Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én vagyok az egyetlen aki nem...

Én vagyok az egyetlen aki nem bosszankodik amiatt, hogy Magyarország "kommunista hagyományokkal" rendelkezik?

Figyelt kérdés

Sokan panaszkodnak amiatt, hogy Magyarországon még mindig jelen van a kommunizmus hagyatéka a Fideszben, MSZP-ben és egyéb pártokban a kissé diktatórikus kormányzásuk miatt, a korrupció miatt, a munkaalapú társadalom miatt és még lehetne sorolni.

Meg úgy eleve szerintük az egész társadalom kommunista mentalitású.


Az én véleményem csak annyiban különbözik, hogy nem látom ebben a problémát.

Noha a múlt rendszernek sok értékes vívmánya már nincs mint pl a sorkatonaság, ügynökhálózat, munka és persze megszűnt a Szovjetunió is.


De azért még mindig nem jellemző hazánkra az a politikai korrektség mint ami Nyugaton van, hogy az élet szép és jó.


Orbán hatékonyan irányítja az országokat és keménykezű ahhoz, hogy kezeljen olyan problémákat mint a migránskérdés.

Továbbá Magyarországon munkaalapú társadalom van ahol az emberek vagy dolgoznak keményen vagy pedig megtalálják a kiskapukat, ügyeskednek a siker elérése érdekében, tehát az érvényesül aki életrevaló.

Tökéletes ellentéte ez a nyugati jóléti "érezd jól magad" társadalmaknak ahol az emberek elkényelmesedtek, ugyanis nem élvezni kell az életet hanem dolgozni azért, hogy a közösség hasznos tagja legyél.

ez a sokak által megvetett kommunista mentalitás: a közösségi szellem, a munka, rend, hatékonyság, fegyelem.


Talán a magyarországi nyugdíjasokra/idős emberekre még azért jellemző ez a mentalitás.


Ti mit gondoltok erről?



2017. dec. 30. 14:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Én troll? Te hozakodsz elő olyasmikkel, amiktől a válaszolóknak a haja égnek áll :D
2017. dec. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"Nem tudják azt sem, micsoda hatalmas államadósságok keletkeztek a kommunizmus idején, amik a rendszerváltás után 20 évig visszavetették a fejlődést, mert azt kellett törleszteni. A kommunizmus gyerekként kezelte az állampolgárokat, meghozta helyettük a döntéseket, és sokan még mindig nem nőttek fel a demokráciához."


Sajnos a politikusok, különösen a kormány és slepje még mindig követik ezt a kommunista mentalitást.

Nem írnak ki szavazást olyan kérdésekben, ahol a polgárok igenis szavazni szeretnének azzal a felkiáltással, hogy "drága, sokba kerül". Közel annyiba kerülne, mind az un. konzultáció.

Nevetséges, hogyan csináltak majmot ebből az országból.

2017. dec. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

'Én úgy vagyok vele, hogy a kommunizmust és nácizmust is szeretem, mert nemes eszmék a demokráciával ellentétben.

A diktatúra az egyetlen járható út.'


Egen? Qrvára nemes eszme lehet az, ami több millió áldozatot követelt :P

Ha komolyan gondolod, amit leírtál, akkor sürgősen keress föl egy pszichiátert.

2017. dec. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
De ha gondolod, átköltözhetsz Fehéroroszországba.
2017. dec. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek megint elvitte a cicus a nyelvét.
2017. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
A fijjúg a bányába daógoznak!!!
2017. dec. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést lementem, hogy később tanulmányozni tudjam a magyar mentalitás működési mechanizmusát és pontokba tudjam szedni a jellemzőit.
2017. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16-os, ez a kérdezőnek ideális munkakörülmény lenne :)
2017. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

'Ezt a kérdést lementem, hogy később tanulmányozni tudjam a magyar mentalitás működési mechanizmusát és pontokba tudjam szedni a jellemzőit.'


Nem árt, mert nem jósolok neki hosszú élettartamot.

2017. dec. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Az ügynökhálózat arra volt jó, hogy tudjanak mindenkiről mindent. Így sokkal nagyobb közbiztonság volt és az emberek nemigen mertek a hatalom ellen lázadni, aki pedig igen.. Az besúgóhálózatok elrettentik az embert attól, hogy bármilyen szabályt megszegjen, különben beviszik és ilyen esetben pedig durva módszerei voltak a rendőröknek."


Ezt sírod vissza, te szerencsétlen? Gulágokat vagy koncentrációs táborokat szeretnél újra?

Te vagy tényleg trollkodsz, vagy pedig egy szadista vadállat vagy, akit sürgősen be kell vinni a zárt osztályra, mielőtt másokkal is elhiteti agyament eszméit!

Vigyél virágot Rákosi barátod sírjára, aztán sietve tűnj el a süllyesztőben.

Ha olyan világ lenne, amilyet te szeretnél, már régen valami "kellemes" zárkában csücsülnél, és "a rendőrők durva mődszereit" élveznéd ahelyett, hogy itt rontod a levegőt...

2017. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!