Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs normális párt,...

Miért nincs normális párt, amire lehetne szavazni?

Figyelt kérdés

Jelenleg kétféle párt van.


A jobboldali pártokban tetszik, hogy megvédik/megvédenék európát a népvándorlástól, valamint nemet mondanak a feminizmusra, a meleglobbira és az ororszellenes propagandára. Ezenkívül tetszik a jobboldal kisebbségpolitikája is. Ha gyerekem lenne, én szegregáltan akarnám taníttatni és szerintem így lennének ezzel a baloldali szavazók is.

Ugyanakkor a jobboldali pártok korruptak, antidemokratikusak, a megoldást egy diktátortól várják, a gazdasághoz/ nem értenek, az egészségügyet lerohasztják, az oktatáspolitikában pedig 18. századi hozzáállást képviselnek.


A baloldali pártokban tetszik, hogy demokraták, hogy a megoldást nem egy messiástól, hanem a társadalom aktív részvételétől és ellenőrző szerepétől várják. Tetszik, hogy a korrupciót nem legalizálnák, hanem harcolnának ellene. Tetszik, hogy értenek a gazdaságpolitikához és hogy 21. századi oktatást és egészségügyet akarnak.

Ugyanakkor nem tetszik női kvótázásuk (különösen, hogy manapság az automatizálás miatt amúgy is egyre kevesebb a munkahely), a migráns -simogatásuk, az oroszellenességük, a genderista társadalomszemléletük és a kisebbségpolitikájuk.


Miért nem csinál senki se egy olyan pártot, ami a jó dolgokat átveszi a jobb és baloldaltól, de a rossz dolgokat nem?



2017. okt. 7. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%

A leirasoddal az a baj hogy ha a korrupciot megszuntetnek akkor be kellene fogadni a menekulteket, es el kellene fogadni hogy nem csak a magyar kartevok araszhatjak el az eu tobbi orszagat hanem magyarorszagra is johetnek mas orszagokbol.


Ugyan igy egy demokraciaban nem lehetne elnyomi egy kisebbseget se, es a magadfajta egyszeru emberek azert lazadnanak mert nem lehet melegeket olni szabadon.

2017. okt. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

"migráns -simogatásuk"


Sok propagandát nézel...

2017. okt. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy legyenek elnyomva a kisebbségek.
2017. okt. 7. 17:41
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

csak a címre reagálok, a többit nem olvastam el, hosszú


azért nincs komoly politikai erő mert a fidesz manipulálja a választási rendszert, az mszp-t megvette a fidesz kilóra, arra jók, hogy szavazatokat vonjanak el másoktól, stb.


a lényeg hogy a fidesz kemény mag (kb 2-2,5M szavazat) meglegyen, ezzel (és a meghekkelt szavazókör-határokkal) meglesz a fidesz 51%-a, mehet tovább a verkli


magyarországnak befellegzett

2017. okt. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
A pártosodáshoz sok pénz kell, a jelenleginél több már nem jutna újabb pártokra. A kis pártocskák meg semmire nem mennek. Nem véletlen, hogy Ungár Pétert bevették a millirdjaival az LMP vezérkarába.
2017. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

Jobboldallal kapcsolatban kevered a Fideszt és a Jobbikot. Tegyük tisztába a dolgot...

-Egyik sem bevándorláspárti

-Egyik sem oroszellenes, de az utóbbi időben a Fidesz az oroszbarátibb

-Az iskolai szegregáció (nem etnikai alapon, hanem képességek alapján) a Jobbik ötlete

-Nem a Jobbik korrupt és nem a Jobbik építi le a demokráciát, meg a többi dolog amit írtál, hanem jelenleg épp a Fidesz. A Jobbik még kormányon se volt.


Baloldal:

-Ott is akik voltak kormányon, azokra egy szó sem igaz abból amit pozitívumként írtál. Csak az LMP-re és egy-két törpepártra. Valamint a nem baloldali Jobbikra is igaz jó sok pont ebből!

-A női kvóta a PM nevű minipárt mániája, és a genderista dolgot se képviselik a "nagyobb" baloldali pártok.

-Ez az oroszellenesség is érdekes dolog. Amikor Gyurcsány volt hatalmon, ő is Putyinnal jó pofizott. Itt van Putyin ahogy Gyurcsány kutyáját ölelgeti: [link]

A Fidesz pedig ekkor szintén nagyon oroszellenes volt amúgy...


Azt ajánlom, hogy ne 1, hanem 2 tengelyben gondolkodjál. Az egyik lehet a jobb- és baloldal, a másik meg a volt már kormányon / nem volt még kormányon.

2017. okt. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nagyon jól összefoglaltad a problémát kedves kérdező. Én is pont ezen az állásponton vagyok. Mind a kettő féléből ki kéne venni a jó tulajdonságaikat és vegyíteni.
2017. okt. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Kérdem én, hogy mi a baj a baloldali női kvóta támogatással (azt hiszem fejlődnünk kellene. Engem mélységesen felháborít a nemi megkülönböztetés), az oroszellenességgel (miért akarunk még ennél is jobban kelethez tartozni, amikor a nyugati országok már évekkel előttünk járnak?), és a kisebbségpolitikával? A szegregált oktatás meg van bukva. Nem az a cél, hogy sikeresen szocializálódjon a kisebbség? A jelenlegi körülmények ezt nem teszik lehetővé. Emellett (Fideszes propagandát elfelejtve) miért félünk a bevándorlóktól? Nyílván a propaganda miatt, mert nem valós veszély a migráció. A nyugatibb országok identitása ugyan válságban van, de ez minket nem érint, mert Magyarország nem célpontja a bevándorlóknak. Azt a pár ezer embert, akit le szeretnének telepíteni, meg erkölcsi kötelességünk. Alapból az EU-hoz csatlakozunk, együtt kell működnie minden országnak. (Na meg persze...ki is szeretne? Soros? Ajánlom azoknak akik elhiszik ezt az őrültséget, hogy nézzenek utána, mi is az a véleménynyilvánítás.)
2017. nov. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert ez egy nem normális ország, kádár országa.
2017. dec. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es: Kádár országa volt a "vidám-barakk", az orbáni meg a "silány barakk".

Sz@r volt az is, de ez még sz@rabb.

2017. dec. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!