Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Helytálló szerintetek az a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helytálló szerintetek az a kijelentés, hogy a férfiak általában egyszerűsíteni szeretik a saját életüket, a nők meg bonyolítani?

Figyelt kérdés

Az ismerősi, haveri, munkahelyi és egyéb társasági körömben az esetek 80-90%-ában ezt tapasztalom. Minden férfi általában törekszik különféle problémák, akadályok esetén az egyszerű megoldásokra. Ugyanezt látom szociális téren is: a férfiak törekednek az őszintébb, korrektebb emberi kapcsolatok ápolására, a konfliktusokat is általában kerüljük, szóval ha nem muszáj, nem futunk felesleges köröket érzelmi viharok terén. Szeretünk mindent a humor oldaláról megközelíteni, de ugyanúgy képesek vagyunk verbálisan támogatni bárkit, ha segítségre szorul. Szeretünk mi is pletykálni a nőkről, kibeszélni, hogy melyik hogy néz ki, melyik milyen értelmi felfogással rendelkezik, de nálunk itt nagyjából ki is merül a "rosszindulatunk".


Ellenben a nők igazi bonyolítószerkezetek. Mindent megkavarnak, mindent felkavarnak, mindent összekuszálnak maguk körül. Jelképesen látnak egy nyugodt, csendes tófelszínt, aztán beleugranak, összecsapkodják, felrúgják az iszapot, zavaros, háborgó lesz a víz, a benne lévő állatkák meg teljesen összezavarodnak. Nők esetén 80-90%-ban ezt tapasztalom. Rosszindulatúan kibeszélik, fúrják egymást, pletykálnak, hazugságokat terjesztenek a másik háta mögött, a szemükben meg jópofiznak, s letagadják, ártatlan bárányként tüntetik fel magukat, másra hárítják a felelősséget, manipulálják a környezetükben élőket, alátesznek a saját barátnőiknek, kolléganőiknek. Keresik a konfliktusokat, s akkor érzik jól magukat, ha fortyog körülöttük a levegő.


Lehet, hogy általánosításnak gondoljátok, de mint írtam, az esetek nagy többségében, minimum 80%-ában ezt látom. Sohasem tagadtam, hogy a férfiak között is van aljas szarkeverő, és a nők között is van egyenes, derék, őszinte típus, csak hát ők az elenyésző kisebbséget képviselik mindkét nemben. A kérdésem tehát: a nők (nagy része) miért érzik magukat otthonosabban, ha forr a levegő körülöttük, és miért nem tudnak nyugodt, harmonikus életet élni?


2015. aug. 25. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Ez így nagyon fekete-fehér mentalitás...

Elárulok neked valamit... az, hogy kerülöd a konfliktusokat, az egyáltalán nem jó megoldás, legalábbis hosszú távon. Konfliktusok ugyanis VANNAK, akkor is, ha nem akarsz róluk tudomásul venni. Ha a szőnyeg alá söpröd a problémákat, egy idő után robban az egész.

A nők, akik szeretnék csírájában elfojtani, megbeszélni ezt a robbanást, ezt tudják, ezért akkor beszélnek a problémáról, amikor az felmerül. Persze sokszor nem megfelelően tudják megfogalmazni, hisztiznek, stb.

A férfi erre még jobban hárít (pl. humorral), amitől a nő ideges lesz, hiszen ő megoldást szeretne, nem hárítást. Ebből lesznek a veszekedések.


Az érzelmileg érett emberek (férfiak és nők egyaránt) képesek a felmerülés pillanatában kezelni a felbukkanó problémákat, kimondják az érzéseiket és igényeiket, higgadtan. Így nincs szükségük se játszmázásra, se a konfliktusok kerülésére. A konfliktusokat ugyanis nem kerülni kell, hanem megoldani.

2015. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Egy gyárban dolgoztam, közel száz férfi között, nők voltunk ketten-hárman. Hogy ott mennyi kavarás, pletyka, kibeszélés, fúrkálódás, pletykálkodás, hazudozás folyt a férfiak között egymás háta mögött, az már nem emberi.

Nők között is dolgoztam, ott ugyanazt tapasztaltam.


