Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki a munkaalapú társadalomban...

Aki a munkaalapú társadalomban hisznek, nem zavarja őket, hogy 40-50 évesen már lehajszolt öregembernek néznek ki?

Figyelt kérdés
Voltam nem rég németországban, ott sokkal fiatalosabban néznek ki az emberek 50+ évesen is. Nálunk idehaza már gyakran 40 évesek is szikkadt öregembernek néznek ki üres tekintettel. Olyan lestrapáltak, hogy kb. 20 évvel öregebbnek látszanak. Mitől lehet ez? Az életszínvonal különbség lehet az oka? Ha nálunk jelentősen nőne az életeszínvonal az jó hatással lenne az öregedésre is?

2017. dec. 3. 18:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
61%

Hát, alapvetően sok minden tehet a kelet-európaiak "korai öregedéséről".

-sokkal gyakoribb nálunk a 3 műszakos, monoton, szalagmunka mint az értelmiségi munka, rendes munkaidősvel

-sokkal kedvezőtlenebbek, ezáltal sokkal egészségkárosítóbbak a munkakörülmények

-a munkaerőt sokkal jobban védik, sokkal jobban emberszámba veszik az embert nyugati cégek, miközben itt a kizsigerlés a divat

-sokkal egészségtelenebbek az ételek, még ugyanazon márkanév alatt is ide a rosszabb, alacsonyabb tápértékű élelmiszereket hozzák a multik

-magas a dohányzás és az alkoholizmus ráta, ami öregíti a bőrt meg az egész szervezetet

-rosszak a sport lehetőségek, és nincs kialakulva a rendszeres testmozgás kultúrája

2017. dec. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
67%

Nem nagyon zavarja őket.

40 felett nagyon sokan elkezdenek inni,bekerülnek egy párhuzamos univerzumba,amit úgy hívnak,depresszió,kiégés,életuntság.


Isznak,telefalják magukat,cigiznek,ez is rátesz.


Aztán vannak,akik 1 gyereket sem tudnak felnevelni normális körülmények között,de azért van nekik vagy 3.

De,hogy mit esznek,az másodlagos,valami olcsó legyen.

Akkor mivel a gyereknek se jut mindenre,maguktól még többet vonnak meg.


Na,meg a gyárban dolgozás,több műszakozás,nem alvás.


De még általában ünneplik is a modernkori rabszolgaságot...

2017. dec. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
A németeknek még a fingja is szivárvány illatú?
2017. dec. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Akik nem hisznek a munkaalapú társadalomban, nem zavarja őket, hogy munka nélkül nincs pénz? Jó, nálunk munkával sincs pénz, de ez nem a munkaalapú társadalom miatt van.
2017. dec. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Szerintem a kemény munkától önmagában senki nem lesz vén trotty. Inkább az életmód és a hozzáállás. A magyar pesszimista és 40 évesen már temetkezik, de azért szívja a cigit, nem vigyáz magára. Szerintem fejben is eldől, ki, milyen szemléletű, lelkileg mennyire fiatalos, mennyire optimista, jövőbe néző ember, vannak - e céljai, elképzelései stb.


A szeszt nem mondom, mert azzal én is élek, az étvágyam sem rossz, 110 kiló vagyok, sokszor kelek korán - nálunk kamionosoknál a korán az 1 - 2 óra hajnalban - ha dolgozom, akkor napi 13 - 15 órát dolgozom, de lehet, hogy szerencsém is van, nyilván részben genetika is, de 35 - 36 - nak szoktak tippelni.

2017. dec. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

A lènyeg ez:

Ha rendesen fizetnek, sokan dolgoznak ès rendesen dolgoznak mert van motiváció. Ha nem fizetnek rendesen akkor nincs motiváció hiszen csak túlèlni tudnak a dolgozók. Ezèrt sokan más utakat választanak a túlèlèshez szüksèges pènz megszerzèsèhez. Ez elèg logikus nem gondoljátok?

2017. dec. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 kasz gyu ***** válasza:
Nálunk a munkaalapú annyit jelent, hogy 1 ember, 2 vagy 3 enber munkáját végzi. Már ahol tényleg munkáról van szó. Minden túl van bonyolítva, biztosítva, nehezítve akadékokkal, + az éjszakai melók. Hát ilyen helyeken lehet öregedni, az biztos.
2017. dec. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

"A szeszt nem mondom, mert azzal én is élek, az étvágyam sem rossz, 110 kiló vagyok,"


Ja,akkor szerinted egy elhízott alkoholista az egészséges?

2017. dec. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"Ja,akkor szerinted egy elhízott alkoholista az egészséges?"


Nem, de nem arról volt szó, hanem arról, miért néz ki elhasználtnak sok középkorú. Nyilván vannak faktorok, ezek némelyike engem is érint.


Azért az még nem alkoholista - szerintem, de majd jönnek a szakértők - aki megiszik vacsorára 2 - 3 doboz sört.


Én a cigire haragszom, mert annak semmi értelme, semmi kedvező hatása, káros, büdös, drága. Ugyanakkor a kis mértékű alkoholfogyasztás, főleg jó minőségű bor, egyáltalán nem káros, sőt.


És nyilván ott a genetika is, elég csak Churchill - re gondolni, aki szivarozott, piált, dagadt volt, egy világháború sem lehetett nagyon stresszmentes vezetőként, mégis valami 90 évet élt.

2017. dec. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Azért az még nem alkoholista - szerintem, de majd jönnek a szakértők - aki megiszik vacsorára 2 - 3 doboz sört. "


Pedig az.

2017. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!