Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én vagyok az egyetlen aki nem...

Én vagyok az egyetlen aki nem bosszankodik amiatt, hogy Magyarország "kommunista hagyományokkal" rendelkezik?

Figyelt kérdés

Sokan panaszkodnak amiatt, hogy Magyarországon még mindig jelen van a kommunizmus hagyatéka a Fideszben, MSZP-ben és egyéb pártokban a kissé diktatórikus kormányzásuk miatt, a korrupció miatt, a munkaalapú társadalom miatt és még lehetne sorolni.

Meg úgy eleve szerintük az egész társadalom kommunista mentalitású.


Az én véleményem csak annyiban különbözik, hogy nem látom ebben a problémát.

Noha a múlt rendszernek sok értékes vívmánya már nincs mint pl a sorkatonaság, ügynökhálózat, munka és persze megszűnt a Szovjetunió is.


De azért még mindig nem jellemző hazánkra az a politikai korrektség mint ami Nyugaton van, hogy az élet szép és jó.


Orbán hatékonyan irányítja az országokat és keménykezű ahhoz, hogy kezeljen olyan problémákat mint a migránskérdés.

Továbbá Magyarországon munkaalapú társadalom van ahol az emberek vagy dolgoznak keményen vagy pedig megtalálják a kiskapukat, ügyeskednek a siker elérése érdekében, tehát az érvényesül aki életrevaló.

Tökéletes ellentéte ez a nyugati jóléti "érezd jól magad" társadalmaknak ahol az emberek elkényelmesedtek, ugyanis nem élvezni kell az életet hanem dolgozni azért, hogy a közösség hasznos tagja legyél.

ez a sokak által megvetett kommunista mentalitás: a közösségi szellem, a munka, rend, hatékonyság, fegyelem.


Talán a magyarországi nyugdíjasokra/idős emberekre még azért jellemző ez a mentalitás.


Ti mit gondoltok erről?



2017. dec. 30. 14:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

"Noha a múlt rendszernek sok értékes vívmánya már nincs mint pl a sorkatonaság, ügynökhálózat, munka és persze megszűnt a Szovjetunió is."


Ezek értékes vívmányok?? Na ne... vagy irónia akar lenni?


"érezd jól magad" társadalmaknak ahol az emberek elkényelmesedtek"


Kérdezz meg egy kivándorolt magyart, szlovákot, csehet, szerbet, hogy mennyire kényelmesedtek el!


"a közösségi szellem, a munka, rend, hatékonyság, fegyelem."


Na, mert ezek aztán marhára igazak voltak a kommunista rendszerre... ne viccelj már!

2017. dec. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Istenem, a kérdező annyira, de annyira visszaadja a tökéletes átlag magyart, hogy az már szinte mesteri.

Beismerem, már többször próbáltam régen trollkodni és megjátszani ezt a szerepet, de ez annyira finoman csinálja, hogy nem találok szavakat.

Lehet, hogy azért, mert ő nem trollkodik, hanem őszintén ezt gondolja. Ez sokat dob a hitelességen.

2017. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

+Noha a múlt rendszernek sok értékes vívmánya már nincs mint pl a sorkatonaság"


Az aztán nagy vívmány volt.


"ügynökhálózat"


Az direkt nagyon jó volt.


"megszűnt a Szovjetunió is."


A világ valaha volt legelnyomóbb állama.

2017. dec. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
És itt jön elő az, amikor sokan azt állítják, hogy a baloldal és a jobboldal nem egy skálán helyezkedik el, hanem egy körön, ahol a szélsőbal, valamint a szélsőjobb vége összeér egymásba.
2017. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"Noha a múlt rendszernek sok értékes vívmánya már nincs mint pl a sorkatonaság, ügynökhálóza"


"Tökéletes ellentéte ez a nyugati jóléti "érezd jól magad" társadalmaknak ahol az emberek elkényelmesedtek, ugyanis nem élvezni kell az életet hanem dolgozni azért, hogy a közösség hasznos tagja legyél. "


Szóval az ügynökhálózat értékes vívmány... Nyugaton pedig egy multinál nem kell dolgozni, csak lazsálni, bezzeg a szocializmusban a napi 6 kávészünet között halálra dolgozták magukat az emberek...


Ilyen jól felépített trollkodást már régen láttam. Hozok egy popcornt és csatlakozom hozzád kérdező!

2017. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

#5


Értsd már meg, hogy nem trollkodik. Teljesen komolyan gondolja.

Ez vagy a Wartburger lesz vagy a másik, amelyik ügynököket akart kiképezni, hogy hazacsábítsák vagy ha kell, akkor elrabolják a Nyugat-Európába távozott magyarokat.

2017. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem akarlak megsérteni, de elég nagy káosz van az agyadban. Először tájékozódni kellene, hogy mi a kommunizmus, mi volt vele a baj, és hogyan lett vége. Ha tudnád, akkor nem írnál össze-vissza.


