Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány miért van a...

A magyar kormány miért van a diplomák ellen, amikor egy diplomás sokkal könnyebben talál állást és sokkal magasabb a fizetése?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értem,hogy mire jó ez diplomaellenes politika.Nem radikálisan diplomaellenes, de azért ellenzi a kormány.

Illetve, a szakmunkásképzést támogatják, ami persze nem baj, de akkor sem kellene "diplomaellenesnek" lenni.


Elmondom az én problémámat.

Én gépgyártás-technológusként végeztem, pár éve.Amikor tanultam a tanárok kábították a tanulókat,hogy hú de jó végzettség ez, meg 1 hét alatt lehet állást találni vele jó fizetésért....stb

Műszaki beállítottságú vagyok,akkor nem akartam egyetemre menni (azóta már műszaki karon vagyok hallgató), ezért elvégeztem ezt.Középfokú műszaki végzettség, gondoltam biztos keresett.


Aztán kiderült,hogy egy nagy fenét, sőt a legtöbb középfokú műszaki végzettséggel nem lehet normális munkát találni Magyarországon.Normális alatt azt értem,hogy nem betanított szalagmunka meg műszakozás.

Két véglet van a munkaerőpiacon, diplomás pozíció vagy szalagmunka.



A történethez hozzátartozik,hogy kommunikációs szintű német nyelvtudásom is van,papírral.


Aztán nagy nehezen, 4 hónap után találtam állást.

Itt a kollégák 80 százaléka diplomás, ugyanazt csináljuk, de nekik 40 ezerrel magasabb az alapbére, mert van diplomájuk.


Még van 3 félévem az államvizsgáig,azt bánom,hogy nem egyből érettségi után egyetemre mentem.A saját naivitásom miatt veszítettem éveket.



Szóval, aki azt mondja,hogy nem kell diploma, elég a középfokú végzettség, az rohadtul nem ismeri a magyar munkaerőpiacot.



2017. nov. 19. 11:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Utóbbi:


Tőlem idéztél. Nem állítom, hogy a szakmunkások és általában a melósok bunkók és tudatlanok, egyszerűen az egy valószínűsíthető - és tapasztalható - dolog, hogy általános műveltségből és (valós!) társadalmi, gazdasági és egyéb ismeretekből több ragad egy olyan emberre aki huszonX éves koráig gimnázium és egyetem padjait koptatja, mint aki elmegy melósnak általános után. Ezzel nem akartam bántani senkit. A politológus hallgató meg lehet hogy nem tudja mi az a fángli. Ezek csak társadalmi jellemzők, nem kívántam bántani ezzel senkit.

2017. nov. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
ui: azt hogy a szakmunkás réteg bérezése hogyan alakul, nem cégvezetők és mérnökök határozzák meg, hanem a mindenkori gazdaságpolitika. Amúgy egyáltalán nem biztos hogy mindenképpen lényeges a befolyás szempontjából a képzettség. Jelenleg ott tartunk hogy az ország egyik legbefolyásosabb embere pl. gázszerelő...
2017. nov. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Jó ugorjunk át azon hogy a felcsúti Ramszesz meg a gázszerelő cimbora hogyan alakítja a saját zsebpénzét mert ez egy másik téma.


Nem haragszom az általánosítás miatt, én is szakmunkás vagyok hiába van meg a pontom jó pár egyetemi szakra is, és hiába nem tartom magam butának.

Az hogy nem a diplomásokon meg alapvetően az eliten múlik az hogy hogy alakul a gazdasági helyzet Magyarországon az nekem új. Akkor miből adódik az hogy sokszorosa a fizetésük az átlag melóséhoz képest? Azért mert 4-6-8 évvel többet ült az iskolapadban?

A másik érdekes vetülete a dolognak, ha nincs a sok adózó szakmunkás akkor a sok államilag támogatott gyerkőc miből tanulnia?

