Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb, ha Magyarorszá...

Nem lenne jobb, ha Magyarországon biztosítanál a meleg és leszbikus párok számára az örökbefogadást, béranyát, mesterséges megtermékenyítést?

Figyelt kérdés

Ezzel együtt nyilván a társadalmi nyitottságot és toleranciát kell erősíteni ahhoz, hogy ez tébyleg jó legyen és ne a gyerek "szívja meg", de azért -bár lassan mégis- jó úton halad Magyarország ezen a téren.


Magyarország népessége jelenleg csökken és a kormány milliárdokba kerülő intézkedések (pl CSOK) árán ér el lassú növedést. Ez ugyanúgy senkentené a népességnövekedést.


Igen, az ogaz, hogy ezzela "család" fogalmát a magyar viszonylatokhoz képest meg kellene változtatni, de szerintem ez a legmellékesebb dolog az egészben.


2017. nov. 5. 06:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*biztosítanák
2017. nov. 5. 06:21
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Nézd, én kettéválasztanám. A mesterséges megtermékenyítés, lombik, inszemináció és hasonlók baromi sokba kerülnek - bár mintha hallottam volna elmozdulásról ezen a téren - ezeket lehetne támogatni. Ebben mi is érintettek voltunk, bizonyos kor után nem minden asszony esik könnyen teherbe, miközben a gyerekvállalás életkora nagyon kitolódott. Százezreket költöttünk mire gyerekünk lett. Itt elkelne a segítség sokaknak.


Tehát először szülessen meg az a gyerek. A másik részével - tudom, bujdossak el messzire - nagyon konzervatív vagyok, értem én, hogy mennyire menő, cool, és Európának tetsző hozzáállás, de úgy vélem, egy kisgyerek, ha egy mód van rá, kapja már meg az esélyt, hogy hagyományos családban éljen és nőjön fel.


Tudom, tudom, a brit tudósok meg tanulmányok de valami ócska, régi fafejűség ezt mondatja velem, abból nagy baj nem lehet, ha van anyja, apja annak a kölöknek és ők élnek így együtt.


Van hagyományos, heteró meddő pár is bőven elég, előbb rajtuk kell segíteni.

2017. nov. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

Pont, hogy nem a legmellékesebb dolog a család! A normális családmodellt kell támogatni.

Ha már mellékes dolgot keresünk, a legmellékesebb dolog az, hogy a természetellenes kapcsolatban élők mit akarnak. Miattuk talán nem kéne egy egész társadalmat lezülleszteni.

2017. nov. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Ezt még nevezném züllésnek.
2017. nov. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Én egyet értek melegként a kérdéseddel, de tudomásul kéne venni, hogy ezzel nem lehet választást nyerni ebben az országban, miért?


1. Kevesen vagyunk LMBT emberek, nincs érdekérvényesítésünk.

2. Nem értek azzal egyet, hogy "erőltessük" a toleranciát, mert ami erőltetett ahhoz mindig rossz szájízzel állnak hozzá.


3. A társadalom idővel magától válik toleránssá. A '90-es években a melegekről nem is nagyon beszéltek meg. Ma sem, de ma már blogok, youtube csatornák foglalkoznak a témával. Több felmérés is bizonyítja, hogy az LMBT közösséggel szemben a minél fiatalabb korosztály elfogadóbb.


4. Szerintem is túl van tolva a "család" fogalma. Ilyenkor azért a FIDESZ, KDNP, JOBBIK politikusok megfeledkeznek a "csonka" családokról. Az én szempontom az, hogy ne egy párt döntse már el, hogy család vagyok-e a barátommal vagy sem.

2017. nov. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
A meleglobbit értem viszont a többi érved finoman szólva is hülyeség. Ez miben segítene a népességcsökkenésben? és hogy jön ide a csok?
2017. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
De, jó lenne, ugyanúgy bánni velük mint a normális emberekkel csak a magyaroknál ez valahogy nem megy mert ők a konzervatív értékeket úgy élik meg mint valami felsőbbrendűségi tudat. Hogy aki a hagyományt őrzi az felsőbbrendű. Tedd fel ezt a kérdést kb 2030-ban, addigra talán fordul a dolog.
2017. nov. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A népességcsökkenést az állítaná meg,ha a nagycsaládosok helyett azokat támogatnák jobban,akiknél 1 gyermek sincs,nem tud megszületni.


Szerintem az első gyerek után kellene magasabb támogatás.


A többivel,ami a kérdésben van,egyetértek,de sajnos ez nem oldja meg a kivándorlást.

Persze ettől még bevezethető,viszont alapvetően itt a fejben vannak nagy bajok,a nép fejében.Nem akarnak normális teljesítmény alapú országot,nekik a mutyizás kell,ügyeskedés.

Az ilyen államok előbb-utóbb a nyomorba süllyednek.És akkor teljesen mindegy hányan laknak benne.

2017. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Nem lenne jobb.
2017. nov. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%

"Az én szempontom az, hogy ne egy párt döntse már el, hogy család vagyok-e a barátommal vagy sem."


Akkor csinálj gyereket a barátodnak.

2017. nov. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!