Kezdem azt hinni, hogy a nők és férfiak közötti különbség ezen a téren csak sztereotípia.

Eddig legalábbis 100%-ban ezt tapasztaltam.

2015. aug. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
#kérdező: Teljesen igazad van!
2015. aug. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Én is így vélem, a nők nem a problémákat akarják megoldani. Inkább van velük kapcsolatban egy olyan érzésem, hogy nem bírják probléma nélkül. Amikor minden jó lenne generálnak problémát. Képesek csak azért, hogy veszekedhessenek (és ezalatt nem vitára, hanem tényleges veszekedésre gondolok) akár 3 évre visszamenőleg is felhozni régi sérelmeket is amiket már akkor letisztáztatok lerendeztetek és a férfinak már kb. az emlékei között sincsenek benne.


Igen bonyolítják az életet sokszor nem is keresik a megoldást titkon örülnek, hogy van min rinyálni, ha pedig a legkézenfekvőbb megoldást nyújtod nekik tálcán te vagy a "szar szemét szaralak"

2015. aug. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#1: Nem konkrétan szőnyeg alá söpörjük a gondokat, mert nyilván ha fennáll valami probléma, azt meg kell oldani a férfiaknak is. De feleslegesen nem kreálunk mindenből bajt, parázást, bajkeverést, félreértést, bonyodalmakat. Legalábbis sem én, sem a férfiismerőseim. A nőkről meg hadd ne drámázzak most erről is, ahogy minden apró hülyeséget világháború jelentőségű szintre emelnek, aztán persze mossák kezüket, s azon problémáznak, hogy egy férfi sem érti meg őket...
2015. aug. 25. 13:24
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Ennyire azért nem rossz szerintem a helyzet, a férfiak ugyanúgy pletykálnak és azért nem drámakirálynő minden nő.


Annyi alapját én is látom (sejtem) az egésznek, hogy a nők egymással szemben kritikusabbak, versengőbbek, rivalizálóbbak és kíméletlenebbek, mint a férfiak, legalábbis nekem így tűnt mindig. Az érzelmi/értelmi hozzáállásban is lehet némi különbség. De a nagyja csak sztereotípia.

2015. aug. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
# 5: Attól, hogy te valamit nem érzel problémának, a másik még érezheti annak. És innentől kezdve a másik semmibevételéről van szól. Meg lehet beszélni higgadtan is. (Én értem, hogy mi a probléma, mert a nők - emberek - többsége nem tudja világosan megfogalmazni, hogy mi a problémája, de attól még VAN problémája, amivel foglalkozni kell.)
2015. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Blade Bone ***** válasza:
38%
Csak azért mert ilyen nők közt voltál, vagy vagy, attól még mindenhol nem lesznek ilyen százalékok. Engem csak az egyenjogusági problémáik zavarnak, ma pl azt olvastam, hogy amerikában azért tüntetnek a nők, hogy ők is mehessenek semmi felső nélkül az utcán. :0 Na most ez mi? :0 Komolyan mondom az ilyen nőket lezavarnám a bányába 12 órás műszakokra, akkor mondhatnák, hogy egyenjogúak.
2015. aug. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem ugyanarra van az agyunk kódolva. A férfiaké egyszerűbb (nem bántásként írom, de valóban így van), a nők ennél bonyolultabbak, de ha valaki elért egy bizonyos értelmi és érzelmi intelligencia szintet, akkor nincsenek azok a bizonyos "bonyodalmak".


Egyébként mint nő nem szeretek pletykálni, megosztok fontos dolgot a párommal, másokkal annyira nem. Nem érdekel más emberek élete, így nagyon nincs is miről pletykálnom, és másokat fúrnom, elég a saját életemmel foglalkoznom. Lehet, akik folyton bonyodalmakat okoznak, a sajátjukat sem képesek megoldani! Nem mellesleg, rengeteg olyan férfit ismerek, akik imádnak pletykálni. Szóval ez so-so... :)

2015. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%
igazad van kérdező ezt én is tapasztalom hiába tagadják! egyébként nő és nő között nincs barátság pont ezért amit írtál ezért is van sok nőnek férfi barátja mert sok nőtől hallom hogy nem jön ki ilyen téren a nőkkel
2015. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!