Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti egyetértetek azzal, hogy a...

Ti egyetértetek azzal, hogy a jobbik 8 általános elvégzéséhez kötné a szavazati jogot?

Figyelt kérdés

2017. nov. 7. 12:06
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
58%

Egy ilyen cenzus kellene: aki elvenné másnak a szavazójogát, attól el kell venni az ö szavazójogát és kész. Aki szerint a jelenlegi rendszert csorbítani kell, az egyértelmű, hogy nem ismeri a demokrácia működést, tehát választójog birtoklására alkalmatlan

Probléma megoldva, kezdhetjük a jobbikosokkal, meg az itteni támogatóikkal, akik szerint ennek meg annak kell elvenni az ilyen meg olyan jogait.

2017. nov. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
59%
Miről beszélsz 41-es? A demokráciában eredetileg csak a felnőtt férfiak szavazhattak, te nem tudod miről beszélsz, vagy használod nagyon rosszul a szavakat. A cenzus nem zárja ki a demokráciát, sőt a 18 éves korhatár is egy cenzus, aki pedig addig nem bírja elvégezni a 8 általánost, amit egyébként kötelező, arra nem szabad komolyabb döntést bízni, minthogy milyen pólót vegyen fel amikor reggel felöltözik.
2017. nov. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

"Miről beszélsz 41-es?"


Arról beszél, hogy aki nem akar általános választójogot, azoktól vegyük el először. Utána mindjárt meg fog változni a véleménye.


"A cenzus nem zárja ki a demokráciát"


Nem zárja ki, csak gyengíti.


"aki pedig addig nem bírja elvégezni a 8 általánost, amit egyébként kötelező, arra nem szabad komolyabb döntést bízni"


Illúzió, hogy bárki is képes felelős döntést hozni választáskor. Pl. nem sok ember ért a makrogazdasághoz, akik pedig igen, azoknak sincs sejtése, hogy az adott párt mit tervez vele, mert ennyire részletes programot senki nem hirdet meg.


2010-ben úgy nyert a Fidesz, hogy nem volt egyetlen konkrét ígérete sem, hogy mit tervez csinálni. A szavazók 2/3-a teljesen felelőtlenül döntött.


Egyébként nem kötelező elvégezni a 8 általánost.

2017. nov. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Összegezzük!

Valaki irta hogy nem kéne iskola csak iq, meg az oktatás minőségibbé tétele. Kérdezem én , minek akarná a fidesz hogy okosak legyenek az emberek? A nyugdijasok nagyrésze csak a fideszt ismeri mert a köztévét megvette, oktatás 0, hisz olyan tanáraim vannak akiknek tanári végzettsége nincs csak diplomája és nem tud tanitani rendesen, valamint ott van az 1 millió vietnámi, putris emberke. Miröl beszélünk?? Nem kell csodálkozni hogy erre tartunk.

30.-as

Sajnos igazad van, a Jobbik nem tud nyerni választást, hisz megoldják hogy véletlenül se legyen esély rá nekik, kicsit olyan ez mint a komunizmusban hogy mindenki nyal mindenkinek és segits nekem valamint kus*olj és jutalmazlak terv. Itt valóban egy lázadás tudna véget vetni ennek, de őszintén láttátok a mai velem egykorú fiatalokat? Egy villanykörtét nem tudnak becsavarni mit akarunk mi?

Sajnos én sem tudom már mihez kezdjek az életemmel ebben az országban és szomorú is vagyok mert tudom ez fog maradni és csak bizok benne hogy valami lesz végül.

2017. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
egy állítólagos demokráciában korlátozni valakinek a polgári jogait valamilyen diszkriminatív eszközzel, azt hívják demokratúrának.....ugyanaz lenne , mint orbán...látszólag demokrácia, de amúgy diktatúra... PONT EZÉRT SENKITŐL NEM KELL SZAVAZATI JOGOT MEGVONNI, INKÁBB, MINT NYUGATON, KÖTELEZNI KELL A RÉSZTVEVŐKET A SZAVAZÁSRA...pénzbüntetés kiszabhatósága mellett....amennyiben nem jelenik meg. Elég sok ország alkalmazza ezt sikeresen.
2017. nov. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
A mostani politikai paletta alapján én nem forszíroznám ezt a kötelező szavazási részvételt.
2017. nov. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!