Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki a munkaalapú társadalomban...

Aki a munkaalapú társadalomban hisznek, nem zavarja őket, hogy 40-50 évesen már lehajszolt öregembernek néznek ki?

Figyelt kérdés
Voltam nem rég németországban, ott sokkal fiatalosabban néznek ki az emberek 50+ évesen is. Nálunk idehaza már gyakran 40 évesek is szikkadt öregembernek néznek ki üres tekintettel. Olyan lestrapáltak, hogy kb. 20 évvel öregebbnek látszanak. Mitől lehet ez? Az életszínvonal különbség lehet az oka? Ha nálunk jelentősen nőne az életeszínvonal az jó hatással lenne az öregedésre is?

2017. dec. 3. 18:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"Pedig az."


De nem.

2017. dec. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Aki naponta 2-3 söert megiszik, az alkesz.
2017. dec. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Nem azon múlik, hogy mennyit iszik valaki, hanem hogy tudna-e alkohol nélkül élni, ha kell.
2017. dec. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Lényegtelen,hogy tud-e alkohol nélkül élni vagy sem.

A legtöbb alkoholista simán le tudna szokna,akarat kérdése.


De,aki napi szinten több liter alkoholt visz be a szervezetébe az bizony alkoholfogyasztó,akkor nevezzük így.

Mindegy,hogy részeg lesz-e tőle vagy sem,a lényeg,hogy a szervezetébe rendszeresen visz be alkoholt,ha nem is függ tőle,de a szervezetébe kerül.

Tehát romlik az egészségi állapota folyamatosan,mivel az alkohol szárítja a bőrt,rongálja a májat,belső szerveket.


Persze van 1-2 előnyös tulajdonsága is,pl fertőtlenítő hatás,de ezt nem napi szinten kell a szervezetben véghez vinni.Mint ahogy méregtelenítő kúrát sem napi szinten tartunk,hanem mondjuk 2-3 havonta egyszer.


Aki rendszeresen fogyaszt alkoholt,annak mindenén meglátszik,bőrén,vérképén,a fizikai teljesítőképessége is romlik idővel.

2017. dec. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Ugye az emberek az "alkoholista" szó hallatán vagy a dühöngő őrültre gondolnak,aki részegen kötekedik,vagy arra mondjuk,aki annyira részeg,hogy ereje sincs felkelni.


Nagyon sok alkoholista dolgozik.És nagyon meg lehet látni rajtuk.

Ez nem azt jelenti,hogy ők minden nap taccsrészegre isszák magukat,de lehet látni az arcukon,szemüregen.

Rengeteg ilyet látok mondjuk pénztáros nők között,vagy olyanok között akik valamilyen fizikai munkát végeznek,mert csak itallal bírják elviselni az életet,a napi fokozott megterhelést.

2017. dec. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Azért van két szó a fogalomra. A részeg dülöngél, mert elvesztette az önkontrollt. Lehet, hogy alkoholista, lehet, hogy csak aznap teszi. Az alkoholista vagy dülöngél vagy nem, de látszik rajta. És a lényeg, nem tud leszokni, nem tud meglenni nélküle. Az "akarat kérdése" egy nagy tévedés, a dolog nem ismeretét mutatja. Az alkoholistának akarata se nagyon szokott lenni.


Megjegyzem, mindezeknek a munkaalapú társadalom problematikájához semmi köze.

2017. dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Aki nem tud meglenni nélküle,az gyakorlatilag már halál közeli állapotban van.

Ismertem ilyet,szinte a halálból jött vissza,mégis le tudott szokni,pedig az orvosok már lemondtak róla,olyan értékei voltak.


A munkaalapú társadalomhoz olyan szinten van köze,hogy sokan nem bírják elviseli a mindennapi munkahelyi nyomást,stresszt,a rohanó életet.

Ezért néznek sokan a pohár fenekére.


Persze ettől még van sok olyan alkoholista is,aki nem ennek köszönhetően lesz alkoholista.

De ajánlom nézz szét a szakmunkás emberek között mennyi az aki nem iszik semmit,vagy soha.

Szinte nem látni ilyet.

Édesapám szakmunkás,és a munkatársai jelentős része alkoholista.

Sokat dolgoznak kevés pénzért.Nem is csoda,hogy idáig jutnak.Azt az életet 40 évig józanul kevesen tudják elviselni.

2017. dec. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Ha már szóba került az alkohol.


