Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is itt az ideje...

Szerintetek is itt az ideje elgondolni egy nagykoalíciót a Jobbik és a többi ellenzéki párt között?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=BMgYQn1JIkM


Szerintem amire Heller Ágnes buzdít már nem is tűnik olyan lehetetlennek, és butaságnak. Amikor először mondta, még nem gondoltam erre, de egyre inkább az a meggyőződésem, hogy egyszer ennek vége kell lennie, és ez egy lépés lehetne nemet mondani arra ami Magyarországon zajlik.


És mondom ezt úgy,m hogy nem vagyok Jobbikos, sem szimpatizáns. De már engem sem érdekel. Vona mérsékli a pártot, sajnos túl lassan, plusz megváltozott a felállás. Nem?



2017. dec. 9. 11:49
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
9-es ebben még van is valami, viszont ahhoz, hogy tényleg ne csak az legyen a cél, hogy mindenki többel jusson be a parlamentbe mint 14-ben, hogy ne legyen Fidesz kormány, ahhoz előbb mindenki másnak kell oda ülni. És nem a Fidesznek, hogy az erőviszonyokat megváltoztassák korrektre. És eztán arányos parlamentek alakuljanak, ebben nincs vita. Illetve sajna még van, még nem egyértelmű mindenkinek. De ez így nem mehet, ennek vége kell lennie. Ha addigra toljuk a vitát erről, a tárgyalást az egy asztalhoz ülést, amikor a gyerek is megérti, hogy úgysincs erre más lehetőség, mint legalább az egyénikben megállapodni akkor elkésünk. Ez elől nincs menekvés ebben a rendszerben, és erről kár vitázni de mégis kell, és nem majd akkor.
2017. dec. 9. 18:53
 12/21 anonim ***** válasza:

Én ebben csak ott látok max realitást, hogy ha ezek a pártok le tudnak egymással ülni, és KÖZÖS PROGRAMBAN meg tudnának egyezni. Nem csak abban, hogy min kellene változtatni, hanem abban is, hogy hogyan. Pl. választási rendszer átalakítása? Okés, de hogyan? Erről előre kell megegyezni, és nem akkor, amikor már a parlamentben ülnek. Más kérdés, hogy mindegyik párt állná-e a szavát, szóval az egész programot nyilvánosságra kéne hozni.

Ebben tehát az is simán benne lenne, hogy nem egy teljes ciklusról szólna a dolog, hanem pl. egy jogi és közigazgatási konszolidációról, netán ha meglenne a kétharmad, akkor egy alkotmány-konszolidációról is, de kétlem hogy ebben a Jobbik és az MSZP közös nevezőre jutna. Mint ahogy azt is, hogy a választási rendszerben a kis pártok a nagy pártokkal. Szóval ez egy nehéz dolog.

2017. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

11:

Emlékszel a "régi" választásokra? 2010-re vagy még pláne azelőttre, amikor két forduló is volt. Amikor a jelöltek sok helyen visszaléptek egyéniben egy másik jelölt javára. Néha az első forduló előtt, de akkor is max pár héttel, néha a két forduló közötti 2 hétben. Egy másik, esélyesebb jelölt javára. Csak ennyit kellene szerintem lemodellezni majd március-április környékén, semmi mást.


A "nem Fidesz, nem Jobbik" pártok pedig tudom eléggé félik az 5%-os bejutási küszöböt. Ehhez nem tudok mit mondani, erről nekik kell megállapodni. Aki úgy látja bejutna (mondom, szerintem az LMP, DK, MSZP igen, magától) vagy nem (minden más), azoknak ez alapján kell a listás szövetségeiket alakítgatniuk. De az egyéni körzetek sokkal fontosabbak és könnyebben lehet azokról döntést hozni.


Én most elmondom, full Jobbikos vagyok 2010 óta és még előttéről is (plusz az LMP tetszett még), de ha a körzetemben az egyéni Jobbikos jelölt visszalépne egy baloldali javára, akkor egyéniben arra szavaznék, listán meg a Jobbikra. Csak tényleg a Fidesz elhúzhasson és lehessen valami más.

2017. dec. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#7 "Kapjon mindenki annyi mandátumot a választáson, amennyit, aztán le lehet ülni koalíciós tárgyalásokra."


Persze...

Szerinted a baloldal belemenne, hogy a Jobbik ossza a lapokat, ha ő kapja a legtöbb szavazatot?


