Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Soros György terv pro & kontra?

Soros György terv pro & kontra?

Figyelt kérdés
2017. dec. 1. 12:11
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
83%
Azt ugye vágjátok, hogy ez továbbra is csak egy javaslat csomag Sorostól és nem konkrét parancs, hogy ezt azonnal így csináljátok?
2017. dec. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
82%

A probléma pont az, hogy elolvastam, és ti nem...


"First, the EU has to accept at least a million asylum-seekers annually for the foreseeable future."


Ez egy helyzet felmérés, ami a helyzethez mérten pontos. Mi a gond vele?

Ja hogy kontextus nélkül gondolom ezt egyfajta parancsnak lehet értelmezni. De ha elolvasod kontextusban, akkor ez egy olyan kijelentés, hogy "esni fog az eső egy hétig, és hogy be ne ázzunk, ezeket kell csinálni..." Úgy is folytatódik: "And, to do that..."

Szóval most azzal van a bajod, hogy Soros szerinted nem megfelelően méri fel a helyzetet, vagy a második lehetőség a nyerő, és egyszerűen a szövegértés nem megy?


"The EU should provide 15,000 euros ($16,800) per asylum-seeker for each of the first two years to help cover housing, health-care and education costs — and to make accepting refugees more appealing to member states."


Mint írtam is, ezzel nem értek egyet. Soros szerint az EU fizessen az EU tagállamoknak a migráns befogadásért, mert 1) ezzel elősegítik az integrációt és 2) ösztönzik a tagállamokat. De én elvből ellenzem az integrációt, mivel hogy ellentétes az egyéni felelősségvállalással.

2017. dec. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
53%
DE! Orbán viszont láthatólag Sorossal ért egyet, hiszen az EU-ra akarta hárítani a migrációs költségeket, pl. a kerítés építést. És pontosan ez Soros javaslatának a lényege itt, hogy az országok kapjanak pénzt az EU-tól a migrációval járó költségekre.
2017. dec. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
89%

Na de miért baj, hogy írt egy ilyen cikket? Miért baj, hogy ő mit szeretne?

Az internet tele van mindennel, aztán más mégsem zavarja ennyire a jónépet. Pedig kismillió őrült írását olvashatjátok...

2017. dec. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
18%

" Miért baj, hogy ő mit szeretne? "


Azért mert egy befolyásos emberről van szó akinek a döntései emberek millióira is hatással lehet

2017. dec. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
97%
15-ös: Rajta kívül több száz befolyásos ember van, aki TÉNYLEg hatással van ránk. Putyin pl. Az miért nem baj?
2017. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
94%
*Azt akartam írni, hogy több száz befolyásos ember van a világban - és vannak akik tényleg hatással vannak ránk.
2017. dec. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik ez egy igen nehéz kérdés.
2017. dec. 1. 16:28
 19/49 anonim ***** válasza:
54%

14-es

A "kismillió őrültből" csak egyet-egyet fogad az EU vezetése.

2017. dec. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
20%

" 15-ös: Rajta kívül több száz befolyásos ember van, aki TÉNYLEg hatással van ránk. Putyin pl. Az miért nem baj?"


Birom az ilyen idétleneket mint te. Mondtam én egy szóval is hogy putyin nem baj?

2017. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!