Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a Fideszre szavaznak,...

Akik a Fideszre szavaznak, vajon mit szólnak (szólhatnak) ehhez?

Figyelt kérdés

Adott egy pár, akik összeköltöznek és szeretnének gyereket vállalni. Városban laknak,egy albérletben. Mindketten dolgoznak, és nem minimálbért keresnek hanem átlagbért, ami nettó 140 000 ft, 2 főre tehát 280 000 a bevétel)

Viszont vannak kiadások is ám..


ALbérlet ára: 100 000 (átlagár,ami nem putris és nem lyuk)

Rezsi: 20-30 ezer

Tisztálkodási,tisztító,mosogató szerek: 30 ezer 2 főre

Kaja:60 000 ft 2 főre (alsóhangon)

bérletek,vagy autó munkábajáráshoz: 20-30 ezer/FŐ

biztosítások,közös költség legyen 10 000 ft

telefon,internet,tv fizetés: 15 000/2fő

néha ruha is kell,vagy egyéb szükséglet: legyen 10 000


Ha jól számolom akkor ez 250 000 ft kiadás úgy,hogy hogy semmi szórakozás,semmi extra dolog nincs benne,csak a kötelező kiadások,viszont ne éhezzenek az emberek,legalább a létminimum szintjén megéljenek.

De tényleg semmi extra, SE ajándék vétel, SE cigi, SE alkohol,SE kirándulások,mozi,színház,étterem, SE háziállat, SE autó vagy háztartási eszköz vétele, megjavíttatása, SE gyógyszer ha kéne, tehát tényleg csak az ami a mindennapi élet ára.


Tehát a pár spórolva,nélkülözve létminimumon élve is kb 30ezreket tud félretenni.


Hogyan építenek/vesznek ebből saját házat?

Hogyan vesznek új autót?(vagy akár használtat) hogyan mennek el kirándulni legalább évi 2x?hogy ne rabszolgaként éljenek...


ezekre szeretnék választ kapni mihamarabb azoktól a fideszesektől akik meg vannak győződve arról,hogy a jelenlegi kormány élhető országot teremtett és minden olyan szép és jó mint ahogy a propagandában verik az emberek fejébe.


U.I.: És mi a helyzet a többszázezer emberrel,akik minimálbért kapnak és nem nettó 280 000 hanem csak nettó 200 000 a bevételük?



2017. nov. 5. 05:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
28%

A kérdés szerint a fidesz és a szavazói tehetnek attól, hogy itt nem nyugati bér és német életszínvonal van? :-) Bakker, én is utálom a jelenlegi kormányt, de ekkora baromságokat azért mégsem kéne bedobni csak azért, hogy oltsuk. Bőven van ezer más igazi probléma amit fel lehet hozni ellenük, és akkor kiröhögni sem fog senki miatta.

Kormányozhatna itt Angela Merkel is öt cikluson keresztül, az sem tudna a német gazdaság eredményeihez közelebb kerülni, egyszerűen a feltételek nem adottak hozzá.


Orbánék lehet, hogy lopnak, csalnak, hazudnak, de ne csinálj már hülyét az ellenzékiekből azzal, hogy azért is őket hibáztatod, mert nem áll fel a p.csöd....

2017. nov. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
33%

Azt, hogy aki Budapesten minimálbérért dolgozik, az szimplán hülye.

Egyetértek egyébként az előttem szólóval.

Nem tudom miért mindig Budapest Deák tér áraiból kell kiindulni.

2017. nov. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
8%

Kire kell szavazni szerinted ?


Ugye tisztában vagy vele, hogy mindegy melyik "név" gyakorolja a hatalmat feletted, neked mindenképp rossz lesz.


A fidesz legalább már eleget lopott, hogy most már tegyen is dolgokat és szépen lassan fejlődik is az ország. Ha új kormány lenne még rosszabb lenne minden, mert azok kezdenének előröl a lopáshadjáratot.


Gondolom nagyon fiatal és naiv vagy, ha azt hiszed, hogy egy névhez hozzá lehet rendleni a "gonosz"-at.

2017. nov. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
28%

Mit szólnának? Semmit. Ami neked probléma, az nekik nem. Megmondták nekik, hogy nem probléma, ezen nem tökölnek, tudják, kész.

