Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyha a magyarok közönyösek...

Hogyha a magyarok közönyösek a politika iránt, akkor hogyhogy a Fidesz még mindig simán nyerni fogja a választást?

Figyelt kérdés
Ez ellentmondás. Ugyanis a közönyösség azt kellene, hogy jelentse, hogy egy idő után a Fidesznek is ki kellene fulladnia, de nagyon nem igy van, ugyanis a Fideszre még mindig irreálisan sokan voksolnak. Hogy van akkor ez a közönyösség tulajdonképpen?

2017. dec. 17. 12:19
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
54%

1, A Fidesz sem rombolt minden döntésével. Az egészségügy nem túl jó az oktatás sem. Viszont a Fidesz alatt is vannak kórház felújítások, tehát nem csak rombolt. Ezt végig lehet hallgatni [link] Egyébként itt is vannak nézőponti kérdések ami szerinted rossz lehet, de szerintem jó.


2, Tudom, hogy képletesen mondtad, csak nem tudtam, hogy amikor írtad gondoltál e valami (kics-nagy) értékre. Mert Júdás 30 ezüstje nem volt valami hihetetlen pénz akkoriban ha jól tudom, ameddig a Fidesz eléggé megéri nekem. Más dolog aki egyszeri 10.000 ért szavazna rájuk meg más aki havi 60.000 ért.



3, Ezt arra mondtam, hogy nem te döntöd el, hogy mi miatt gerinces valaki vagy sem. Nem a te "hatásköröd" megmondani, hogy nekem mekkora. Te maximum annyit tehetsz, hogy elmondod a véleményedet arról, hogy szerinted mekkora. Ebből a szempontból kicsinek tűnhet, de nem ismersz, nem tudod, hogy más helyzetekben mennyire vagyok gerinces sőt azt sem, hogy mik azok a körülmények amik miatt kimegyek. Ezek pedig megváltoztathatnák a véleményedet, de nem ismered a pontos körülményeket. Itt egy kicsit magas lóról beszéltél, mintha te hatásköröd lenne megmondani az emberek erkölcsösségének, gerincességének a szintjét. Ez nem konkrét dolog, mindenki lehet némelyik helyzetben gerinctelen de máskor gerinces is. Sőt nézőpont kérdése is. Te pedig többnek hiszed magad annál ami vagy és ítélkezel pedig nem is ismersz.


4, Megint nem te döntöd el, hogy az én mentalitásom probléma e vagy sem. Maximum szerinted probléma. Ez is nézőpont kérdése.


Egyébként két kérdésem van feléd feléd. Írtad ezt.


"Van lehetőséged tenni egy szűk körért, (saját bevallásod szerint a családért és a barátokért)"


Szerinted kire/kikre kellene gondolnom szavazáskor? A családomra akiket szeretek és jó életet akarok nekik + persze magamnak is vagy idegenekre akik pont le.szar.nak engem, talán az ország többi lakosára akik között olyanok is vannak akik utálnak?


A második ha azt mondom, hogy a "haza" sem tett értem semmi jót, sőt itt sok rossz dolog ért, miért érdekelne akkor engem?

2017. dec. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

Legalább annyit igazán megtehetnél, hogy mivel már úgyse maradsz, nem hozol azoknak a jövőjére nézve rossz döntést, akik igen. Szavazz érvénytelenül, vagy ne menj el. Már ezzel sokat tennél mindenkiért.


Egészségügy: A rákbetegek megkapják a legolcsóbb gyógyszert, miután a vizsgálatra való végtelen várakozás alatt sokat súlyosbodott az állapotuk. Vége a történetnek. Dobálózhat a viktor a számokkal, ezek után nem leszek kíváncsi az álláspontjára.

Oktatás: Igen, de van egy óriási csavar a dologban: az egyházi intézmények 3,5-szer többet kapnak gyerekenként, mint a függetlenek, és ez a szám tovább nő. Tehát nem mindenkinek az oktatása jó. Egy jól nyaló réteg kap minőséget, ahol amúgy szervilis idióták nevelődnek. A többieknek meg zuhan a színvonal.


A látott tények azt hiszem, hogy minden alapot megadnak az ítélkezésre. Ha ez neked nem tetszik, az nem az én problémám.