2017. nov. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
A szakmunkások bérét szerintem közel sem csak az határozza meg hogy a munkaadó mennyire kapzsi. Az hogy egy bejelentett munkavállaló után mekkora talicska pénzt kell a munkaadónak befizetnie, az nem kicsit szól bele abba hogy az adott vállalkozó 1. mennyi embert alkalmaz az adott munkákra 2. mennyit tud nekik fizetni. Az, hogy egy cégtulajdonos vagy ügyvezető sokkal többet keres mint az alkalmazottja, az teljesen normális dolog. Ő tartja benne a pénzét, ő az aki a felelősségek nagy részét vállalja és ha nem keresne lényegesen többet mint a melósa, akkor talán mindezt nem lenne értelme csinálnia. Ezt általában nem látják sokan. Céget vezetni felelősség. Ha nincs anyagi tartalék, bármilyen kisebb probléma taccsra vághatja az egészet és mindenki lapátra kerül. Most nem védőbeszédet akartam tartani, csak azért a mérlegnek két oldala van.
2017. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Az utolsó kérdésed nem értem.... honnan veszed hogy csak a szakmunkások adójából tanulnak a gyerkőcök? :) pont hogy a szakmunkásoknál a legkisebb az adóbefizetés (eleve nagyon sok a feketemeló). Könyvelőcégünk van, ismerem a számokat amiket a kis- és középvállalkozóink befizetnek havonta. Ők tartják el az országot kb. illetve az EU.
2017. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"1. mennyi embert alkalmaz az adott munkákra 2. mennyit tud nekik fizetni."


Ezt nem teljesen értem. Ha esetleg erre tudnál valami példát hozni azt megköszönöm.


"Az, hogy egy cégtulajdonos vagy ügyvezető sokkal többet keres mint az alkalmazottja, az teljesen normális dolog. Ő tartja benne a pénzét, ő az aki a felelősségek nagy részét vállalja és ha nem keresne lényegesen többet mint a melósa, akkor talán mindezt nem lenne értelme csinálnia. Ezt általában nem látják sokan. Céget vezetni felelősség. Ha nincs anyagi tartalék, bármilyen kisebb probléma taccsra vághatja az egészet és mindenki lapátra kerül."

"A szakmunkások bérét szerintem közel sem csak az határozza meg hogy a munkaadó mennyire kapzsi"


Ezt a gondolatsort nagyjából így tudom elképzelni. A munkaadó valóban csak nagyjából 70%-ban határozza meg azt hogy milyen arányban részesíti a sajat hasznából a munkavállalót. Azt kéne tudatosítani hogy mindkét félnek szüksége van a másikra.

2017. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

72%


Írtam új kommentet, kérlek arra is reagáljon és utána reagálok a kommenteidre. Csak hogy legyen valamicske rendszer a dologban és lássuk egymás érveit! Persze ha csak van kedved egy kis eszmecserére

2017. nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Látom ma már nem kapok választ tehát inkább kezdem én:


"Az utolsó kérdésed nem értem.... honnan veszed hogy csak a szakmunkások adójából tanulnak a gyerkőcök? :) pont hogy a szakmunkásoknál a legkisebb az adóbefizetés (eleve nagyon sok a feketemeló)."


A dolgozó emberek adójából tudnak a gyerkőcök tanulni, márpedig idehaza sokkal több a szakmunkás mint a diplomás.

Szakmunka: legalább középfokú végzettséget igénylő munka


A kőműves segédmunkás nem szakmunkás, a könyvelő, a bolti eladó, a rendszergazda, az autószerelő, a mentőautó sofőr, a postás, a szakács, a pincér, a gumis, a villanyszerelő, a biztonságiőr, a pénzszállító, a hentes, a cukrász, a varró, a fényképész ezek mind szakmunkások. Innentől kezdve akárhogy lehet magyarázni, bizony a szakmunkások viszik előre az országot jelenleg.

2017. nov. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

22:55

Az azért téves, hogy ők viszik előre. Az ő munkájuk (és ezt úgy mondom, hogy én is az vagyok) csak arra elég, hogy vegetáljon az ország. Ahhoz, hogy előre is haladjon átvett vagy kitalált újítások kellenek, amikhez már nem elég sanyi a kocsmában.

2017. nov. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!