Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyha a magyarok közönyösek...

Hogyha a magyarok közönyösek a politika iránt, akkor hogyhogy a Fidesz még mindig simán nyerni fogja a választást?

Figyelt kérdés
Ez ellentmondás. Ugyanis a közönyösség azt kellene, hogy jelentse, hogy egy idő után a Fidesznek is ki kellene fulladnia, de nagyon nem igy van, ugyanis a Fideszre még mindig irreálisan sokan voksolnak. Hogy van akkor ez a közönyösség tulajdonképpen?

2017. dec. 17. 12:19
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy meg, a közönyösség inkább a beletörődést jelenti: "ez van, ezt kell szeretni".
2017. dec. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
73%
Pont azért, mert felszínes okok miatt szavaznak, pl. sorosozás, rezsi, Brüsszel, migránsok, és nem a lényegi dolgok miatt, hogy milyen az életszínvonal, GDP, gazdasági növekedés, stb. Másrészt van egy magyarellenes, lejáratódott oldal, és egy szélsőjobboldal, lehet mondani, hogy a két szélsőség, ha a szélsőséges hazudozást, lopást, az ország tönkretételét (azaz magyarellenességet) középnek vesszük.
2017. dec. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

@2:


Orbánnál még személyesen az ördögre vagy egy földönkívülire is szívesebben szavaznék. Nála szinte biztos bárki jobb, de még ha nem is, őt meg kell állítani, a szavazófülkében, 2018 tavaszán. Nem biztos, hogy utána is lesz rá lehetőség.


@12:

Ok, rendben, akkor induljunk el onnan, hogy nem vagy birka.

De nézzük meg mi történik az országban:

- 3 000 000 ember 3 000 000 000 000 forintnyi nyugdíjvagyona KI LETT ZSAROLVA, ezzel el lett tőlük véve a nyugodt, méltóságteljes öregkor lehetősége, és egy olyan társadalmi katasztrófa lett előkészítve, amit most elképzelni se igazán tudunk. Ehhez hab a tortán az iszonyatos cinizmus, amivel ez kivitelezve lett. (Nem "elvettük", hanem "megvédtük", ugye.) De ahogy látom, ez Téged nem érdekel.

- 20 éve még a térség éllovasa volt az ország, és a Bokros-csomagnak hála iszonyatos áldozatok árán, de végre elkezdett stabilizálódni a rendszerváltás káosza után. Ma csak Romániával tudjuk magunkat összehasonlítani, és ebben is évről évre szánalmasabb az eredmény. De ahogy látom, Téged ez nem érdekel.

- Az egészségügy romokban, a rákbetegek csak a legolcsóbb kezelést kapják meg, miután a helyzetük sokat súlyosbodott a szűrővizsgálatra való végtelen várakozás miatt. De ahogy látom, Téged ez nem érdekel.

- Agyon vagy adóztatva (világrekord 27% áfa, az szja 15%, de ez semmit se jelent, a munkáltatódnak kb. kétszer annyiba kerülsz az adók miatt, mint amit nettó megkapsz, és hidd el, ö ezt nézi, amikor eldönti, hogy mennyit adjon neked), de az adód nem értelmesen van elköltve, hanem a stadionok nőnek belőle gombamód, és nincs olyan nap, hogy m. lőrinc ne nyerjen közbeszerzést. De ahogy látom, egy újabb dolog, ami szimplán nem érdekel.


Két kérdésem lenne ezután:

- Mi érdekel Téged, ha ilyen, közvetve az életedet megszabó dolgok nem?

- Hogy neveznél valakit, akit ennyire nem érdekel semmi, ami a jelenére és jövőjére nagy hatással van/lehet?

2017. dec. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
54%

OFF következik. ma 07:43 Kérted, hogy válaszoljak neked, hogy miért szavazok a Fideszre azok ellenére amiket te írtál, hát válaszolok.


