Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is itt az ideje...

Szerintetek is itt az ideje elgondolni egy nagykoalíciót a Jobbik és a többi ellenzéki párt között?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=BMgYQn1JIkM


Szerintem amire Heller Ágnes buzdít már nem is tűnik olyan lehetetlennek, és butaságnak. Amikor először mondta, még nem gondoltam erre, de egyre inkább az a meggyőződésem, hogy egyszer ennek vége kell lennie, és ez egy lépés lehetne nemet mondani arra ami Magyarországon zajlik.


És mondom ezt úgy,m hogy nem vagyok Jobbikos, sem szimpatizáns. De már engem sem érdekel. Vona mérsékli a pártot, sajnos túl lassan, plusz megváltozott a felállás. Nem?



2017. dec. 9. 11:49
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ui: Nyilván annak apropóján írtam a kérdést, amit a Jobbikkal tesz a Fidesz.
2017. dec. 9. 11:51
 2/21 anonim ***** válasza:
59%

Miben lenne jobb egy teljesen különálló nézetű pártok kormánya? Már az MSZP-SZDSZ kormány sem tudott sokszor kiegyezni a döntésekről.


Nem ez a megoldás. Ide egy párt kell, ami képes erősödni (nem csak arra, hogy 7 évig megélhetési politikusokat tegyen a parlamentbe), van egy elve, van egy vezető személyisége, vannak céljai.

Abból, hogy béna gittegyletek megélhetési politikusait egyesítjük, nem lesz semmi!

2017. dec. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ez eddig igaz de már szerintem sincs visszaút, jelenleg nincs egy párt ami erre jó, és ne is legyen egy párti kormányzás többé. Tanuljon meg kiegyezni egy kormány is amit több párt alkot amik nem értenek egyet, ahogy egy ellenzék is. Szerintem elég a csoda várásból, ennek egyszer vége kell lenni.
2017. dec. 9. 11:59
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem. A legjobb, ha mindenki külön listán indul és mindenki egyéni jelölteket indít, de az ellenzék leosztja egymás között, hogy ki melyik körzetben kampányol. Így a leghűségesebb szavazóknak nem kéne otthonmaradni, mert lehet a kedvenc pártjukra is szavazni, közben, akinek a Fidesz leváltása a legfontosabb, az is tudni fogja, hogy kire kell szavazni helyben - már, ha beveszi ezt a gyomra.


A Jobbik-LMP közös lista szerintem azért sem célszerű, mert eltérő a szavazótáboruk földrajzi eloszlása. De ez így jól is van, mert egyes régiókban a Jobbik, más régiókban az LMP erős, és így nem ütik egymást.


Az MSZP-DK-val meg nem tudom, lehet-e egyáltalán komolyan számolni?

2017. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Egyszer már volt ilyen a magyar történelemben, 1905-ben. Akkor az ellenzék összefogott, mert illegitimnek tartották a Szabadelvű Pártot a zsebkendőszavazás és az alkotmány semmibe vétele miatt. A Szövetkezett ellenzék megnyerte a választásokat, egy kis huzavona után kormányt is alakított. Sok sikert nem tudtak elérni és 1910-ben a Szabadelvű Pártból újjászervezett Nemzeti Munkapárt nyerte a választásokat, azzal a Tisza Istvánnal az élén, aki levezényelte a zsebkendőszavazást. Ezzel leginkább azt szeretném mondani, hogy attól, hogy egy ilyen koalíció megnyerné a választásokat a fidesz szavazók megmaradnának, és mivel valószínűleg nem működne egy Jobbik-baloldal koalíció túl eredményesen, vissza is térne a fidesz.
2017. dec. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A Szabadelvű Párt pedig két teljesen ellentétes nézetű párt fúziójából jött létre 1875-ben. Az a forgatókönyv is megvalósulhat.
2017. dec. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%

Fszom, de erről miért kell a választások előtt beszélni?!


Ilyen nincs sehol a világon, hogy már a választások előtt koalíciókról tárgyalnak a pártok. Németországban is most tök különböző erők kerültek a parlamentbe, de előtte senki ne beszéljen koalíció lehetőségéről senkivel. Ez annyira amatőr dolog. Tíz lépéssel előre gondolkodni, miközben még azt sem tudjuk, hogy a következő lépésünk következményei mik lesznek.


Kapjon mindenki annyi mandátumot a választáson, amennyit, aztán le lehet ülni koalíciós tárgyalásokra. A választás után. Tudjátok, ahogy kb az egész világon működik ez.

2017. dec. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
7-es, nálunk nem ilyen egyszerű a választási rendszerben.
2017. dec. 9. 14:22
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

De sok minden akkor is idő előtti még most. Mondjuk a Jobbiknál kitalálják, hogy a 100 egyéni körzetben visszalépnek 40-ben, olyan 40-ben ahol esélyesebb hogy balos jelölt nyer és arra kérik a választóikat hogy szavazzanak a legesélyesebb ellenzéki jelöltre, csak ne a Fideszre. Ezt sem most kell bejelenteni, hanem mondjuk 1 hónappal, pár héttel csak a választás előtt.

Vagy a DK, LMP, MSZP valószínűleg önmagától bejut a Parlamentbe listán (legújabb felméréseket nézve, bár közülük egy-kettőnek lehet húzós lesz). Nekik valószínűleg nem kellene közös listán indulniuk másokkal.


Az ellenzéki pártok felépíthetnék a saját identitásukat a kampány korai és középső részében, aztán a választás előtt néhány héttel az egyéni körzetekben tehetnének engedményeket egymás javára. BP-n sok helyen visszalépne a Jobbik, Kelet-Magyarországon sok helyen visszalépne pár balos jelölt, stb.


Csak az számít első körben, hogy a Fidesznek a Parlamentben kevesebb mint 50% képviselői helye legyen és ne tudjon kormányt alakítani. Aztán majd lehet elkezdeni más dolgokról is beszélni, ha ez összejött.

2017. dec. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
#7: Az igaz, hogy ilyen sehol nincs a világon, de olyan se nagyon, mint amit a Fidesz művel. Illetve egy- két helyen van hasonló, de jó lenne, ha nem"arra" tartanánk...
2017. dec. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!