Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Ha dübörög a...

Fideszesek! Ha dübörög a gazdaság, akkor miért 26. helyen áll Magyarország a 28 EU-s ország közül az átlag bérek tekintetében?

Figyelt kérdés

Románia és Bulgária,akik később csatlakoztak csak állnak rosszabbul.

Ők később csatlakoztak.

A 2004-ben csatlakozott 10 ország közül,Magyarországon a legrosszabbak a fizetések.


2017. okt. 17. 15:56
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
2017. okt. 17. 15:58
 2/36 anonim ***** válasza:
30%
A vásárlóerőt kellene nézni, így nem mondanak olyan sokat az adatok. Én bizakodó vagyok, mert ha az elmúlt három év növekedését nézzük (a táblázat a 2014-es adatokat is tartalmazza), hazánk a 3. helyen áll közel 20 százalékos növekedéssel.
2017. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Te ezt komolyan pozitívumnak veszed?:D


Hát végül is nagy érdem,hogy azokhoz az országokhoz képest "növekedés" van,akik 4-5-ször annyit keresnek,mint mi.

2017. okt. 17. 16:06
 4/36 anonim ***** válasza:
80%
Hát mert a Soros ellopta.
2017. okt. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Romániában és Bulgáriában is közel ennyivel emelkedett.

És az előttünk rangsorsban lévőknél is.


Közben a megélhetés egyre drágább.


Összehasonlításnak mondjuk megnézném más országokban mennyivel nőttek az ingatlan és albérlet árak,és más országokban mondjuk mennyi az Áfa.

2017. okt. 17. 16:12
 6/36 Molyember ***** válasza:
67%
Soros.
2017. okt. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
30%
Évek óta lányegében nincs infláció, így a megélhetés nem lett drágább. Aki lakást bérel, azt érzékenyen érinti a díjak emelkedése. Aki nem bérel, azt nem érdekli. Aki kiad, az örül.
2017. okt. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
28%

A gazdaság dübörgése nem egyenlő a bérek alakulásával. Csak azt jelenti, hogy megoldódott a munkanélküliség, mindenkinek van munkahelye, de hogy mennyi értéket állít elő a munkájával és mekkora a kereslet/kínálati helyzet azt már nem a Fidesz határozza meg.

Tehát érted, ha jóskapista elvállalja a melót bruttó 170-ért is, te meg 270-et kérnél érte, és jóskapistát veszi fel a munkáltató helyetted, akkor Orbán nem fog odaállni és mondani hogy ejnye-bejnye.

2017. okt. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
72%

ma 16:34


Melyik kórházban dolgozol, hallod?

Higgyünk neked, vagy csak trollkodsz?

Az neked milyen kórházi "fejlesztés", ahol vakolatok omladoznak, patkányok potyognak, nincs gyógyszer, azokról a betegeknek kell gondoskodniuk, evőeszközről, alapvető tisztálkodási szerekről?

Hol élsz te?

2017. okt. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
71%

Egyes válaszokat olvasva hihetetlen hogy még ennyien zacskóban élnek.

Oké emelkednek a bérek, de milyen áron? Nekem is emelkedett ez oké, de mellette elvettek számos egyéb dolgot amit tavaly, és azelőtt a cég a kötelező minimumon kívül adott. Például. Idén a minimálbérem emelkedett közel 85 ezer forint nettóra. A cég nekem tavaly úgy adott nettó 125 ezer forintos fizetést állandó délelőttös műszakra hogy a különbözetet saját zsebből pótolta. Na az idei emelést észre kellett volna vegyem, de nem vettem észre, mert ugyan annyit keresek, csak papíron az a pénz amit a cég pluszba adott csökkent, a kötelező minimálbérem meg nőtt ahogyan az kellett.

Vannak olyan kollégáim akiket átjelentettek 6 órás műszakba, és annyiban is dolgoznak és igaz ugyan annyit keresnek mint tavaly az emelésnek köszönhetően, de ha maradtak volna 8 órába, akkor többet keresnének.

