Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más, korábbi köztársasági...

Más, korábbi köztársasági elnök kiállt volna a kormánypártok emberjog tiprásai ellen? Áder János miért nem tette?

Figyelt kérdés

Áder János ugye, nem teszi. Akárhogy nézi akárki. Nem akadályozta meg a menekültek elleni dolgokat, a devizások elleni dolgokat, a kormánykritikusok elleni sértegetéseket, az alsó rétegeket ért dolgokat.

Vagy ha igen senki nem tud róla , mert nem attól hangos a sajtó....

De ennyire pártkatona már csak a Schmidt volt...


Miért? Mi történhet vele?



Göncz Árpád kiállt volna?

Sólyom László kiállt volna?

Mádl Ferenc kiállt volna?


Szerintem a válasz adja magát, de kíváncsi vagyok a véleményekre, pl a Fidesz szavazóktól is.

Ez nem kekeckedés vagy szemrehányás. Egyszerű kíváncsiság.



2017. okt. 4. 21:15
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Miért nincs igény vagy követelés a köztársasági elnök felé? Vagy személyét illetően? Miért hagyják, hogy ilyen allamfőnk legyen?
2017. okt. 4. 21:19
 2/29 anonim ***** válasza:
91%

Göncz biztosan kiállt volna, talán még Sólyom is, legalább is az Alkotmány kérdésében.

Áder viszont pártkatona, ezért nem megy szembe Orbánnal.

De a Köztársasági Elnököt nem az állampolgárok válasszák, hanem a Parlament, és csak a Parlament válthatja le.

2017. okt. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
42%

Amíg a menekültek és migránsok között nem tudsz különbséget tenni szerintem nincs miről beszélgetni...


*Devizásokat "elkúrták" elég rendesen szerintem is*

2017. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Tudok különbséget tenni, és? Azokkal szabad tenni bármit? Vagy nen értem.
2017. okt. 4. 21:33
 5/29 anonim ***** válasza:
Sólyom László kiállt volna
2017. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

Göncz biztosan keményen kiállt volna. Szerintem már Sólyom is, habár ő óvatosabb volt.


Áder meg..... miért állna ki, amikor fideszes báb.


Amúgy meg egyáltalán nem értem, hogy miért lehetséges törvényileg aktív pártpolitikusból államfőt csinálni, akinek elvileg az is a szerepe hogy egyfajta végső kontrollt adjon a parlamentnek (még ha jelzés értékkel is)... Pártatlan, köztiszteletben lévő ember kellene a Sándor-palotába.

2017. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem első körben nézz utána, hogy mi a dolga a köztársasági elnöknek, mielőtt elvárod, hogy megoldjon "dolgokat".


Mégis, hogy képzelsz egy ilyen kiállást? Mondjuk a legkönnyebb esetet vegyük a devizásokat.


Te azt hiányolod, hogy miért nem kritikus azzal a Fidesszel szemben aminek a tagja volt, de kérdem én pl. Göncz Árpi mikor szólalt fel az SZDSZ ellen?

(Csak érdekességkép nézz már utána, hogy milyen és hány törvényt küldött Áder az alkotmánybíróságra vagy vissza a parlament elé, Göncz 94-98(MSZP-SZDSZ) alatt 1 darabot küldött csak vissza, ő is csak akkor vitézkedett ha épp a jobboldal volt hatalmon, különben szorgosan aláírt mindent)

2017. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
24%
A Patkány tuti kiállt volna a migrikért.
2017. okt. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
57% rosszul tudod. Vagy nem vagy elég tájékozott. Göncz ugyanúgy fordult szembe minden párttal. Ha kellett az SZDSZ-szel is, abban a média harcos időszakban. Mert az volt a dolga, hogy a népakaratot érvényesítse nem a párt akaratot.
2017. okt. 4. 22:24
 10/29 A kérdező kommentje:
Ja és hogy képzelem hogy köztársasági elnökként, kiálljon azokért akiket a hatalom pofon vág? Hát tényleg hova gondolok.... Nem azt mondtam hogy megoldja, hanem hog, eldogadhatatlan a csendben léte, főleg amikor nagy az elégedetlenség. Meg lehet nézni az elődei hogy viselkedtek ugyanilyen szituációkban.
2017. okt. 4. 22:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!