Egyébként a bérunió egy felkapott maszlag. A bérek nem azért különböznek döntően az országokban, mert azt "valaki" akarja vagy úgy rendezte. Azért különböznek, mert a gazdaság drasztikusan különbözik. Az egy másik problémakör, hogy miképpen különbözik, és miképpen lehet azt megszüntetni. A bérunió álomnak is naiv. De sok a hiszékeny ember ott, ahol pocsékul mennek a dolgok.

2017. nov. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
24%
Még mindig az Mszp - Szdsz kormány károkozását nyögjük.
2017. nov. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél fel kölcsönt, üdv a rendszerben
2017. nov. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
52%

Aki ezekre szavazna az vagy agyhalott vagy retardált, vagy nem érti mi folyik körülötte.

(ezek meg jót röhögnek a markukba ezeken az embereken)

2017. nov. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
42%
Én a Fideszre fogok szavazni jövőre tehát ez nekem is szól. Először is nem találtad fel a spanyol viaszt azzal, hogy átlagbérből nem tudnak rendesen élni Budapesten az emberek. De tudod nem csak Budapesten lehet élni. Most azzal, hogy kiragadsz egy nem sokat kereső párt és kiszámolod, hogy mennyire nem tudnak megélni az ország fővárosában azzal nem nyitod fel senkinek se a szemét. Azonkívül én mint Fideszes sose mondtam, hogy ebben az országban minden gyerekvállalónak jó lenne. De nyugi Ausztriában/Németországban se telik minden gyerekvállalónak saját lakásra/új autóra. Sőt a Németeknél is sokaknak nincs saját lakása. Viszont azt kifelejtetted, hogy sok fiatal diplomás is megkap 300-400 ezret nettóban legalábbis én sokat ismerek, aki még többet is kap. És ők simán bevállalhatnak gyereket és nem élnek rabszolgaként. Bár ők nem fognak a GYK-s "de nem lehet megélni" kérdésekre. Sose szerettem az olyan kérdéseket ahol kiragadnak egy helyzetet és levezetik abból, az országra nézve, hogy milyen a helyzete egy átlagos párnak. Sokan boldogulnak ebben az országban is hidd el.
2017. nov. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
54%
Én ugya n nem szavazok a Fideszre, de erős kétségeim vannak azt illetően, hogy más kormány lenyegi változást hozna ezen atéren.
2017. nov. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Reagálnék sorba a gondolatokra,amire érdemes

Először is, amit én kiírtam ide,azok alap árak,nem csak budapesten hanem az összes nagyvárosban,kisvárosban ennyi..Pesten az albérletek közül ami már elfogadható az 140 ezer felett van, én ezért számoltam 120 000-rel..

Komáromba,ami egy kisváros, az egyik ismerősöm egy kis panellakást bérel havi 107 ezerért,de az 2 embernek már kicsi.. Mondhattam volna egy kelet magyarországi helyet pl Salgótarján ott biztosan olcsóbbak az albérletek,viszont ott nem is keresnek 140 ezret,hanem inkább 90 ezreket az emberek...tehát azt gondolom hogy korrekt amit leírtam.

a 11-es válaszoló egy ideális esetet írt le ami rohadt ritka..megesik,de az átlagkereset 140 000 ft, sőt...Lehet hogy ezzel sokat mondtam ugyanis 622 euró a bruttó átlagbér ( [link] tehát 190 000 ft bruttóba,annak a nettója 130 ezer körül van. Tehát még a fidesznek kedvezően is állítottam be ezt a 140 ezret...

ÉS miért van igazam? ha nem lenne igazam,akkor nem mennének ki nyugatra százezrével a magyarok,ha olyan VÍGAN el lehetne itt élni,mint ahogy a 11-es hozzászóló meséli.


12-es: Mivel a fidesz lopja szét az országot,a fidesz dönt a bérekről (állami helyeken + minimálbérekről mindenképp) ezért igen,ők tehetnek. Orbán bevallottan olcsó munkaerőre épít!

[link]


De mivel meg se fogjátok nyitni,ezért kiemelem a lényeget:

"A kormányfő magyar és arab üzletemberek, politikusok, diplomaták és kamarai vezetők előtt Magyarország előnyei közé sorolta földrajzi elhelyezkedését, a fejlett logisztikai hálózatot, a jól kiépített autópályákat, "a minőségéhez képest meglepően olcsó" munkaerőt, valamint azt is, hogy a munka törvénykönyve rendkívül rugalmas."