"Más dolog aki egyszeri 10.000 ért szavazna rájuk meg más aki havi 60.000 ért. " - elszomorítalak, egyáltalán nem nem. Pont olyan vagy, mint a halmozottan hátrányos helyzetű, akit egy zsák krumpliért meg lehet venni. Csak neked történetesen nagyobb a zsák krumplid. Sőt, az említett halmozottan hátrányos helyzetűvel jobban együtt tudok érezni: neki a zsák krumplin az múlik, hogy éhezik-e. Neked csak állítólagos, homályos és idióta ambícióid, meg hogy hány "drága dolog ami boldogít"-ot tudsz venni.


Kire szavazz? Aki majd kőkeményen elszámoltatja azt, akik miatt úgy érzed, hogy innen menned kell?

Az általad linkelt hölgyből is kinézem, meg a jobb oldalon is van egy szimpatikus fiatalember, aki megígérte.

2017. dec. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
54%

"A látott tények azt hiszem, hogy minden alapot megadnak az ítélkezésre."


Te nem ismered a tényeket csak beszélgettél velem néhány fordulatot. Attól még nem ismered a tények nagyját csak pár dolgot. 3 kérdésem van hozzád.


1,Miért gondolod, hogy neked kell eldönteni, hogy milyen szempontok alapján szavazzak/ne szavazzak?


2, Nem gondolod becsülendő dolognak ha valaki őszinte?


3, Ha szerinted én nem vagyok rendes csak egy haszonleső fa@, viszont azok szerint nagyon is rendes és önzetlen vagyok akiket szeretek, akkor adnom kellene a véleményedre?

2017. dec. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

1) Nem az én dolgom eldönteni, csak kommentáltam a nyilvános helyre kiírt véleményedet. A végső döntés a tied. Ne aggódj, nem fogok odamenni melléd a fülkébe, kitépni a tollat a kezedből és xelni helyetted.


2) Az őszinteség igen. Az, hogy mennyire kevésért hajlandó vagy az országot bajba sodorni, nem. (A baj mindig az irreális ígéretekből adódik. Az igazán nagy baj meg a betartott irreális ígéretekből. Lásd mik történtek, hogy az egykulcsos szjadó miatt keletkezett 500 milliárdos lyuk be legyen foltozva. )

De ha peched van, még te is megszívhatod.

[link]


3) Eléggé egy gagyi környezeted lehet, ha ott önzetlennek és rendesnek számítasz.

2017. dec. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként már leírtam neked, hogy az ország lakossága nem tett értem semmit, azért nem érdekel, hogy mi lesz velük ellenben a családomat szeretem ezért inkább szavazok a környezetem miatt akik szeretnek. Megkérdeztem tőled, hogy minek szavazzak olyanok miatt akiket nem érdeklek?


3) "Eléggé egy gagyi környezeted lehet, ha ott önzetlennek és rendesnek számítasz."


Úgy tűnik nem értetted meg amit mondtam egészen idáig ezért elmagyarázom. Nincs gagyi környezetem sőt az embere 99% ának rosszabb. Arra próbáltam rávilágítani, hogy én bizonyos szemszögekből/helyzetekből nézve nem vagyok rendes és önzetlen (amit ugye ismersz) viszont másik helyzetekben amik érdekelnek engem ott igen (ezeket te nem ismered). Ha eddig nem világos ez azt jelenti, hogy ha valami nem érdekel (pl az ország), akkor azzal szemben nem vagyok rendes, de pl egy olyan emberrel akit nagyon szeretek, sokkal rendesebb és önzetlenebb vagyok mint azt te hinnéd. Ez ugye így világos? Ez nagyon fontos.


Mellesleg az ellenzékik lenézik/gyűlölik az összes Fideszest. szóval ha utálnak engem miért ne szavazzak arra akit ők nem akarnak? Ez is egy érv. Ha ezek az emberek utálnak engem arra szavazok akit nem akarnak.

2017. dec. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, előrébb nem fogunk jutni, de megpróbálom újra megmagyarázni.


Szóval: a választás célja az eredeti tervek szerint az lenne, hogy az ország vezetésére legalkalmasabb kormány alakuljon meg. Erre sajnos a módszer nem mindig a legalkalmasabb, de az eddig talált legjobb. (Bár jelen állás szerint egy Brüsszelből küldött szakértői kormány is jó lenne, mint ami több európai országban volt a 2008-as válság kirobbanása után. Én kimondottan örülnék neki.)

