Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mennyire etikus...

Szerintetek mennyire etikus feláldozni 1-2 generáció teljes életét, azért, hogy majd "az unokáidnak jobb lesz"?

Figyelt kérdés

Én azt látom,hogy akik ma itt 40 év alatt vannak,teljesen kilátástalan az életük.Gyakorlatilag a kormány teljesen ellehetetleníti,elüldözi őket.

A legtöbb ember 20-40 között csak vergődik,tengődik,nem látják a jövőt.

Olyan árak vannak,hogy 30 év alatt nem lesz saját lakásod,de még albérlet is luxus.Sokan több generációban laknak,mert nincs kiút ebből az állapotból.


És mindezt miért?

Azért,mert páran fent,azt hiszik,hogy a felső tízezer meggazdagszik itt a jelenlegi adórendszer miatt,akkor majd mi leszünk a 2.Svájc vagy Luxemburg.


Ti mit gondoltok,mennyire etikus emberek millióinak az életet beáldozni egy bizonytalan jövőért,azért,hogy egy szűk réteg marhára gazdag legyen,a többség pedig nyomorog.

Mi a garancia arra,hogy ebből az ország gazdaságilag,társadalmilag profitálni fog.

És mennyire etikus 1-2 generáció teljes életét beáldozni ezért?


2017. dec. 20. 16:52
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Miért nem lehet kis léptékben haladni?

Miért kell ugyanazokat az embereket teljesen kizsigerelni?

2017. dec. 20. 16:53
 2/19 anonim ***** válasza:
17%

Mondjuk Berlinben az éves medián bérből 4 nm lakást tudsz venni miközben Budapesten "csak" 3nm-t. Szóval maradva a te 30 évednél akkor Németországban is kell legalább 22.5 év.


Mivel vagy beáldozva? Mehetsz külföldre összeszedni a pénzt ha nincs 20 éved saját lakásra. Után meg jöhetsz haza virítani a lóvét. De még ha itthon is maradsz akkor is ha tanultál valamit vagy vállalkozol ennél jóval hamarabb is össze lehet szedni egy lakásra valót, arról az őrült ötletről már nem is beszélve, hogy esetleg nem biztos, hogy csak Budapest vagy valamelyik megyeszékhely központjában lehet csak lakni.


Igazad van, hogy sok fiatal csak tengődik és nem látja a jövőt de ez a saját választása(nem választása) miatt van, külföldön is ugyanez jellemző, mert egyszerűen már nem döglesz éhen ha nem vagy életrevaló így sokan nincsenek is motiválva, hogy kezdjenek valamit magukkal.

2017. dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%

1) Aki bárkit be akar áldozni, mert "majd jobb lesz", az áldozza be magát, minket meg hagyjon ki belőle. A saját pénzedet átutalhatod Mészáros Lőrincnek, ha az szerinted jó. De az enyémet talán nem kéne. Annyira etikus valakinek az életét beáldozni, amennyire ő meg akarja hozni azt az áldozatot.


2) Az, hogy a meggazdagodott felső osztály majd mindenkinek jó lesz idővel, működik egy klasszikus kapitalista rendszerben. De a "crony"* kapitalizmusban ("urambátyám rendszer", ahogy magyarul gyakran nevezik) éppen ellentétes a hatás. Ez a gazdag csoport nem termeli a pénzt mindenkinek, hanem veszi el. A klasszikus esetben életképes vállalkozók életképes vállalkozásai teremtenek munkahelyeket, adóznak, stb. A crony esetben a gazdag vállalkozók csoportja nem jövedelem az államnak, hanem ráfizetés.

* [link]

"Crony capitalism is an economy in which businesses thrive not as a result of risk taken for them, but rather, as a return on money amassed through a nexus between a business class and the political class."


Szóval akinek az a várakozása, hogy a Mészáros Lőrincek majd fellendítik a gazdaságot, az teljesen el van tévedve.