Ezért nincsenek jó bérek,nem azért mert az emberek nem termelik ki..Magyarország földrajzi helyzetéből kiindulva jobb helyzetben van mint Ausztria,aminek a fele hegyvidék ahol max a turizmus (sielés) miatt jutnak pénzhez...Itt minden adott lenne,hogy még ha nem is osztrák,de egy Szlovén színvonalat megüssünk..a probléma az,ami a hozzászólásokban is látszik hogy a magyarok nagyrésze egyszerűen BELENYUGSZIK abba,hogy ő rabszolga,aki azért él,hogy dolgozzon. robotoljon és így élje le az életét,miközben nyugaton ez elképzelhetetlen..ott 1 év alatt új autó árát megkeresi bárki, nyaralni mennek, és kényelmesen,stresszmentesen élnek. egyedül a migránsok nyugtalanítják őket



13-mas: nem is minimálbért írtam. Budapesten is hivatalokba 130 000 ft-okat fizetnek..tudom,mivel megnéztem az álláshirdetéseket,hisz én magam is már állást keresek


14-es: A magyar politika nagyon tönkretette az embereket...a fidesz-mszp szétlopta az országot és elhitette,hogy nincs jobb, mind ilyen lenne...holott ez 2 párt volt. Ott van a jobbik,ha már kérdezed hogy kire kéne szavazni....Tiszta,tisztességes párt,nincs korrupciós botrányuk,ki mernek menni az emberek közé,ahol polgármesterek, az a település fejlődik és az emberek elégedettek, (Pl 2 hete Devecserben újra megszavazták a Jobbikos polgármestert)..Tehát nem igaz ez,hogy mindenki egyforma,akárki kerül hatalomra. Az esélyt meg kell adni nekik szerintem,vagy együk a sz*t tovább? a biztos sz*rt? meg se próbáljunk változtatni?

A fidesz lopott eleget,ez teljesen igaz,csakhogy MOST SE ÁLL meg a folyamat...ez nem úgy van hogy jól megszedik magukat aztán utána nem...a fidesz minél többet lop,annál éhesebb! megtehetik,mert a birkaa lakosság elnézi ezt,magukban morognak páran aztán kész..bármit megtehet a fidesz,mert semmi összetartás nincs az emberekben, 2006-os októberi események óta semmi.


15-ös: "Egyébként a bérunió egy felkapott maszlag. A bérek nem azért különböznek döntően az országokban, mert azt "valaki" akarja vagy úgy rendezte. Azért különböznek, mert a gazdaság drasztikusan különbözik."


ezt már megválaszoltam feljebb.


16-os: a fidesz 7 éve korlátlan hatalmat kapott,bármit megtehettek volna,de semmi változás nincs,ugyanaz folytatódik mint az mszp ideje alatt,csak az mszp privatizálta külföldieknek az országot, a fidesz pedig államosítja és a saját strómanjai között ossza fel..az emberek ugyanúgy nem kapnak semmit. ..tehát unalmas már "elmútnyóócév"-ezni..az elmúlt 8 év már a fideszre igaz,ez a 8.évük mikor kormányon vannak,és nem hogy zárkóznánk fel, hanem tovább szakadunk le az EU-s országoktól..

Amit belinkeltem az átlagbérekről szóló statisztikában ott már csak 26.helyen(!!!!!!!!) állunk. európa sereghajtói közé estünk vissza,Romániával versenyzünk akik nemsokára lehagynak,ha a fidesz nyer jövőre akkor 2022-re biztosan.


17-es: mint a devizások? kösz nem


18: végre egy normális kommentelő!


19:nem csak budapestről van szó.. de mivel a legtöbb ember ott él és ott dolgozik,ezért ezt hoztam fel példának, ha vidéket nézem akkor alacsonyabb valamivel az albérlet + nincs budapest bérlet viszont ugyanannyival kevesebb is a fizetés, de ezt már korábban kifejtettem.


20: pedig lehetséges,csak esélyt kell adni újnak..az nem megoldás hogy rágjuk a sz@rt tovább, és törődjünk bele hogy rabszolgák vagyunk...én legalábbis nem törődök bele, és arra bíztatok mindenkit,hogy ők se tegyék! emelje fel mindenki a s**gét jövőre és váltsuk le a rablóbanda fideszt. Csak a jobbiknak van erre esélye.

2017. nov. 5. 20:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!