberálison kívül?


Minek menne szembe Áder a többség elvárásaival?

2017. okt. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Taxis blokád, 95: DÖK, HÖK tüntetések, Bokros csomag miatti tüntetések, egészségügyi sztrájkok stb, nem kevés dolog volt a kilencvenes években. És érdekes az aktuális elnök, aki bár furcsa Göncz Árpád volt, mindig ott volt. Visszaküldte, alkotmánybíróságra az ezeket érintő törvényeket. Speciel ez is egy oka, hogy enyhébb megszorítások voltak sokszor. Akkor is ha baloldali kormány volt. Akkor is ha nem. Kiállt a mozgalmakért, független szervezetekért, szakszervezetekért, vagy az érdekeiért követeléseikért. Például.


És hogy hogy viselkedtek? Sólyom László ilyen alkalmakkor mint az előbbiek, vagy mint a mostaniak ugyanígy tett. Kiállt értük. Civilekért, szakszervezetekért, tüntetőkért.,mint 2006-ban. Vagy Mádl Ferenc is.


Mind megakadályozták az uszításokat is a maguk idejében ha voltak és megakadályozták volna most is. A menekültek ellen, szegények ellen, kisebbségek ellen, civilek ellen, független szervezetek ellen, elégedetlenek ellen bárki ellen stb. Megakadályozták volna a visszaélést. Nem csak törvény visszaküldözgetésből állnak. Áder az aki megakadályozhatta volna mindezt. De nem tette.


Elég konkrét?

2017. okt. 4. 23:18
 15/29 A kérdező kommentje:
13: mi az a többség konkrétan?
2017. okt. 4. 23:19
 16/29 anonim ***** válasza:
43%
Konkrétan az a többség, aki úgy véli, hogy hülyeségeket írsz. Sőt.
2017. okt. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Értem, de mennyi számszakilag? 2 millió kb? Hát az aztán baromi nagy többség...


Egyébként neked hülyeség, ha egy államfő kiáll a védtelenekért. Nekem nem.

2017. okt. 4. 23:27
 18/29 anonim ***** válasza:
35%
Pártszimpátiától függetlenül bátran mondhatjuk, hogy ebben a kérdésben egységes az ország álláspontja. Elenyésző kisebbség az, amit képviselsz.
2017. okt. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
50%

#14 Taxis blokád Antall idején volt és ott szembehelyezkedett a jobboldali kormánnyal (a baj csak ott van, hogy SZDSZ-es volt így ez pont akár arra is lehet példa, hogy a pártja érdekeit nézte és nem az emberekét, arról nem is beszélve, hogy azért elég gyakran felmerült, hogy pont a SZDSZ szervezte a taxisblokádot).


A 95-ös tüntetések meg pont a Bokros csomag ellen voltak amit aláírt úgy, hogy még csak fel se szólalt ellene, nem hogy alkotmánybíróságra küldte volna vagy legalább vissza a parlamentbe megfontolásra.

Szóval nem igazán értem ez mégis hogy mutatja, hogy szembeszállt az MSZP-SZDSZ kormánnyal.


Hogy akadályozták volna meg? Maximum felszólalni tud a parlamentbe vagy népszavazást kiírni, más jogköre nincs ami az általad felsorolt "sérelmek" ellen bevethető lenne.

2017. okt. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
84%
A Bokros csomag amúgy marhára szükséges húzás volt. Értem én hogy rossz ha húznak a nadrágszíjon, de valakinek meg kellett lépnie. Nem az a politikus a jó, aki kiszolgálja a közvéleményt, hanem aki szakmai alapon is jó munkát végez, ha kell népszerűségét sem féltve.
2017. okt. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!