Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért gondoják sokan hogy a...

Mért gondoják sokan hogy a nyugdíjasok könyen befolyásolhatók?

Figyelt kérdés
Szerintem egy nehéz sorsú nagycsaládos sokkal kiszolgáltatottabb mint egy átlag nyugdíjas, ezáltal befoyásólhatób is. Igazából mindenkire igaz ez aki itten él. könyü rá hatni hogy azt csinálja amit a kormány akar ez nem jó.

2018. jan. 14. 07:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Kérdés persze,hogy ezek milyen statisztikák,kutatások"


Az eddigi hozzászólásaid alapján neked ez magas lesz.

Nézegessed inkább a videóid, mert még a végén összezavar a sok információ :D

2018. jan. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

[link]


régebbi adatok de nem hinném, hogy arányaiban komoly változások álltak volna be. (A Fidesz mindig is kb. azonos támogatottsággal bírt az összes korosztályban, míg a baloldalra jellemző inkább az, hogy a fiatalok között rosszabbul állnak és az időseknél jobban)


Az átlag fizetés, nyugdíj meg google. Te is kikeresheted mielőtt megelőlegezed, hogy a nyuggerek csórók, mert nem teljesen igaz. (pl személyes példa családban, az unokatestvérem 3-szor annyit keresett, mint a nagymamám nyugdíja mégis ő járt kölcsönkérni az öregtől és nem fordítva. Teljesen mások az igényeik, sokkal nagyobb eséllyel vannak megtakarításaik, mint az átlag fiatalnak aki próbál egzisztenciát megteremteni. pl. mikor láttál nyugdíjast az autójával menőzni? közben meg a szerencsétlen haverom ahogy jobb állásba került és 20%-al jobban keresett az volt az első dolga, hogy vett egy jobb autót amire most elmegy a plusz amit keres)

2018. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#21,még mindig csak vagdalkózol,próbálsz itt sértegetni,meg hasonlók,de egy részletes ellenvéleményt még mindig nem láttam tőled. De igazából nem is várom,nyilván ha ki tudnád fejteni normálisan az ellenérveidet,akkor már megtetted volna. Nem óhajtom veled tovább folytatni ezt az értelmetlen vitát(ha valaki olvassa a válaszokat,úgyis látni fogja,hogy az én viszonylag részletesen megfogalmazott álláspontomra nem adtál semmilyen érdemi választ,csak vagdalkózol mindenfélével,részben olyan válaszokra hivatkozva,amiket nem is én írtam).

#22-es,köszi a forrást. Egyetértek veled,valószínűleg ezek a 2 évvel ezelőtti adatok ma is helytállóak. Figyelj,én is személyes példákra alapoztam a véleményemet,a környezetemben a legtöbb nyugdíjas igenis elég szegény,nehezen él meg a nyugdíjából,rengeteget kell költenie a gyógyszereire,anyagilag is a gyermekei,unokái támogatására szorul(már ha van olyan szerencsés,hogy nem teljesen egyedül áll a világban). Írod ezt az összehasonlítást a fiatalokkal...úgy gondolom,átlagban igazad van,bár én ezen a téren is azt tapasztalom,hogy a környezetemben sem a nyugdíjasok,sem a fiatalok nem tudnak(vagy nem akarnak) megtakarítani,illetve elég rosszul keresnek a fiatalok is(már ha találnak munkát). A kutatáshoz visszatérve,köszi,hogy linkelted,meg leírtad. Eddig én úgy gondoltam,hogy a FideSS támogatóinak sokkal nagyobb százaléka nyugdíjas,d ezek szerint tévedtem. Úgy tűnik,itt tévútra vitt a személyes tapasztalatom(mivel én konkrétan beszéltem nyugdíjasokkal,akik azt mondták,hogy kevés a pénz,és az utalvány miatt a Fideszre fog szavazni,illetve olyannal,aki azt mondta,hogy elfogadni és szégyenli az utalványt,mert tudja,hogy a kormány ilyen alamizsnaosztással akarja megvenni a szavazatát...de azt is elmondta,hogy szüksége van arra az utalványra). Szóval nem tudom,hogy most mit is gondoljak...a te válaszod legalább gondolkodásra készteti az embert. Azt azért én mindenképpen továbbra is úgy gondolom,hogy a FideSS sok nyugdíjast meg tud venni az utalványokkal,de a kommented és a kutatás rávilágított arra,hogy valószínűleg jóval kisebb számú az ilyen nyugdíjas,mint én gondoltam. Az is lehet,hogy az a gond,hogy nem vettem figyelembe azt a lehetőséget sem,hogy a kispénzű nyugdíjas is megteheti,hogy átveszi az utalványt,elkölti,aztán marhára nem a Fideszre szavaz,tehát mégsem annyira befolyásolható.

#21,szerintem te meg példát vehetnél a #22-ről...

2018. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon jól fogják látni, hogy mi a szitu:

1.Marhaságokra alapozva teszel kijelentéseket.

2.Mikor valaki szól neked, hogy figyelj már, te tényleg ennyire korlátolt vagy, hogy személyes tapasztalatok alapján akarsz több millió ember felett ítélkezni, akkor még rákapcsolsz és kijelented, hogy akkor is neked van igazad(én közben egyértelmű, hogy nem fejtek ki semmi többet, mert amíg alapvető dolgokkal nem vagy tisztában, addig minek lépjünk magasabb szintre).

3.Mikor aztán jön valaki és nem ökörségeket fröcsög, hanem számokat ír, akkor hirtelen te kezded el verni a melled a statisztikák miatt:D

4. Aztán ezek után még mindig elhiszed, hogy mindenki hülye, csak te nem :D


Apám, ehhez pofa kell :D

2018. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
#24-es egyetlen dolgot reagálnék erre:nem gondolom,hogy mindenki hülye rajtam kívül. Egyedül rólad gondolom,hogy hülye vagy ;)
2018. jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%

"egyetlen dolgot reagálnék"


Én is hallgatnék a helyedben ;)

2018. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom, én kétlem, hogy a befolyásolhatóság, kor függvénye lenne.
2018. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!