Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mennyire etikus...

Szerintetek mennyire etikus feláldozni 1-2 generáció teljes életét, azért, hogy majd "az unokáidnak jobb lesz"?

Figyelt kérdés

Én azt látom,hogy akik ma itt 40 év alatt vannak,teljesen kilátástalan az életük.Gyakorlatilag a kormány teljesen ellehetetleníti,elüldözi őket.

A legtöbb ember 20-40 között csak vergődik,tengődik,nem látják a jövőt.

Olyan árak vannak,hogy 30 év alatt nem lesz saját lakásod,de még albérlet is luxus.Sokan több generációban laknak,mert nincs kiút ebből az állapotból.


És mindezt miért?

Azért,mert páran fent,azt hiszik,hogy a felső tízezer meggazdagszik itt a jelenlegi adórendszer miatt,akkor majd mi leszünk a 2.Svájc vagy Luxemburg.


Ti mit gondoltok,mennyire etikus emberek millióinak az életet beáldozni egy bizonytalan jövőért,azért,hogy egy szűk réteg marhára gazdag legyen,a többség pedig nyomorog.

Mi a garancia arra,hogy ebből az ország gazdaságilag,társadalmilag profitálni fog.

És mennyire etikus 1-2 generáció teljes életét beáldozni ezért?


2017. dec. 20. 16:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"Mondjuk Berlinben az éves medián bérből 4 nm lakást tudsz venni miközben Budapesten "csak" 3nm-t. Szóval maradva a te 30 évednél akkor Németországban is kell legalább 22.5 év. "


Igen,csak Berlinben mondjuk 1000 euro a minimálbér,nálunk meg a 300 eurót sem éri el.


De ott nem is feltétlen saját lakásban gondolkodnak,mert annyi bérből kényelmesen lakbért is lehet fizetni,és még félre is lehet tenni.


Nálunk nemhogy félretenni nem tudsz,de még lakbért sem tud mindenki fizetni.

És itt nem a jól felszerelt albérletre gondolok,ahol minden konyha eszköztől kezdve,minden megtalálható.


Egy retkes lyukat nem tudsz megfizetni.

2017. dec. 20. 18:08
 12/19 A kérdező kommentje:

"ám erős túlzás azt mondani, hogy a fiataloknak kilátástalan a jövője. Aki szorgalmas és kényelmesen akar élni, annak lehet -anyagi értelemben- tisztességes élete. Én 32 éves vagyok, 6 év munkatapasztalatom van mérnökként, "


Igen,te abba a 10-ből 2 emberbe tartozol,aki megtud élni itthon.De a másik 8-cal mi a helyzet?

2017. dec. 20. 18:11
 13/19 A kérdező kommentje:

"Előttem már megtette valaki, de az ingatlanárakra én is kitérnék. Sokan abban az álomvilágban élnek, hogy 5-6 év spórolással mindenki saját lakást, házat vehet, mint a szocializmus idején. "


Nekem saját lakás sem kellene.

De Magyarországon ma akinek nincs saját lakása,az gyakorlatilag pengeélen táncol.

Senkinek nem kellene saját lakás,vagyis az emberek nagy része megelégedne a bérlakással is,ha mondjuk meg tudná fizetni.

De itt sem lakásra nem telik,sem albérletre.

Gyakorlatilag meg kell várni mire meghalnak a szüleid,hogy saját ingatlanhoz juss.

Ez "jó" esetben 50 éves korodra következik be.


Egy 2-3 szobás lakásban viszont nem fér el 5-6-7-8 ember.Nem egészséges.

2017. dec. 20. 18:14
 14/19 A kérdező kommentje:

Ezzel szemben,másoknak több ingatlanja van.

Vagy olyan lakásban lakik,ahol 2-3 felesleges szoba is,agy akár szint van.


Mások pedig egyre szűkebb térben nyomorognak.

2017. dec. 20. 18:16
 15/19 anonim ***** válasza:
26%

"Ha mindenki így gondolkodik,akkor ki marad itt,és miből fogják eltartani az országot,"


Jelenleg a totális csőd felé megyünk ennek biztos jele a történelmi csúcsokat ütögető munakeröhiány és a folyamatos elvándorlás.

Ennek az országnak kb 10 max 20 éven belül annyi.

2017. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Én inkább úgy kérdezném:

Etikus e beáldozni a jelenlegi generáció életét, hogy a politikusainknak még az ükunokái is jól éljenek?

2017. dec. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem csak a politikusok,hanem kb még 1-2 millió ember,akik ebből profitálnak,megszedik magukat.

Amikor összeomlik az ország ezek fognak először elhúzni innen.

2017. dec. 20. 19:10
 18/19 anonim ***** válasza:

"Amikor összeomlik az ország ezek fognak először elhúzni innen."


Kb mindenki aki nem egy hajléktalan szintjén él. Elfog húzni. Jelenleg minden 6 gyerek külföldön születik.

Mindenki tudja miért.

2017. dec. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
32%

#8 Prágában megvan ez a felling amit írsz. Ja nincs meg, mert ott a medián bérből 2nm-et veszel évente, szóval még nehezebb ott lakást venni egy átlagos bérből.


#10 ha saját lakást akarsz akkor két lehetőséged van (már ha csóró vagy) felveszel szépen hitelt és 20-25 év alatt kifizeted a lakásod vagy fogod magad és elmész külföldre ott a vesédet is kidolgozod és 5 év múlva itthon (nem Németbe, mert annyit nem tettél félre) vehetsz egy lakást.

Ez máshol is így van, nem magyar sajátosság.


#11 (mindig lenyűgöz, hogy itt az internet de meg se próbálod magad leellenőrizni a saját téveszméid)

Maradva Berlinnél: 1498 a minimálbér, egy átlagos lakás bérleti díja a központban 750 euró (a fizetésed fele), kijjebb meg 540 euró. Nyilván magasabb az életszínvonal de ez nem az elmúlt 20 évben alakult így(semmi köze nincs az általad érzett feláldozáshoz, mert 2006-ban is ugyanúgy megvolt ez a különbség), illetve maradva a realitások terén azért ott is a fele alsó hangon elmegy az albérletre és akkor még közös költség, kaja, pia stb.-t nem számoltunk, szóval nem tudom mennyit rak félre az ottani proli.


#13 a saját lakás befektetés, ha csóró akarsz maradni egész életedben akkor dolgozz sokat, költsd el aztán majd ha lerokkansz vagy nyugdíjba kerülsz csodálkozz, hogy éhen döglesz. Nem mindegy neked, hogy a banknak fizetsz havi 70-80 ezret vagy egy főbérlőnek?

2017. dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!