Én megkülönböztetek - magamtól, teljesen önkényesen . iszákosokat (magam idesorolom) és alkoholistákat. Az iszákos szereti, issza a szeszt, nem dugja el, nem tagadja le. Munkájára, életére nincs negatív hatással. Ha egy - két napig nem iszik, nagy ügy, semmi gondja.


Az alkoholista függő. Látott már valaki innen igazi idült alkoholistát? Én igen. A kettő között ég és föld a különbség. A függő izzad, remeg mint a nyárfalevél, de elég egy kis pohár fröccs és már jobban van, de nem tud alkohol nélkül élni, meg is halhat, ha hirtelen elvonják tőle - ismertem személyesen ilyen illetőt. Egyedül élő züllött fiatalember, egy bagatell dolog miatt kórházba került, hozzátartozója nem volt, ott ugye szesz nincs a kórházban, nem tudták mitől van olyan marha rosszul, aztán fogta magát és meghalt.


Az alkohol mint olyan, méreg, ezt eddig is tudtuk. De nagyon nem mindegy a minősége és hogy hogyan isszuk. Én pl. mindig, kivétel nélkül, eszem is, ha alkoholt iszom, és ha lehet fordítva is, egy finom fogás csak akkor esik jól, ha ihatok valami jót mellé.


Kb. 20 éves korom óta, minimum 2 - 3 sört megiszom naponta, a koleszterinem magas, magas a vérnyomásom is, jó az étvágyam, mondjuk gyenge fizikumúnak még nem neveztek, 42 vagyok, 35 - 36 - nak tippelnek ha megborotválkozom és rövid a hajam, a pofám, bőröm alapján.


Ha hosszú a szőröm, akkor látszik a sok ősz szál.

2017. dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"Kb. 20 éves korom óta, minimum 2 - 3 sört megiszom naponta, a koleszterinem magas, magas a vérnyomásom is, jó az étvágyam,"


Már többször leírtad ezt,hogy "jó az étvágyad"-Ez nem egy pozitívum,azt jelenti zabálsz,mint a ló és még iszol is rendesen alkoholt,hát jó,hogy magas a koleszterin szinted,és a vérnyomásod.


Attól,mert genetikailag egy magas,testes hegyomlás vagy,az nem azt jelenti,hogy jó a fizikumod.

Amiket leírtál már kizárja a jó fizikumot.


Az,hogy valaki fiatalosan öltözik,vagy fiatalabbnak néz ki,nem feltétlen az egészségi állapotából következik,hanem genetikai okai is lehetnek.

Aki meg el van hízva,annak nem olyan ráncos a bőre sem,de ettől még ő nem egészséges.

2017. dec. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

29.


Ácsi, én nem azt mondtam, nem azt bizonygatom, hogy az én életvitelem egészséges. Nem az, kamionos vagyok 17 éve, sok ülés, stressz, éjszakázás, nekem, ha pisilni kell, ki kell szállnom a - 15 fokban adott esetben, nem egy kényelmes életvitel. Vállam, térdem már érzem néha.


Csak azt mondom, hogy önmagában a mérsékelt alkoholfogyasztás - 110 kg vagyok, azért ez még nem hegyomlás kategória - egy 100 + kilós férfinak 2 - 3 sör semmi, nem túlságosan ártalmas.


Fizikum. Most akármit ideírhatok, egy napi szinten sportoló körberöhög, de ma is megcsinálok 50 fekvőtámaszt, van egy egykezes 20 kg súlyzóm, de nehezebbet akarok, mert nem túl megerőltető. Tudok úszni egy órát egyfolytában. Jó, tudom, hogy ez nokedli, egy komolyan gyúrónak, sportolónak, de mondom, szerintem nem vagyok rossz formában - csak többet kéne mozognom.


A pofám meg nem az elhízástól sima, csak az arcomról meg nem mondanád a testtömegem, pocakos vagyok, mint sok férfi 40 felett. Nem vagyok kövér, ha valaki meglát, nem a kövérség jut eszébe rólam, bár nyilván nádszál sem vagyok.


Ahogy feljebb vázoltam, én úgy látom a cigi ráncosít nagyon, akit ismerek a korosztályomból és bagózik, szinte mind idősebbnek látszik a koránál.


És ott van még a genetika, én mindig későn érőbb voltam, és mai is - mások mondják, engem olyan nagyon nem is érdekel - hogy 35 körülinek tartanak.

2017. dec. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!