Nem sokáig akarok az országban maradni, de pár évig mindenképpen maradni fogok. Jó esetben az egész családdal együtt (4 fő). A cél ország Németország lenne. Mikor kimegyünk minél több pénzre lenne szükségünk, amiben a Fidesz alatti környezet segít nekünk. Hiába írod nekem az adókat, az egykulcsos adó több pénzt hoz amennyit bármi más elvisz a Fidesz alatt. Hiába nyer Mészáros Lőrinc attól nekem még mindig megéri a Fidesz anyagilag. A magyar nyugdíj,egészségügy nem lesz hatással rám/ránk mivel nem itt leszünk/kezeltetjük magunkat öregkorunkra. Magyarország katasztrófája elkerül minket, de rövidtávon a Fidesz megéri nekünk. Amúgy nem csak magammal törődök ha azzal jönnél, hanem a családommal is de pl a jövőbeli magyar kórházak,nyugdíj állapota az nem az én dolgom lesz akkor már.


Lehet, hogy nem szimpatikus de az a válaszom.

2017. dec. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
Szégyelld el magad, és költsd a különbözet többszörösét gyógyszerre!
2017. dec. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
Nem birka vagy, hanem egyenesen hazaáruló.
2017. dec. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
54%
Nincs szükségem gyógyszerre, köszönöm szépen jól megvagyok nélkülük is. Inkább költöm valami drága dologra ami boldogít. Tudod én a kérdésedre válaszoltam csak erre letámadsz. Milyen dolog ez? Ha ilyen emberek vannak akkor jobb is ha Németországba megyek.
2017. dec. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén, nem érdemled meg?


"Tudom, hogy viktornak köszönhetően az ország minden szempontból tönkremegy. De nekem nem baj, én már kint leszek, a haza nem érdekel, viktor ad nekem harminc ezüstöt, a szavazatom az övé. "

A meztelen csiga hozzád képest gerincoszlop.

2017. dec. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
54%

tegnap 16:36


Egyébként én nem hiszem, hogy a Fidesz annyira tönkretenné az országot mint ahogyan írod. Ők is csináltak jó dolgokat. Simán lehet, hogy ha az ellenzék valamelyik tagja kormányozna (szerencsére kevés rá az esély) semmi sem lenne jobb. Nem tudom, hogy a 30 ezüst a te szemedben mennyi de annál többet ad szerintem. Másrészről tudod én őszintén válaszoltam neked. Te akartad, hogy válaszoljak nem? Akkor mi a bajod? Nálam az őszinteség nagy erény, de úgy látom nálad nem számít az őszinteség előnynek. Mellesleg nem te döntöd el, hogy mekkora "gerincem" van. Szóval amit írsz az nem ér semmit. Nem vagyok önző, nem csak magammal törődök hanem a családdal, barátokkal is de nem az én dolgom helyrehozni az ország sorsát.

2017. dec. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

Ez egy meddő, de amúgy nagyon érdekes vita.

Ha gondolod, hagyjuk abba, ha gondolod, folytassuk.


1) " Ők is csináltak jó dolgokat ".

És mégis, mi olyan rohadtul jó?

Az egészségügy? Az oktatás?

Nagyon szükséges szerkezeti reformok valósultak meg? Csökkent a korrupció?

Nőtt a versenyképesség?


Bármennyire is erőltetem meg magam, valahogy ezt nem látom. De mindig nyitott vagyok az

új tények befogadására.


2) "Nem tudom, hogy a 30 ezüst a te szemedben mennyi. "

Metafóra. [link]

Amennyi az aktuális piaci értéked. A mellékelt ábra azt mutatja, hogy van ilyen.


3) " Mellesleg nem te döntöd el, hogy mekkora "gerincem" van."

Ha én döntöttem volna el, hidd el, többet raktam volna beléd. Ez ténymegállapítás volt.


4) "Nem az én dolgom helyrehozni az ország sorsát."

Ez a mentalitás az igazi probléma.

Szavazni első körben egy erkölcsi kötelesség, amellyel a legjobb belátásod szerint a legjobb irányba mozdíthatod el az ország dolgait. A szavazás mint jog csak ezután jön. De nálad ez megfordult. Van lehetőséged tenni egy szűk körért, (saját bevallásod szerint a családért és a barátokért), és akkor rögtön huszadrangúvá válik, hogy melyik döntés viszi legelőrébb az országot.


5) "Akkor mi a bajod?"

Lásd fentebb + a tény, hogy ezt egy cseppet sem szégyenled.

2017. dec. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!