Másrészt rengeteg más ismerősöm panaszkodott hogy oké hogy emeltek, de van hely ahol elvették a Bözsi utalványt, van olyan ismerősöm akinek eddig havi 10 ezer forint üzemanyag térítést adtak, ami nem járt volna teljesen hivatalosan főleg ennyi, csak ő autóval, meg motorral tud bejárni és ezért adtak neki ennyit, de már csökkentették, és csak azt a minimális üzemanyag térítést kapja ami kötelező, rosszabbul járt.

A rezsi csökkentés is csak népkábítás, nem lett kevesebb a rezsim, sőt a tűzifa ára emelkedik basszus....

A megélhetésemmel azért nincs baj, mert a nagymamámnál élek, segítjük egymást anyagilag, én meg viszem orvosokhoz, ápolom ha arról van szó, és most a kórházakat nézzük, egyre rosszabb. Én ahova járni szoktam nagyimmal, meg néha apámat is elviszem kezelésekre ha anyám, vagy a tesóm nem ér rá erre, és ott szinte csak szidják a Fideszt mennyire rossz minden. Munkahelyek is azért vannak, mert a fiatalok, és nem csak ők hanem a középkorúak vagy messzebbi nagyvárosokba mennek dolgozni ahol több bért adnak,d e többnyire mennek ki külföldre.

A korombeliek közül akik közeli barátaim szinte 20 emberből 17 már külföldön van. Akik albérletben élnek iszonyat pénzeket fizetnek csak a bérleti díjra, és a rezsit, egyéb fizetni valót, kaját nem is számítottam bele.

Az oktatási rendszer kész katasztrófa, csak figyelni kell a normális hírforrásokat és nem az M1 TV-t és társait amit mind a kormány működtet. Persze hogy azokon a hírcsatornákon azt halljuk amit akarunk hallani.

A Sorost meg csak azért szidják hogy valakire rákenjék a sok hülyeséget hogy tudjanak kire mutogatni. A Fidesz itt ezerrel jön a migránsozással holott ők nem itt akarnak maradni, csak itt tudnak bejönni az unióba. Ezt sem értem mire fel kell ennyire tartani tőlük, ez is csak butítás.

Ezek a családi kedvezmények is csak arra mennek ki hogy belekényszerítsenek olyan embereket házasságba akik nem akarnak házasodni csak simán együtt lenni. A CSOK az mind szép és jó, de a munkahelyemen pont ma beszéltek erről egy páran hogy milyen rejtett kisbetűs részek vannak különböző feltételekkel, meg az építkezésekről is szó volt hogy régen bárki felépíthetett magának egy házat egyszerű engedéllyel, de ma már nem így van, hanem enapló kell és céget kell felbérelni erre, minden apró munkáról papír kell amire 2-3 hónapot várhatsz, és ez is csak a lehúzás semmi más.

Stadionok helyett a kórházakat kellene fejleszteni, én nem látok olyan kórházat ami fejlődne. Amik jó állapotban vannak, azok régebben voltak így fejlesztve. És oké mennek az építkezések, vasútfejlesztés, útfejlesztés, ez mind szép és jó, de sokan csak külső szemmel a jót látjuk, de aki picit ért is hozzá, az kapásból megmondja hogy negyed annyi pénzből meglehetett volna csinálni egy beruházást jól, de inkább rávernek sok milliárdot, csak Fidesz közeli cégek kapják meg a melót, és a pénz java részét csak zsebre rakják és utána átadnak egy olyan silány munkát hogy öröm nézni.

A híreket kéne figyelni kedveskéim, akik még mindig hisznek a fidesznek.

Én bevallom 2010-es választásnál fidesz szavazó voltam, nem tagadom. 2014 es választások küszöbén már azt mondtam hogy elmehetnek a sunyiba, és az összefogásra szavaztam, nem jött be, maradtak.

Most meg úgy vagyok vele hogy csak azért is a Jobbikra szavazok hogy a fidesz eltakarodjon mert ami itt megy az felháborító már!

Nem vagyok Jobbikos, soha nem is voltam, sok dolgukkal nem értek egyet, de én úgy látom hogy ennél rosszabb nem lesz, maximum jobb, vagy marad minden ilyen szar mint eddig, de mégis új emberek lesznek, fiatalabbak, kapjanak ők is esélyt!

2017. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!