Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért gondoják sokan hogy a...

Mért gondoják sokan hogy a nyugdíjasok könyen befolyásolhatók?

Figyelt kérdés
Szerintem egy nehéz sorsú nagycsaládos sokkal kiszolgáltatottabb mint egy átlag nyugdíjas, ezáltal befoyásólhatób is. Igazából mindenkire igaz ez aki itten él. könyü rá hatni hogy azt csinálja amit a kormány akar ez nem jó.

2018. jan. 14. 07:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
#6 vagyok,látom sikerült engem is lepontozni. Nem baj,attól még igazam van a témában,amit írtam,azt fenntartom. Csak arra lennék kíváncsi,hogy vajon a FideSS szimpatizánsok,a nagycsaládosok vagy a nyugdíjasok pontoztak-e le. :D
2018. jan. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
50%

Attól, hogy fenntartod, még nem lesz igazad :D

Rávilágítottam, hogy videók alapján nem lehet több millió embert megítélni.

Saját magadból csinálsz hülyét, ha ezt nem bírod megérteni :D

2018. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
#12,de igazam lesz! Amúgy én a videókat csak példának hoztam,a #9-es letámadó jellegű,videós választ nem én írtam. Nem kell róla videókat nézni,elég,ha csak körbekérdezel jó pár nyugdíjast személyesen. Nem akarok egyébként a nyugdíjasok ellen hergelni(sem a nagycsaládosok ellen). Mondjuk a FideSS ellen viszont igen. A kérdezőnek azonban korrekt választ adtam. Ezt most leírom még egyszer,hátha megérted :) Tehát azért gondolják sokan,hogy a nyugdíjasok könnyen befolyásolhatóak,mert a többségre ez igaz,tényleg azok. Persze nem minden szempontból azok,de mivel egy kisnyugdíjas elég nehezen él meg a pénzéből(és sztem elég sok kisnyugdíjas van),természetes,hogy befolyásolni lehet az Erzsébet-utalványhoz hasonló juttatásokkal. Nyilván arra fog szavazni,aki minden évben Erzsébet-utalványt oszt,meg állítólag csökkentette a rezsit,és nem arra,aki elvette a 13.havi nyugdíjat. Akárki akármit mond,ez az igazság. Itt nem a nyugdíjasokkal van a probléma,hanem: a) az alacsony nyugdíjakkal b) a magas árakkal(pl.rezsi,gyógyszer) c) azokkal a politikusokkal,akik kihasználják a kisnyugdíjasok rossz anyagi helyzetét. Amúgy én itt csak az anyagi szempontokat néztem...tehát más szempontokból lehet,hogy egy tapasztalt,sokat látott nyugdíjas,aki jó szellemi állapotban van,nem győzhető meg a sok marhaságról,amit a politikusok állítanak,nem olyan befolyásolható. De a szükség nagy úr,ha a megélhetése van veszélyben az alacsony nyugdíja miatt,akkor pl. az utalványokkal igen is befolyásolhatóak.
2018. jan. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Még azt tenném hozzá,hogy a videók alapján tényleg nem lehet több millió emberre általánosítani,ebben teljesen igazad van. Viszont az alapján,hogy ennek a több millió embernek a nagy része nehezen él meg a nyugdíjából,az alapján már simán lehet.
2018. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Egyre jobb :D

Kérdezzek meg pár nyugdíjast a környezetemben :D

Az alacsony nyugdíj egyáltalán nem garancia a sikerre, sőt, épp az, hogy ellene szavaznak, hiszen kicsi a nyugdíj :D

2018. jan. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
#15 kifejtenéd részletesebben a véleményedet a kérdésről? Kíváncsi vagyok rá.
2018. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
39%

Leírtam.

Nincs semmi bizonyítékod, hogy a nyugdíjasok a csirkefarhát miatt szavaznának a Fideszre.

Ennyi.

2018. jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

A nyugdíjasok 26%-a Fidesz szavazó, MSZP+DK 32%-ot kap.

Most akkor nem sikerült megvezetni őket vagy mi van?

Egyetemet, főiskolát végzettek között a Fideszt 29% választja. Most akkor azok akik a jó végzettségüknek hála jobban keresnek azokat nagyobb arányban sikerült megvenni aprópénzen?


A nyugdíjasok rosszabbul élnek?

124 ezer az átlagnyugdíj, az átlag munkabér meg 200 ezer CSAK még mondjuk van 2 millió gyerek. Gondolom ezek nagy részét nem nyugdíjasok szülték és nevelik. Szóval egy átlagos "fiatal" családban 2 szülő + 1 gyerek, mindenkire jut 133 ezer, ami nem sokkal több mint a 124 ezer, sőt ha esetleg figyelembe veszed, hogy nyugdíjasok nincsenek helyhez kötve(nyugodtan kiköltözhetnek Tahitótröcsögére kertészkedni), 40 év munka után jó esetben saját lakásban élnek és nem albérletben akkor nem tudom mennyire állja meg a helyét az a megállapítás, hogy rosszabbul élnek mint az átlag így jobban befolyásolhatóak lennének 10 ezer forintos ajándékutalványokkal.

2018. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
#17,nem,részletesen nem írtad le. Ellenben a #18-as válasza már sokkal kielégítőbb,és elgondolkodtatóbb. Kérdés persze,hogy ezek milyen statisztikák,kutatások,amiket alapul vesz,de az ő véleménye legalább arra késztet,hogy elgondolkodjak az álláspontomon.
2018. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
73%

Egy kérdés, miért kellene sajnálnom a nagycsaládost?!

Mert nem ismeri az óvszert?!


Nem szeretek tévét nézni, mert állandóan ez folyik belőle, hogy a nagycsaládosnak gyűjteni kell, meg sajnálni kell!


Nyugdíjas meg már lehúzta a maga kis 40 évét...

2018. jan. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!