Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány miért van a...

A magyar kormány miért van a diplomák ellen, amikor egy diplomás sokkal könnyebben talál állást és sokkal magasabb a fizetése?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értem,hogy mire jó ez diplomaellenes politika.Nem radikálisan diplomaellenes, de azért ellenzi a kormány.

Illetve, a szakmunkásképzést támogatják, ami persze nem baj, de akkor sem kellene "diplomaellenesnek" lenni.


Elmondom az én problémámat.

Én gépgyártás-technológusként végeztem, pár éve.Amikor tanultam a tanárok kábították a tanulókat,hogy hú de jó végzettség ez, meg 1 hét alatt lehet állást találni vele jó fizetésért....stb

Műszaki beállítottságú vagyok,akkor nem akartam egyetemre menni (azóta már műszaki karon vagyok hallgató), ezért elvégeztem ezt.Középfokú műszaki végzettség, gondoltam biztos keresett.


Aztán kiderült,hogy egy nagy fenét, sőt a legtöbb középfokú műszaki végzettséggel nem lehet normális munkát találni Magyarországon.Normális alatt azt értem,hogy nem betanított szalagmunka meg műszakozás.

Két véglet van a munkaerőpiacon, diplomás pozíció vagy szalagmunka.



A történethez hozzátartozik,hogy kommunikációs szintű német nyelvtudásom is van,papírral.


Aztán nagy nehezen, 4 hónap után találtam állást.

Itt a kollégák 80 százaléka diplomás, ugyanazt csináljuk, de nekik 40 ezerrel magasabb az alapbére, mert van diplomájuk.


Még van 3 félévem az államvizsgáig,azt bánom,hogy nem egyből érettségi után egyetemre mentem.A saját naivitásom miatt veszítettem éveket.



Szóval, aki azt mondja,hogy nem kell diploma, elég a középfokú végzettség, az rohadtul nem ismeri a magyar munkaerőpiacot.



2017. nov. 19. 11:15
1 2 3
 11/29 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Azért ne túlozzunk, egy jó gépész-/villamosmérnök, vagy egy programozó válogathat az állások közül, de egy pénzügyi matematikus, aktuárius is röhögve talál jól fizetett munkát.

Kevesebbet fizet, de reál szakos tanárként (matek, fizika, kémia), műszaki szakoktatóként lehetetlen nem találni munkát.

Az orvosokról, fogorvosokról, diplomás ápolókról nem is beszélek, a munkahelyek remegnek, csak hozzájuk menj dolgozni.

Megfelelő diplomával még mindig 100x jobb és több lehetőséged van

Lehet, hogy egy szakmunkás orrba-szájba túlórázva, hóban-fagyban megkeresi a nettó 300-400-500 ezret, de egy mérnök 5 év tapasztalattal szintén megkeres ennyit, csak két dolog nem mindegy: egy kényelmes irodában, napi 8 óra munkával, ebédszünettel, szabadsággal, kávézva, bejelentve keresel ennyit, vagy sz*rrá hajtod magad. Arról ne is beszéljünk, hogy 35- 40 éves korodra sok diplomás munkakörben (műszaki, IT, pénzügy, biztosítás, magánegészségügy) teljesen reálisan elérhető a NETTÓ 1 milliós fizetés. Egy 40 éves szobafestőnek fáj a háta, érszűkületes a lába a létrázástól, meg ki tudja, mi baja van még a sok mérgező anyag miatt. De a hegesztő sem jobb.

Egy 40 éves programozó, vagy projektmenedzser ezzel szemben mit csinál? Beül a céges Volvóba, oszt hazamegy délután 5-kor.

Igen, van olyan diploma, ami annyit ér, mint a papír, amelyre nyomtatták. De akinek jó esze van, az igenis húzzon el egyetemre, tanuljon valami piacképes dolgot, mert van lehetőség bőven.

2017. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
34%

" de egy mérnök 5 év tapasztalattal szintén megkeres ennyit, csak két dolog nem mindegy: egy kényelmes irodában, napi 8 óra munkával, ebédszünettel, szabadsággal, kávézva, bejelentve keresel ennyit,"


látom te sem láttál még mérnököt soha életedben :DD

a mérnök ugyan úgy a gépműhelyben dolgozik ha kell könyékig olajban


"Igen, van olyan diploma, ami annyit ér, mint a papír, amelyre nyomtatták."


A kormány egyébként pont ezektől a papíroktól vette el a támogatást, és nem tudom miért képtelen felfogni a sok hisztio-liberális bolsevik.

2017. nov. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt sok diplomás végzettsége kukába való: ilyen olyan manager, kommunikátor, szervező, reklámtechnika stb.