3) Mi a rendes magyar kifejezés arra, hogy "Crony capitalism". Nem hiszem el, hogy nincsen, hiszen Magyarország az egyik iskola példája ennek a rendszernek. Mintha nem lenne amerikai szó arra, hogy fegyver vagy sült krumpli :D

2017. dec. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%
Az a baj, hogy ez 1-2 generáció mlva sem lesz jobb...
2017. dec. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Erről 1X beszéltem az Egyetemen az egyik tanárral.

Röviden ezt mondta. Bár tudta mindenki h a Kádár Rendszer hiteleivel mi a helyzet ez senkit nem érdekelt.


Ez ma sincs másképp.

2017. dec. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, hogy etikus- e, azt viszont sajnos, erősen kétlem, hogy majd az unokáinknak jobb lesz. Illetve lehet, csak sajnos úgy tűnik, hogy nem idehaza.
2017. dec. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Nyilvánvaló, hogy az általad említett modell nem kifizetődő, jogilag és erkölcsileg is erősen megkérdőjelezhető, ám erős túlzás azt mondani, hogy a fiataloknak kilátástalan a jövője. Aki szorgalmas és kényelmesen akar élni, annak lehet -anyagi értelemben- tisztességes élete. Én 32 éves vagyok, 6 év munkatapasztalatom van mérnökként, és vidéki nagyvárosban a magyar átlagbér majdnem háromszorosát megkeresem. Nem hajszolom túl magam, nem kell túlóráznom és bőven van magánéletem is. Az egésznek annyi a titka, hogy nem siránkoztam és nem a kormánytól vártam a segítséget, hanem megteremtettem magamnak a jövőmet. Egyedül azt sajnálom, hogy a diplomám megszerzése után nem mentem ki külföldre néhány évre dolgozni, hogy itthon vehessek egy házat, pedig a lehetőségem megvolt.


Előttem már megtette valaki, de az ingatlanárakra én is kitérnék. Sokan abban az álomvilágban élnek, hogy 5-6 év spórolással mindenki saját lakást, házat vehet, mint a szocializmus idején. A rendszerváltás előtt az állam erősen korlátozta az ingatlanok árát, sokszor még jelentős támogatásokat is adott a fiataloknak lakásvásárlásra. Ez a kapitalizmusban nem így működik, mégis sokan azt gondolják, hogy így kéne legyen. Ki kell ábrándítsam őket, a kapitalista országokban ez nem így működik.

2017. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 árokpart ***** válasza:
0%
Pedig természetesnek kellene lenni utolsó hozzászólóra reagálva. Nézzetek meg egy 1980-as évek elején Budapesten játszódó filmet , hogy milyen boldogak az emberek. Na ez a boldogság pl. Prágában a mai napig megmaradt.Meg kellett volna nekünk is hagyni és továbbvinni a rendszerváltás előtti termékeket és autókat és egyéb járműveinket is. Bizony bizony ez a fajta kapitalizmus ami nálunk van 1-2 hónap múlva szerintem megbukik. Cseh mintájú szocializmus és kapitalizmus keverékére van szükség.
2017. dec. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%
A Fidesz minden magyart feláldoz, a kétmillió szavazóját pumpolja és a határon túliakat, így próbál még plusz szavazóhoz jutni, mert itthon kifujt a kétmillával az az embertípus akit hülyére tud venni vagy meg tudja venni a becsületüket.
2017. dec. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"Mivel vagy beáldozva? Mehetsz külföldre összeszedni a pénzt ha nincs 20 éved saját lakásra. "


Már ne haragudj,de nemzetállamban élünk,aminek a neve Magyarország.

Na már most a mindenkori magyar kormány azzal nem érvelhet,hogy "lehet menni külföldre".

Ugyanis mi ennek az országnak az állampolgárai vagyunk.

Ha mindenki így gondolkodik,akkor ki marad itt,és miből fogják eltartani az országot,azokat,akik az állami szférában dolgoznak?


Ha egy országban az az érv,hogy lehet menni máshová dolgozni,annak az országnak nincs jövője.

2017. dec. 20. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!