A választásokkal a probléma, hogy felelőtlen ígéretek születnek ilyenkor; még nagyobb probléma, hogy ezeket gyakran be is tartják (lásd egykulcsos szja). Ez is a szavazatvásárlás egy eszköze.


Ha megvettek téged, megvettek, kész, én is csak sajnálni tudom, mást tenni nem.


Amire rá akarlak vezetni, hogy akkor legalább ismerd el, az ezzel járó felelősséggel együtt. Szállj le a magas lóról.

Semmivel nem vagy jobb, mint a halmozottan hátrányos helyzetű embertársunk, akit egy zsák krumpliért vesznek meg, vagy a kisnyugdíjasnál, akit 10 000 forintnyi Erzsébet-utalvánnyal. Az, hogy az árad magasabb, nem teszi a dolgot kevésbé undorítóvá. Sőt, rosszabb vagy. A halmozottan hátrányos helyzetű ember valószínűleg funkcionális analfabéta, és nem fogja fel a súlyát a szavazásnak. A kisnyugdíjas valószínűleg 50 körül lehetett, amikor először beleszólást kapott az ország ügyeibe. És ennek megfelelően kevésbé érti meg, hogy mi múlik rajta, illetve a szavazófülkében mekkora hatalom is van a kezében. Te viszont nem hivatkozhatsz a tudatlanságra se. Ha lenézed az előbb említett, könnyen megvásárolható embereket, én pontosan ugyenemiatt nézlek le. (Mint ahogy kifejtettem, az eseted súlyosabb, mert jobban tisztában vagy a dolgokkal. És az, hogy drágább vagy, az égadta világon semmit nem jelent.)

Persze, értem én, mindig lehet nagyon jó indokokat találni, meg hogy mennyi jó dolgot kezdesz a pénzzel, meg stb.. De szerintem mindennek van határa. És jobban együtt tudok érezni a halmozottan hátrányos helyzetűvel, akinek a zsák krumplin az múlik, hogy éhezik-e.


U.I.: De ha mindenképp annyira kell a pénz, van valaki, aki jó sokat ad a lelkedért. A telefonszáma nincs meg, de ha kell, akkor majd kapcsolatba lép veled.

[link]

2017. dec. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
54%
19.valaszolo jobbik propagandista .... Minden jobbikos kerdes alatt ott liheg.. Szemelyesen vona berelt fel, hogy probalod elhitetni a neppel, hogy a sz..r jobbik a fidesz alternativa?! Nagy nulla a jobbik... fidesz 2.0
2017. dec. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
54%

12-23 09:56 Nem tudom, hogy nézed e még mert ugye az ünnepek alatt nem néztem fel ide és eltelt pár nap.


Írtál egy adagot arról, hogy miért van a maga szavazás és a felelősségről amikre válaszoltam is volna, de én is írtam pár dolgot amiben igazam van és elmentél mellettük. Egyébként itt megjegyzem, hogy nem lehet eldönteni egyértelműen, hogy melyik párt lenne jó az országnak vagy sem. Rajtam kívül is szavaznak a Fideszre rengetegen és gondolom nem mindenki azért, mert megvették őket. Na de a lényeg:


1, Tulajdonképpen az én döntésem ésszerű. Amikor szavazok miért lenne ésszerűtlen, hogyha magamra és az szűk környezetemre gondolok (akiket szeretek és akik engem is) ahelyett, hogy olyan emberekre gondoljak akik semmit sem tettek értem, esetleg akik utálnak is? Nem lehet mindenkire nézve jó döntést hozni, de miért ésszerűtlen ha engem azok érdekelnek akikkel szeretjük egymást, és nem az idegenek?


2, Szerinted én nem vagyok rendes. Viszont ha valaki a családjáért,testvéréért sokat tesz, másokért meg nem akkor nem nézőpont kérdése, hogy rendes e valaki? Nyilván valóan igen. A te szemszögedből nem, máséból meg igen. Erre sem írtál semmit, nyilván mert igazam van.

2017. dec. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
54%
Szóval amikor azt írtad, hogy nem vagyok rendes tévedtél, mert az vagyok, csak azokkal akik nekem számítanak is.
2017. dec. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 feco8888 ***** válasza:
100%
hajrá jobbik
2017. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!