Értsd meg, hogy még a baloldalon se bíznak egymásban...

Nyilván ismerik egymást eléggé...

Mindenki igyekszik ELŐRE lezsírozni a dolgokat, mert mindenki érzi, hogy nagyon necces a dolog...


Figyeld meg, hogy mocskosabb háttéralkuk születnek ezeken az asztal alatti rugdosásokon, mint amit el tudsz képzelni.


És NYILVÁN nem csak a magyar érdekek vannak figyelembe véve, hanem ott tolonganak a külföldi hiénák is, hogy "visszavegyék" a járandóságaikat, mint a garantált 8%-os haszon, meg az évi 300 milliárd "tervezett" veszteség a Nemzeti Banknál...

2017. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

N A G Y koalíciót ?


A Jobbikkal ?


Ahogy a ma délutáni tüntit elnézem, a parlamenti küszöb se lesz meg, akkor se ha elengedik a büntetést...

2017. dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Há' nyilván nem fáklyás forradalomra számított senki. De azt kimondta legalább Puzsér is, és Vona sem homlokegyenest beszélt ettől, hogy gyakorlatilag ma egy volt gárdista egyetértett egy volt SZDSZ-essel, és nem szakadt le az ég. Ez a lényeg! Hogy annak vége kell lennie, hogy itt mindenki mindenki ellen van, és nem érti, hogy egyébként mindenki embereket képvisel, már az is aki 2%-os, más hónapban meg 4 vagy ilyesmi, meg az is aki 16%-os, meg az is aki jobboldalon meg az is aki baloldalon van. Az ellenzéknek meg most ez a lényeg, az Új Zélandi minta nem lehet túl távoli, egy esetleges Magyar esettől.
2017. dec. 15. 21:59
 17/21 anonim ***** válasza:
Jó lenne...
2017. dec. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#16 "hogy gyakorlatilag ma egy volt gárdista egyetértett egy volt SZDSZ-essel, és nem szakadt le az ég."


Hát EZÉRT nem volt nagy érdeklődés az esemény iránt...


De ha ilyen nagy az egyetértési kedv... Akkor mi akadályozza meg őket, hogy a Fidesszel is egyet értsenek?


Kilóg a lóláb, hogy a hatalomért az annyját is húsz forintért...


EZÉRT van az, hogy csak a leg elvtelenebbek tudnak egyetérteni, mert ők TÉNYLEG csak a hatalmat akarják... MINDENÁRON.


És a szavazók meg elgondolkodnak azon, hogy akkor ez s barátságos, egyetértő társaság tulajdonképpen MIT KÉPVISEL?


Szóval Vona beverte az utolsó szeget a Jobbik koporsójába.

2017. dec. 16. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

"Kilóg a lóláb, hogy a hatalomért az annyját is húsz forintért...

"


nem provokálok, de bagoly mondja. 1998-ban a választások vége előtt !napokkal! b+ napokkal Orbán Viktor közölte, hogy Torgyánnal soha. Be kell fejeznem a sztorit? Gondolom nem, na mindegy.


Csak itt az a baj, hogy a hatalomról beszélsz. Nyílván, hát mi másról, a Fidesz mellett egyre kevesebb szól. Abban értenek egyet, hogy ennek vége kell lennie. Mert vége kell lennie. s fárasztó nézni, hogy az egyetlen dolog ami miatt nincs vége az az, hogy nincs alternatíva.


Plusz: nem tudom jelent-e valamit számodra, a társadalmi kiegyezés igénye, de ma Magyarországon az egy hiányzó dolog. Fárasztó, hogy "te náci", meg "te libsi" meg "te baller" meg "te fasiszta" . Egyszer ebből elég. Nem folytatódhat ez még izé, ciklusokon át. Az elsődleges lépés a probléma megoldások útján, hogy le kell váltani a sofőrt. Ha nem csak a hatalmat létnád, ugye, akkor látnád ezt is.

2017. dec. 16. 08:42
 20/21 anonim ***** válasza:

#19 "Abban értenek egyet, hogy ennek vége kell lennie."


Igen...


Mind az 1500-an.


A többi meg vagy azt akarja, hogy ne legyen vége, vagy nem érdekli...


Értsd meg... A tegnapi számok NAGYON beszédesek.

2017. dec. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!