A kommunizmus szelleme leginkább ott érhető tetten, hogy az emberek egy jelentős része még mindig azt hiszi, hogy Állambácsi egy isten, aki majd mindent megold, a pénz az úgy keletkezik, és ha a kormány nem oszt több pénzt a pénzfáról, az csak azért van, mert gonosz. Sírnak, hogy miért nincs ez, miért nincs az. Nem látják át, hogy több pénzt csak akkor lehet szétosztani, ha többet fizetünk be adóba. Nem tudják azt sem, micsoda hatalmas államadósságok keletkeztek a kommunizmus idején, amik a rendszerváltás után 20 évig visszavetették a fejlődést, mert azt kellett törleszteni. A kommunizmus gyerekként kezelte az állampolgárokat, meghozta helyettük a döntéseket, és sokan még mindig nem nőttek fel a demokráciához.

2017. dec. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

'Értsd már meg, hogy nem trollkodik. Teljesen komolyan gondolja.'


Szerintem pedig trollkérdés, csak nagyon igényesen fogalmazta meg, hogy komolynak tűnjön.

2017. dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A nulla reagálásból ítélve a kérdező épp most dől a röhögéstől a monitor előtt.
2017. dec. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Sajnos úgy tűnik, valóban én vagyok az egyetlen aki így gondolkodik.


Igen, első, a sorkatonaság értékes vívmány volt, mert ott lett ember az ember. Megtanulta mit jelent a közösségi szellem, a bajtársiasság, a tisztelet, alázat, fegyelem.

Megtanított arra, hogy feltétel nélkül engedelmeskedj a feletted állóknak és viseld el az igazságtalanságot, a nélkülözést.


A sorkatonaság tudod mit tanított meg? Az életet.

A mai fiataloknak nem sok fogalmuk van erről és ez az oktatási rendszer hibája is, mert ma már nem fegyelmezhet a tanár.


Az ügynökhálózat arra volt jó, hogy tudjanak mindenkiről mindent.

Így sokkal nagyobb közbiztonság volt és az emberek nemigen mertek a hatalom ellen lázadni, aki pedig igen..

Az besúgóhálózatok elrettentik az embert attól, hogy bármilyen szabályt megszegjen, különben beviszik és ilyen esetben pedig durva módszerei voltak a rendőröknek.



Én nem trollkodom, teljesen komolyan gondolok mindent amit írtam.


"Na, mert ezek aztán marhára igazak voltak a kommunista rendszerre... ne viccelj már!"


Miért talán nem voltak ezek jellemzőek a rendszerre?


Nézzük:


1. Közösségi szellem


A kommunizmusnak egyik alappillére volt ez.

Ott első a közösség. Minden állami, az az köztulajdonban volt, nem létezett magántulajdon.

Az embereket, a gyerekeket erre nevelték, hogy a közösségért dolgozzanak.

egy példa: rendszeres volt, hogy egy iskolai osztály kollektíven büntettek, mert ők egy közösség, az mindenki problémája és együtt kell megoldani.

ez a kollektivizmus volt jellemző mindenhol.


2. A munka


A munka szintén fontos volt, egy alappillér.

A munka határozta meg ki mennyire hasznos tagja a társadalomnak, akkoriban mindenkinek volt munkája, közveszélyes munkakerülőnek nyilvánították azt akinek nem.


3. Rend

A rend szintén jellemző volt a múlt rendszerre minden téren.

Közbiztonság volt, erős rendőrség létezett.

A rendőrnek nagy tekintélye volt, mindenki tisztelte őket és félt is tőlük nehogy bármilyen szabályt megszegjen.

A politikában is rend volt, mivel egypártrendszer volt.

Nem voltak liberálisok, demokraták akik szítják a feszültséget.

Mindenki dolgozott, mindenki tudta mi a dolga és kötelessége.

Az iskolában a rend volt, a tanár volt a főnök és a diák tudta, hogy hol a helye, ahogy otthon is.


4.Hatékonyság

A diktatórikus rendszerekre, a nácizmusra és a kommunizmusra egyaránt jellemző az, hogy hatékonyan kezelik a problémákat.

Nem vitatnak meg mindent, nem mérlegelnek hanem keményen az asztalra csapnak.


5. fegyelem


Az előbbiekből szerintem már egyértelmű, hogy ez is jellemző volt.


"És itt jön elő az, amikor sokan azt állítják, hogy a baloldal és a jobboldal nem egy skálán helyezkedik el, hanem egy körön, ahol a szélsőbal, valamint a szélsőjobb vége összeér egymásba."



Én úgy vagyok vele, hogy a kommunizmust és nácizmust is szeretem, mert nemes eszmék a demokráciával ellentétben.

A diktatúra az egyetlen járható út.



Robgrosról meg csak annyit, hogy na ő tényleg egy kötekedő troll aki csak provokálni jár ide.

2017. dec. 30. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!