Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországnak lenne jövője...

Magyarországnak lenne jövője az EU nélkül?

Figyelt kérdés

Mert most sokan rázzák öklüket,hogy milyen csúnya az EU,viszont EU tagság nélkül sehol nem lenne ez az ország,migráció ide vagy oda. Az meg egyértelmű,hogy nagy a kivándorlás a gazdagabb EU-s országokba,ahol egy kukásnak is magasabb a fizetése,de ez a lengyeleknél is így van.

Ezt az országot az EU-s pénzek tartják életben,kb olyan ez,mint egy lélegeztetőgép.



2018. jan. 3. 13:08
1 2
 1/15 Sulek Péter ***** válasza:
69%
Persze,hogy lenne jövője, de szerintem rosszabb lenne,mint a mostani jelen.
2018. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Lenne hát, valami olyasmi életszínvonalon, mint ahol most Fehéroroszország vagy Örményország van. A gazdaságot az oroszok és/vagy a kínaiak fenn tudnák tartani olyan szinten, hogy azért tömeges éhínség ne legyen, cserébe annyit kérnének, hogy had állomásoztassanak már itt pár hadosztályt és rakétaállomást.
2018. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem, nem igen lenne.

- Mint mondtad is, az elmúlt évek fejlesztéseinek 90-95%-a EU-s pénzből van. Ez nagyon nagyon releváns. Többet kapunk, mint amit befizetünk.

- Ezáltal, hogy EU, ugye rengeteg EU-s turista is jön, mert hát Schengen, meg miegymás. Könnyű Európán belül mozogni.

- Mivel nincs VÁM, meg miegymás (persze lehetne EU nélkül iis bizonyos VÁM unio, de az más), s a korábban említett szabadon mozgás miatt rengeteg multi jött be az országba, vagy ha már itt volt, fejlesztett. Merci, Audi, és még sokan mások. Miért? Mert itt olcsón megcsinálják a dolgokat európai szinten, majd máshol eladják. Nagyon nagy harci tény az EU-s tagság ilyen beruházásoknál. Plusz ugye mint mondtam, szabadon mozgó munkaerő, így ha itt 'gond' van, tudnak küldeni anyaországból segítséget, s ha meg valaki nagyon jól dolgozik itt, akkor el tudják vinni akár a fő gyáregységükbe is (sok magyar kezdett győri audiba, s ma már a német egységben tolja).

- Olcsó külföldi dolgok lazán be tudnak az országba áramolni. Persze ez rontja a hazai termelők eredményeit, de például jó magyar dinnyét se ettem 5 éve, ellenben 3szor annyiba fáj, mint a spanyol.



Mi lenne, ha kilépnénk az EU-ból?

Lásd Brexit... mikor még a brit manufaktúrák is más országba rakták át a központjukat... volt pár autógyártó cég pl. Szerintem egy Hunxit esetén ha az Audi nem is, de Merci, Bosch, stb eléggé elkezdené lecsapolná magát... ha nem is egyből kivonulás, de hogy fejlesztés nem lenne, az ziher. De szerintem éven belül csomagolnának, s mennének át lengyelekhez. Valszeg a külföldi termékek mennyisége is megcsappanna (értem ezalatt a legolcsóbbakat), vagy drágulnának. Turizmus visszább esne, legalább időszakosan biztos. S szerintem a kilépés bejelentésekor félmilliós 'sereg' indulna el Mo-ról nyugatra, hogy még előtte ki tudjanak kerülni. Aki meg már kint van, az meg átjelentkezne oda (mert ezért szépek a kivándorlási számok... senki nem jelentkezik ki magyar címről, mert minek?)

2018. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Lenne, csak nagyon sötét.
2018. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Lenne hát.

Mint most kb. Bulgária.

2018. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
6%

"Ezt az országot az EU-s pénzek tartják életben,kb olyan ez,mint egy lélegeztetőgép."


Ez azért elég szomorú, hogy egyik rendszer után a másik rendszer gyarmata vagyunk tulajdonképpen.

2018. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%
Kb ezer évig működött EU nélkül. És most sem úgy kell elképzelni, mint néhányan, hogy kilépne Magyarország az unióból, és hopp, beköszöntene a kőkorszak. Viszont tény, hogy a jelenleg onnan érkező fejlesztési források kiesése nagyon fájdalmas lenne, és érezhető visszaesést okozna.
2018. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
15%

Először azt kellene definiálni, hogy mit jelentene a kilépés...


Kétoldalú kapcsolatokat utána is lehetne kötni, ami mndkét félnek kedvező.


Aztán azt kellene definiálni, hogy mit jelentene az Európai Egyesült Államok...

A fizetési különbségek bebetonozását úgy, hogy ESÉLY se legyen saját erőből talpra állni, vagy egyenlő munkáért egyenlő bért az egész EU-ban?

Az a baj, hogy egyikről se tudunk sokat, ezért a sok meddő vita.


A másik, meg a folyton felmerülő "EU-s segélyek".


Az nem segély, nem alamizsna, hanem silány kompenzáció az elveszett vámok, az átengedett piacok és a sok nagyon rossz üzlet meg kvóta miatt.

Ráadásul a német uniós biztos elszólta magát, hogy ezeknek a pénzeknek a 90%-a a német cégeknél köt ki...

Szóval, ha ezzel zsarolnak, akkor semmissé válnak azok a korlátozások is, aminek a fejében kapjuk, és lehet összességében JOBBAN JÁRNÁNK !

2018. jan. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Jövője lenne, csak az a kérdés, hogy milyen
2018. jan. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%
Lenne, kb. visszaesnénk 1 év alatt Szerbia szintjére. Ne tévesszen meg senkit a látszat, akkor már Oroszországnak sem lennénk érdekes.
2018. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!