Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nyugdíjasok nem szavaznának...

Ha nyugdíjasok nem szavaznának, akkor mit tippeltek, melyik párt hány százalékot kapna?

Figyelt kérdés
Ez persze csak egy elméleti kérdés.
2018. jan. 6. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Jobbik 70%

MSZP 30%

2018. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és LMP? Az nem egy nyugdíjaspárt
2018. jan. 6. 22:04
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Akkor is a Fidesz győzne, mivel a középkorúak körében a legnépszerűbb.
2018. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha úgy vesszük, hogy a nyugdíjasok egyáltalán nem mennek el, tehát részvételük 0%, fiatalok és a középkorúak pedig változatlan arányban mennének el (és feltételezzük, hogy nincsenek máshonnan áthozott fizetett szavazók ugye) szerintem a jobbik lenne az első befutó, valahol vetekedne vele az LMP (néhol meg is előzné talán), illetve lényegesen nagyobb százalék jutna a momentumnak is. Kétharmada szerintem nem lenne egyik pártnak sem, bár nehéz megmondani.


Az úgynevezett baloldali pártok esélyeiről gőzöm nincs egy ilyen szituációban, mert nem tudom hogy ilyenkor milyen stratégiát választanának (együtt vagy külön stb.) és már azt se tudom megmondani, hogy mennyire nyugdíjas pártok ezek. Pl. a DK egyértelműen az véleményem szerint, de az MSZP és az Együtt még lehet szimpatikus baloldali érzelmű fiatalabb rétegeknek is.


A fidesz is ott lenne valahol a listán, de szerintem kb ott tartana mint a mostani baloldali pártok külön, olyan max 10%-on.


Azon is érdemes szerintem elgondolkodni, hogy ha nyugdíjasok nem szavazhatnának, akkor talán az értelmetlen agymosás és karácsonyi pénzike helyett talán tényleg a valós problémákat akarnák megoldani a pártok és ez a kampányukban is meglátszana.

2018. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
3# Nem fogják elfogadni a válaszod XD
2018. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

15. oldalon ott az ábra erről.

2015-ös adatok alapján

Fidesz 2 millió szavazat

Jobbik 1,5 millió

MSZP 720 ezer

DK 380 ezer

LMP 300 ezer

Együtt+PM+MLP 200 ezer

Feltételezve, hogy minden 18-59 közötti korcsoport ugyanannyira aktív. (ami nem igaz)

2015-ben a republikon szerint 24,7%-on állt a Fidesz, 15,2%-on a Jobbik, 13,3%-on az MSZP. Szóval kicsit torzítottak a számok, mert azóta a Fidesz támogatottsága nőtt, még az ellenzéki pártoké csökkent.

2018. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Annyit eltoltam, hogy 8 millió választásra jogosulttal szoroztam fel a százalékokat, holott mivel a nyuggereket nem vettem 5-6 millió között kellett volna valamivel. De az arányokon nem változtat a tévedésem.
2018. jan. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
Akkor hirtelen eltűnne a DK és az MSZP.FIDESZ kb. 80%-kal nyerne.
2018. jan. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A fidesz támogatottsága nagyjából azonos minden korosztálynál. Az Mszp-é ugyanakkor a nyugdíjas szavazóknál megközelíti a fideszét, míg más korosztályban töredéke annak.

A nyugdíjas szavazatok döntő többségét ez a 2 párt viszi.

Összességében szerintem ki lehet jelenteni, hogy a nyugdíjasok szavazatai nélkül az mszp sokkal gyengébb, az összes többi párt (a fideszt is beleértve ) kicsivel erősebb lenne.

2018. jan. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
15%

"Akkor hirtelen eltűnne a DK és az MSZP.FIDESZ kb. 80%-kal nyerne."


Az igazságot sose értékelik, pedig az még igazság marad.

Volt egy privát közösségi oldal ahol ilyen kérdést szavaztak meg, és igen a fiatalok és középkorúak csak 2 pártra szavaznának fidesz-jobbik, a többi be se kerülne.

2018. jan. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!