Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én vagyok az egyetlen aki nem...

Én vagyok az egyetlen aki nem bosszankodik amiatt, hogy Magyarország "kommunista hagyományokkal" rendelkezik?

Figyelt kérdés

Sokan panaszkodnak amiatt, hogy Magyarországon még mindig jelen van a kommunizmus hagyatéka a Fideszben, MSZP-ben és egyéb pártokban a kissé diktatórikus kormányzásuk miatt, a korrupció miatt, a munkaalapú társadalom miatt és még lehetne sorolni.

Meg úgy eleve szerintük az egész társadalom kommunista mentalitású.


Az én véleményem csak annyiban különbözik, hogy nem látom ebben a problémát.

Noha a múlt rendszernek sok értékes vívmánya már nincs mint pl a sorkatonaság, ügynökhálózat, munka és persze megszűnt a Szovjetunió is.


De azért még mindig nem jellemző hazánkra az a politikai korrektség mint ami Nyugaton van, hogy az élet szép és jó.


Orbán hatékonyan irányítja az országokat és keménykezű ahhoz, hogy kezeljen olyan problémákat mint a migránskérdés.

Továbbá Magyarországon munkaalapú társadalom van ahol az emberek vagy dolgoznak keményen vagy pedig megtalálják a kiskapukat, ügyeskednek a siker elérése érdekében, tehát az érvényesül aki életrevaló.

Tökéletes ellentéte ez a nyugati jóléti "érezd jól magad" társadalmaknak ahol az emberek elkényelmesedtek, ugyanis nem élvezni kell az életet hanem dolgozni azért, hogy a közösség hasznos tagja legyél.

ez a sokak által megvetett kommunista mentalitás: a közösségi szellem, a munka, rend, hatékonyság, fegyelem.


Talán a magyarországi nyugdíjasokra/idős emberekre még azért jellemző ez a mentalitás.


Ti mit gondoltok erről?



2017. dec. 30. 14:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

'Te vagy tényleg trollkodsz, vagy pedig egy szadista vadállat vagy, akit sürgősen be kell vinni a zárt osztályra, mielőtt másokkal is elhiteti agyament eszméit!'


Lehet, bekötötték a bolondokházába a netet, a kérdező pedig az egyik ápolt, aki véletlenül rászabadult és most kiéli magát.

2017. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Abban kétsegtelenül igazad van, hogy nem jellemző ránk az "élet szép és jó" típusú látásmód, de hogy ez jó vagy rossz, az nézőpont kérdése.
2017. dec. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
"...kommunista mentalitás: a közösségi szellem, a munka, rend, hatékonyság, fegyelem." Köszönöm, hogy megnevetettél. Végülis, itt a szilveszter.
2017. dec. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!