Ahol mindenki diplomát akar, ott csökken a szakmunkáslétszám. Ergo hiába diplomás valaki, ha elfogynak a keze alá dolgozó emberek. Arról nem is beszélve, hogy van egy ilyen hülye felfogás itthon és a világban, hogy aki szakmunkás, az hülye, tahó, primitív. Csak tudnám, hogy akik ezt gondolják, azok mi a túróért nem tudnak kicserélni egy betört ablaküveget, vagy egy behorpadt kasznit? Aláírom, jól fizet a szakmunkás állás, de trükközések vannak a túlórákkal, szabadságokkal, bejelentéssel, és az egészségre is káros hosszú távon. Ha emberibbek lennének a munkahelyek és a követelmények, valamint a vezetőség (akik sok esetben diplomások, de emberileg szarok), szerintem valamelyest szivesebben mennének az emberek szakmunkásnak.

2017. nov. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"látom te sem láttál még mérnököt soha életedben :DD"


Az vagyok.


"a mérnök ugyan úgy a gépműhelyben dolgozik ha kell könyékig olajban"


Én a kollégákkal egy légkondicionált, kényelmes, komfortos belvárosi üvegpalotábas irodaházban dolgozom, és nem szakadok meg a munkában.


Egyéb okos észrevétel?

2017. nov. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%
hát barátom te akkor nem mérnök vagy csak egy műszaki manager
2017. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

"hát barátom te akkor nem mérnök vagy csak egy műszaki manager"


Nem roszból de ha nem ismered az illetőt akkor honnan tudod hogy ki kicsoda?

2017. nov. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%

onnan hogy momentán én gépészmérnök vagyok, és mindig jókat szoktunk mulatni ezeken a magukat mérnöknek képzelő, egyébként a konkrét kivételezésről semmit sem tudó managerekről


a mások, hogy vagy sales vagy kommunikációs előadó :DD

kb ők dolgoznak irodaházakban

2017. nov. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"Arról nem is beszélve, hogy van egy ilyen hülye felfogás itthon és a világban, hogy aki szakmunkás, az hülye, tahó, primitív."


Talán nem véletlenül.


"Csak tudnám, hogy akik ezt gondolják, azok mi a túróért nem tudnak kicserélni egy betört ablaküveget, vagy egy behorpadt kasznit?"


Nem értem, hogy a bunkó, suttyó tahóságnak mi köze van ahhoz, hogy valaki mennyire tud ablaküveget cserélni vagy behorpadt kasznit kikalapálni.

2017. nov. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
69%

"Talán nem véletlenül."


Volt már diplomás bunkó főnököm, nem is egy. Holott a közfelfogás szerint, aki felsőfokút végzett az nem lehet hülye. Pedig de. Értelmileg és emberileg is.


"Nem értem, hogy a bunkó, suttyó tahóságnak mi köze van ahhoz, hogy valaki mennyire tud ablaküveget cserélni vagy behorpadt kasznit kikalapálni."


Csak annyi, hogy aki nem szakmunkás, még nem jelenti azt, hogy emberileg is fölötte áll egy szakmunkásnak. Amennyiben igen, akkor minden dolgot oldjon meg magának, és ne szoruljon segítségükre.

2017. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
51%

"Csak hát az a helyzet, hogy az alulképzett munkásosztály az ami a mindenkori politikai elit által legbefolyásolhatóbb, kiszolgáltatott réteg"


Az alulképzett nekem meg a munkásosztálynak miért kéne összetartoznia? Ha valaki szakmunkás az kizárja annak a lehetőségét hogy értelmes, művelt, széles látókörű legyen?


Már sokszor felmerült itt is hogy szakmunkásként és diplomásként is lehet jól keresni, csupán a körülmények azok amik nem mindegyek. És a problémák inkább itt jönnek elő komolyan, amikor az embernek nincs megadva az az életkörülmény vagy színvonal ami biztosítaná az embernek a tisztes megélhetést. Mert kinek van joga eldönteni hogy a járműmérnök a fontosabb vagy az autóelektronikai műszerész? Hogy csak orvosra van szükség, de OKJs ápolóra nincs? Persze értem én hogy egy diploma megszerzése adott esetben 4-6-8 évig is tart, de ez magában nem indokolja azt hogy a fizetése 4-5-6*-osa legyen egy szakmunkásnak.

És itt jön ki igazán a diplomások felelőssége a dologban. Ha úgyis ők vannak felsőbb körökben, ők irányítanak vállalatokat, vezetnek cégeket, befolyásos emberek akkor az ő feladatuk lenne megteremteni a szakmunkásoknak is a tisztes megélhetést.

2017. nov. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!